میانگین سنی و میزان تحصیلات نامزد‌های مجلس
۹۶۱۸۲۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
۴۹۶۲
سخنگوی ستاد انتخابات کشور تازه‌ترین آمار و اطلاعات از سن و میزان تحصیلات نامزدهای تایید صلاحیت شده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی ستاد انتخابات کشور تازه‌ترین آمار و اطلاعات از سن و میزان تحصیلات نامزدهای تایید صلاحیت شده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

سید اسماعیل موسوی گفت: کل داوطلبان ثبت نام شده برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۶ هزار و ۳۳ نفر بوده است که از این تعداد، ۷هزار و ۱۵۷ نفر تایید صلاحیت شدند و از میان کل تعداد تایید صلاحیت شدگان، ۷۸۲ زن و ۶ هزار و ۳۷۵ نفر مرد هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره میزان تحصیلات نامزدهای تایید صلاحیت شده هم گفت: ۴۲۲ نفر از نامزدها دارای تحصیلات حوزوی در مقاطع مختلف هستند، ۱۰۲۱ نفر مدرک دکتری دارند و ۵ هزار و ۳۰۸ نفر هم در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل هستند.

موسوی تعداد افراد دارای مدرک کارشناسی را ۴۰۴ نفر و کاردانی را ۲ نفر اعلام کرد و درباره سن افراد تایید صلاحیت شده هم توضیح داد: ۲ هزار و ۵۲۳ نفر از افراد تایید صلاحیت شده بین ۳۰ تا ۴۰ سال دارند و میانگین سنی ۲هزار و ۳۹۰ نفر هم بین ۴۱ تا ۵۰ سال است. ۱۸۲۷ نفر از داوطلبان نمایندگی مردم بین ۵۱ تا ۶۰ سال دارند و تنها ۴۱۷ نفر آن‌ها بالای ۶۰ سال دارند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند ماه برگزار خواهد شد و بر اساس اعلام وزارت کشور در این انتخابات تعداد واجدین شرایط رای دادن مجموعاً ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر و به تفکیک تعداد ۲۹ میلیون و ۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر مرد و ۲۸ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۶ نفر زن است. همچنین تعداد رای اولی ها ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۷۶ نفر خواهد بود.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/11/28
پروفسور هم داریم ماشالله کاندید مجلس حدودا۲۵ساله کاندید شیرازشده
کی به کیه کنتور که نمیندازه
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/11/28
دانسگاه آزادکه کیلویی مدرک بده همه میشن دکترومهندس.
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/11/28
سر کوچه ی ما هم دانشگاه آزاد هست هر کی خواست بیاد دکتری بگیره
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/11/28
سر کوچه ی ما هم دانشگاه آزاد هست هر کی خواست بیاد دکتری بگیره
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1398/11/29
فقط دکترای حقوق بدرد مجلس می خورد،که از حق و حقوق ملت بتواند دربرابر انحصار،طلبان دفاع کند.
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1398/11/29
فقط دکترای حقوق کارش نمایندگی است تا از حق و حقوق مردم بتواند دفاع کند در برابر انحصارطلبان.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج