دایی: با ۳ عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون صحبت کردم
۹۵۹۷۰۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
۸۲۳۲ 
علی دایی در تازه‌ترین صحبت هایش گفت: مردم باید بدانند چه فردی این انتخاب را برای تیم ملی انجام داده است. ما که می‌دانیم، مردم هم باید بدانند.

خبرورزشی : علی دایی در تازه‌ترین صحبت هایش گفت: مردم باید بدانند چه فردی این انتخاب را برای تیم ملی انجام داده است. ما که می‌دانیم، مردم هم باید بدانند.

علی دایی، آقای گل فوتبال ملی جهان همیشه حامی تیم ملی بوده و این موضوع را در زمان سرمربیگری قلعه‌نویی، کی‌روش، ویلموتس و حتی افشین قطبی که جانشین خودش شده بود به همه ثابت کرد و هیچ وقت علیه تیم ملی و سرمربی آن موضع گیری نکرد. او این بار هم با وجود اینکه از انتخاب اسکوچیچ راضی نیست و تأکید می‌کند مربیان داخلی بهتر از او بودند، برای تیم ملی آروزی موفقیت می‌کند. تازه‌ترین صحبت‌های دایی را می‌خوانید:

علی‌آقا نظر شما راجع به انتخاب اسکوچیچ چیست؟

ابتدا باید بگویم مطمئناً آرزوی همه ما این است که تیم ملی دوباره به جام جهانی صعود کند و حالا هم برای سربلندی تیم ملی کشورم در مسابقات پیش‌رو آرزوی موفقیت می‌کنم، اما متأسفانه انتصاب‌ها براساس مسائل غیرفوتبالی صورت می‌گیرد و مسائل فنی نقشی در انتخاب‌ها ندارد.

بیشتر توضیح می‌دهید؟

تا چند روز قبل قرار بود مربی ایرانی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود، اما به یک‌باره اسکوچیچ، بعد از یک روز مذاکره انتخاب می‌شود. اگر از تمام اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال بپرسید، متوجه خواهید شد که نظر هیچ یک از این عزیزان، روی اسکوچیچ نبوده است. شما بروید و ببینید اسکوچیچ بعد از انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی، چه بازی‌ای را در لیگ، از نزدیک تماشا کرده است، بعد می‌فهمید چه کسانی او را به تیم ملی آوردند. انتخاب اسکوچیچ به هیچ عنوان فوتبالی نبوده است.

شما در مصاحبه‌ای تأکید کردید چند نفر از هیئت‌رئیسه فدراسیون با شما صحبت کرده بودند ولی یکی از افراد آگاه در فدراسیون که البته دوست نداشته اسمش فاش شود، کلاً گفته شما گزینه فدراسیون نبودید.

این آقای آگاه اول جرأت داشته باشد اسمش را بگوید تا من بگویم کدام یک از اعضای هیئت‌رئیسه با من صحبت کردند و حتی نشست داشتیم!

یعنی حضوری هم با اعضای هیئت‌رئیسه دیدار داشتید؟

بله. یکی از اعضای هیئت‌رئیسه با من حضوری صحبت کرد. دو نفر دیگر از اعضای هیئت‌رئیسه هم با من تلفنی صحبت کردند که به احترام این اعضا اسم‌شان را نمی‌آورم. قطعاً این سه نفر به نمایندگی از کل هیئت‌رئیسه با من حرف زده‌اند و این آقای آگاه در این خصوص آگاهی لازم را ندارد و به نظر می‌رسد بیشتر ناآگاه است!

علی‌نژاد، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در مورد صحبت‌های شما که گفته اید فدراسیون مرا انتخاب کرد، اما وزارت ورزش مخالف بود، گفته هر کسی حق دارد دیدگاه خودش را بگوید، اما باید احترام یکدیگر را حفظ کنیم. سرمربی را فدراسیون انتخاب کرده و این را تکذیب می‌کنم که وزارت با انتخاب او مخالفت کرده باشد.

به علی‌نژاد باید بگویم آن آقازاده‌ای را که در انتخابات مربیان تیم ملی دخیل است، هم من به خوبی می‌شناسم، هم شما بهتر او را می‌شناسید و کسانی که راجع به صلاحیت من صحبت می‌کنند را هم من می‌شناسم و هم شما. بگذارید احترام‌ها باقی بماند و اسراری که در دل ما هست، برای همیشه در دل خودمان بماند. من و شما می‌دانیم که قرارداد اسکوچیچ در دفتر چه کسی و با حضور چه کسانی امضا شد.

در طول یک ماه گذشته آقایان اصفهانیان و شیعی از اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال مصاحبه و تأکید کردند شما و قلعه‌نویی کاندیدای مربیگری در تیم ملی هستید، چه اتفاقی افتاد که ناگهان اسکوچیچ سرمربی شد؟

دقیقاً سؤال من همین است که چرا وقتی اسم من و قلعه‌نویی مطرح بود و این دو عضو محترم هیئت‌رئیسه فدراسیون که شما اسم‌شان را آوردید هم این موضوع را تأکید کرده بودند، دوستان یک بار هم تکذیب نکردند ولی حالا می‌گویند اسم ما اصلاً مطرح نبوده و حتی جرأت ندارند اسم خودشان را هم بگویند. به این دوستان پشت‌میزنشین باید بگویم شماها رفتنی هستید و علی دایی‌ها ماندنی.

وقتی هیئت‌رئیسه نظرش روی شما مثبت بوده، چه اتفاقی افتاد که ناگهان دراگان اسکوچیچ سرمربی شد؟

دقیقاً باید مشخص شود انتخاب‌ها را چه کسی انجام داده است؟ اگر تیم ملی نتیجه نگرفت چه کسی پاسخگو است؟ مردم باید بدانند چه فردی این انتخاب را انجام داده است. ما که می‌دانیم، مردم هم باید بدانند.

بیشتر توضیح می‌دهید؟

وقتی صلاحیت فردی مثل من را حراست رد می‌کند و نمی‌خواهند من در تیم ملی باشم، دیگر نمی‌دانم چه بگویم. البته دلایل این رد صلاحیت را خودم می‌دانم. حرف من این نیست که چرا سرمربی نشدم. حرفم این است که سه عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون با من حرف زدند و من هم آمادگی کامل برای کمک به تیم ملی را داشتم. شاید اگر با فدراسیون فوتبال صحبت‌های نهایی را هم انجام می‌دادم، به توافق نمی‌رسیدیم، اما اینکه می‌گویند صلاحیتت تأیید نشد، فشار به آدم می‌آورد. نهادهایی که باید صلاحیت من را تأیید کنند، نهادهای اطلاعاتی رسمی کشور هستند که از فدراسیون فوتبال می‌خواهم از این نهادها صلاحیت من را بگیرند.

حرف پایانی شما را می‌شنویم.

الان که تمام دلخوشی مردم ما فوتبال است و این مقوله می‌تواند به جامعه نشاط بدهد، چرا مردم را از خوشحالی محروم می‌کنید؟ همان‌طور که پیش از این هم گفتم متأسفانه در برخی از انتصاب‌ها، بعضی از آقازاده‌ها دخیل هستند. درباره ویلموتس هم یک نفر باید ورود کند که مشخص شود ویلموتسی که آخرین قراردادش ٧۵٠ یا ٨۵٠ هزار دلار بوده است، چطور به یکباره قرارداد ٢میلیون و ۲۵۰ هزار دلاری برای یک سال منعقد می‌کند؟ این مربی با دستیارانش ٣ میلیون دلار در این وضعیت اقتصادی، خرج روی دست فوتبال ایران گذاشت. ٣ میلیون دلار حدود ۴۵ تا ۵٠ میلیارد تومان می‌شود. او به تازگی مبلغ ۶ میلیون دلار هم غرامت خواسته که اگر یک حساب ساده انجام بدهید متوجه می‌شوید برای ویلموتس، فدراسیون فوتبال باید ١۴٠میلیارد تومان (۹ میلیون دلار) بپردازد. با این شرایط هیچ‌کس هم پاسخگو نیست!

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1398/11/21
چرا سرمربی تیم ملی راباید کسانیکه بوئی ازفوتبال نبردن انتخاب کنن؟ مگه ماتو این مملکت فوتبالی یافوتبال شناس نداریم؟ تاکی باید چوب ندانم کاری این آقایون رابخوریم آیاکسی نیست جلو اینها رو بگیره؟
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1398/11/21
مربیگری توراهم درباشگاههادیدیم هم تیم ملی تونصف اسکچیچ هم نیستی اقای دایی.
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1398/11/21
آقای دایی عزیز همه مردم ایران هستن و افتخارات ایشان افتخارات ملت ایران است.مردم نیز به وجود ایشان افتخار می کنند.
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1398/11/21
علی آقا من خودم پرسپولیسی هستم ولی بین و بین الله اسکوچیچ خیلی بهتر از شماست.
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1398/11/21
چرا نمیتوانند جواب شهریار فوتبال ایران را بدهند چون چپاولگران اموال مردم حرفی برای گفتن ندارن دلالی و دزدی در فدراسیون فوتبال بیداد میکند ۱۴۰ ملیارد برای مربی که ارزش یکصدم این مبلغرا ندارد
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1398/11/21
ای بابا یک بارم که شده پول سرمربی خارجی رو رو ملت تقسیم کنیییییید مردم بیشتر خوشحال میشن
Iran, Islamic Republic of
02:33 - 1398/11/22
افتخار فوتبال ایرانی ،شهریار
Iran, Islamic Republic of
04:12 - 1398/11/22
شما درسته زبانتان سرخ هست اما اقای دایی اسطوره مملکت هستید و همیشه حرف حق زدید و حتی در تمامی دعواهیتان حرف شما اثبات شده همه هم میدانند چرا سرمربی نشدید به دلایلی که کیروش فراری دادند
Iran, Islamic Republic of
06:02 - 1398/11/22
یک کلام اون نهاد خاص باعث همه این مسائل شدع
Iran, Islamic Republic of
06:20 - 1398/11/22
همه رفتنی هستند متاسفانه اخلاق هم رفته است.من خوب هستم .
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/11/22
درود به شرفت شیرمرد شجاع ایران که پته اینارا میریزی روآب
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/11/22
عشق فقط علی دااااااایییییییییی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج