اگر شناسنامه جای مهر انتخابات ندارد، نگران نباشید
۹۶۱۹۰۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
۱۷۶۸۷
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: افرادی که دارای شناسنامه‌های غیرمکانیزه (جلد قرمز) هستند و محل ضرب مهر انتخابات به دلیل شرکت در انتخابات گذشته پرشده، جایی در شناسنامه های آنها برای ضرب مهر و شرکت در انتخابات مشخص می‌شود و بنابراین می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: افرادی که دارای شناسنامه‌های غیرمکانیزه (جلد قرمز) هستند و محل ضرب مهر انتخابات به دلیل شرکت در انتخابات گذشته پرشده، جایی در شناسنامه های آنها برای ضرب مهر و شرکت در انتخابات مشخص می‌شود و بنابراین می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

سیف الله ابو ترابی افزود: افرادی که برای شرکت در انتخابات شناسنامه یشان برای ضرب مهر شرکت در انتخابات جا ندارد، برای ضرب مهر بر اساس پیشنهاد وزارت کشور و همچنین تایید شورای نگهبان جای خاصی در شناسنامه مشخص می شود و می توانند در انتخابات شرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه این وضعیت فقط برای افرادی است که دارای شناسنامه غیر مکانیزه هستند و شامل دارندگان شناسنامه مکانیزه نمی شود، تصریح کرد: مدرک هویتی مورد نیاز برای شرکت در انتخابات، شناسنامه و داشتن شماره (کد) ملی است.

ابوترابی گفت: شماره ملی در شناسنامه های مکانیزه درج شده و دارندگان شناسنامه غیر مکانیزه که تعدادشان هم زیاد نیست باید شماره ملی خود را به یاد داشته باشند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تمام‌ شناسنامه‌های تعویضی و مفقودی که درخواست برای تعویض و صدورشناسنامه داده بودند، برای شرکت در انتخابات تا ۳۰ بهمن‌ ماه تحویل داده می‌شود.

وی افزود: در تلاشیم تا زمینه حضور حداکثری هموطنان را در انتخابات پیش رو مهیا کنیم و هیچ هموطنی به خاطر نداشتن اوراق هویتی از شرکت در انتخابات محروم نمی‌شود، همه مقدمات برای شرکت در انتخابات برای همه اتباع ایرانی فراهم و تمهیدات مورد نیاز در برگزاری انتخابات اندیشیده شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: هموطنان به منظور شرکت در انتخابات اوراق هویتی خود مانند شناسنامه و کارت ملی را در دسترس داشته باشند و چنانچه در خواستی مبنی بر تعویض یا صدور شناسنامه مفقودی داشته باشند زودتر اقدام کنند، زیرا به درخواست‌ها حداکثر تا ۳۰ بهمن پاسخ داده می شود و در روزهای اول و دوم اسفند ماه فقط شناسنامه های مفقودی و تعویضی که از قبل در خواست داده شده بود به افراد تحویل داده می شود.

ابوترابی با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات در سازمان ثبت احوال کشور و استان‌ها گفت: سازمان ثبت احوال کشور برابر قانون به عنوان یکی از اعضای هیات اجرایی در شهرستان‌ها و از مراجع چهارگانه استعلام، مقدمات انتخابات را برگزار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: براساس هماهنگی‌های به عمل آمده همه هموطنانی که خود را در معرض انتخاب قرار داده اند و از طریق وزارت کشور ثبت نام کرده اند، از سوی سازمان ثبت احوال مورد استعلام قرار گرفته و ما نیز هویت افرادی را که از ما استعلام خواستند به ستاد انتخابات کشور و شورای نگهبان منعکس کردیم.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: برای جلوگیری از ازدحام کاری، از دو ماه قبل اعلام آمادگی کردیم و در همه شهرها به ویژه تهران بزرگ هرگونه خواسته هموطنان اعم از تغییر نام خانوادگی و تعویض اوراق هویتی را سریعاً پیگیری می‌کنیم.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در دوم اسفند سال جاری برگزار می شود.

انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1398/11/28
خخخخخ...چند وقته نگران بودم...
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1398/11/28
نه ما نگران نیستیم شما هم نگران نباشین!!!جای نگرانی نیست!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1398/11/28
خدارو شکر من که کلی نگران بودم!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1398/11/28
من‌وخانواده‌ام‌هیچ‌مسعولیتی‌‌درانتخابات‌نداریم‌چون‌نه‌یارانه
نه‌معیشتی‌نه‌کاردولتی‌‌چیزی‌ازاین‌کشورسهم‌نداریم‌نون‌بازو
میخوریم‌‌فقط‌اسم‌ایرانی‌داریم‌تمام
United Arab Emirates
19:01 - 1398/11/28
سلام، ناراحت نیستم ، اینقدر مورد برا ناراحتی زیاده که ما به این میگیم جوک.. بعدش به کی باید رای داد شناسنامه‌ها پر مهره ولی دریغ از یک روز کشور که بهتر از دیروز باشه...
United States
19:27 - 1398/11/28
واقعا چی مشکل حادی را حل می کنید دمتون گرم که نگران گرفتاریهای ملتید!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1398/11/28
وای خیلی نگران بودم مرسی منو از نگرانی درآوردی مچکرم از اینکه این همه به فکر مایید ممنونم واقعا
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1398/11/28
اونهای کە تاحالا مهر نخورە چی
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/11/28
ای کاش مشکل مارااینجوری سریع حل می کردید
Georgia
20:35 - 1398/11/28
کلا نگران نیستیم. با هر شناسنامه ده بار هم میشه رای داد
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1398/11/28
خدا خیرتون بده تنها نگرانی همین بود شکر خدا حل شد
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/11/28
چقدر نگران بودیم. داشتیم میمردیم. راحت شدیما
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1398/11/29
حالااگه کسی بعدازانتخابات کارشناسنامه داشته باشه یک سال بایدراه ثبت احوال بره وبیادتابه کارش رسیدگی بشه به قول فردوسی پور چه میکنه این انتخابات فضای سیاسی بهتر وآزادی بیان داده میشه سودسهام عدالت واریزمیشه کارهای ارباب رجوع به ادارات سربع وروان انجام میشه ولی بعدازاینکه ازحضورحداکثری که نهایت استفاده رو ازاین حضوربردن و پرستیژسیاسی شون بالارفت دیگه همه اون مساىل تعطیل میشه کاش همیشه ایام انتخابات بود
United States
07:30 - 1398/11/29
بخدا خیلی باحالید،بعد از مدتها لبخند روی لبهامون نشست
Germany
21:00 - 1398/11/29
من صفحه شرکت در انتخابات خودمو به بالاترین قیمت پیشنهادی میفروشن.تاحالا یه رای هم ندادم خیالتون راحت میتونین تا سالها رای بدین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج