غلامپور: به خاطر بی‌کفایتی‌ها حق‌مان را در کویت خوردند
۹۶۲۳۹۰
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۷
۱۵۹۳ 
استقلال درحالی دیدار با الاهلی را واگذار کرد که به عقیده کارشناسان به هیچ عنوان مستحق شکست در این دیدار نبود و اگر کمی خوش‌شانس بود و از سوی دیگر داوری نیز کم اشتباه‌تر بود، می‌توانست حداقل با یک امتیاز میدان را ترک کرده و برای صعود به مرحله بعدی بیش از پیش امیدوار باشد.

فرهیختگان: استقلال درحالی دیدار با الاهلی را واگذار کرد که به عقیده کارشناسان به هیچ عنوان مستحق شکست در این دیدار نبود و اگر کمی خوش‌شانس بود و از سوی دیگر داوری نیز کم اشتباه‌تر بود، می‌توانست حداقل با یک امتیاز میدان را ترک کرده و برای صعود به مرحله بعدی بیش از پیش امیدوار باشد.

این شکست درحالی رقم خورد که بسیاری از بازیکنان نتوانستند استقلال را در این دیدار آسیایی همراهی کنند و مجیدی تقریبا با دستی خالی، آبی‌پوشان را مقابل تیم سعودی ارنج کرد و درنهایت هم با پیراهن سرمربیگری استقلال، شکست را تجربه و همراه با تیمش دست خالی کویت را ترک کرد. این شکست پرحاشیه و برخی اتفاقات دیگر مثل دعوای مجازی حسینی و رحمتی باعث شد سراغ مربی گلرهای استقلال برویم. گفت‌وگو با بهزاد غلامپور را در زیر می‌خوانید.

چه شد استقلال در عین شایستگی شکست خورد؟

واقعا شایسته شکست نبودیم و وقتی داور سوت پایان را زد، دنیا روی سرمان خراب شد. کمترین حق‌مان مساوی بود که داور این نتیجه را هم اجازه نداد و حق‌مان را خورد. اگر مساوی می‌کردیم، حداقل می‌توانستیم بدون شکست بمانیم که داور این اجازه را نداد و 3 امتیاز را به تیم سعودی تقدیم کرد.

مدافعان چرا تا این اندازه سردرگم بودند؟

در هر صورت جابه‌جایی زیاد داشتیم. یک‌سری مصدوم از قبل روی دست‌مان بود، یک‌سری زخمی و یک‌سری هم که شب قبل از بازی سرما خوردند. بازی ارنج‌مان چیز دیگری بود و به همین دلیل مجبور به تغییرات و جابه‌جایی‌هایی شدیم و دقیقه 90 در روز بازی ترکیب تیم برای این بازی تغییر کرد و حتی سیستم‌مان هم عوض شد. در هر صوت نباید می‌باختیم و حق‌مان برد یا حداقل مساوی بود.

داستان مصدومیت بازیکنان استقلال در این مدت شایعات زیادی را ایجاد کرد. قضیه از چه قرار بود که به یکباره دست کادرفنی خالی شد؟

مصدومیت جزئی از فوتبال است و در طول فصل و مسابقات برای هر بازیکنی پیش می‌آید. دلیل سرماخوردگی بازیکنان هم دو هوا شدن آنها و تفاوت دمای ملموس تهران و کویت بود. در هر صورت برخی مواقع ویروسی گریبان اعضای تیم را می‌گیرد. از سوی دیگر فشردگی بازی‌ها باعث شد تعداد آسیب‌دیده‌های استقلال زیاد شود. در این مدت بازی‌های زیادی در خارج از خانه داشتیم که به تبع آن، پروازهایمان هم زیاد شد. از تهران به دبی و سپس بازگشت به تهران و بعد سفر به دوحه و بعد هم اربیل و کویت باعث شد شرایط سخت شود. به نوعی پرواز در پرواز داشتیم و بی‌خوابی‌ها و خستگی سفرهای متعدد را هم اضافه کنید، البته در این مدت هم دو بازی سنگین در تهران داشتیم که یکی از آنها دربی بود.

پس این شایعات را بی‌اساس می‌دانید؟

بله و آنها را رد می‌کنم.

به نظر می‌رسد اگر در نیم‌فصل به جای برخی مسائل حاشیه‌ای، برنامه‌های آماده‌سازی تیم خوب پیش می‌رفت، امروز استقلال به این روز نمی‌افتاد.

در هر صورت این مسائل هم بی‌تاثیر نبود. مجموعه‌ای مثل استقلال که 30 میلیون هوادار دارد، باید فکر همه‌جا را بکند. به نظرم نباید تعیین‌تکلیف کادرفنی را به روز آخر و 20 روز بعد از نیم‌فصل می‌انداختند و تازه در روزهای آخر مجیدی به‌عنوان سرمربی انتخاب شد. به عقیده من باید همه تمهیدات زودتر اندیشیده می‌شد، اما در هر صورت این اتفاق نیفتاد و در ادامه فشرده بودن بازی‌ها و پروازهای طولانی و خسته‌کننده، عاملی شد تا امروز این اتفاقات بیفتد.

عملکرد مجیدی را در این مدت چطور ارزیابی می‌کنید؟

او علاوه‌بر اینکه بازیکن بزرگی بود، سرمربی بزرگی هم می‌تواند در آینده باشد، به شرطی که باشگاه و هواداران در کنار پیشکسوتان از او حمایت کنند.

او می‌تواند در درازمدت پشتوانه خوبی برای باشگاه استقلال باشد؟

صددرصد. باید به او زمان و امکانات بدهند. در هر صورت این نتایجی که در آسیا به دست آمد به خاطر بی‌کفایتی مسئولان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش بود. اینکه در این دیدار حق‌مان را خوردند از بی‌کفایتی مسئولان بود.

بیشتر توضیح می‌دهید؟

همین که باید بازی‌هایمان در کشور ثالث برگزار شود یا 3 بازی پیاپی میهمان باشیم. اگر همان روز اول جلوی برخی کارها را می‌گرفتند امروز کار به اینجا نمی‌کشید که در بحث داوری هم متضرر شده و این‌طور سرمان را ببرند. گل ما را همه دنیا تایید کرد، اما خود داور و کمکش نفهمیدند چرا آن را مردود کردند.

داوری‌ها در این سال‌ها همیشه به ضرر نمایندگان ایران بوده. می‌توان گفت داوری‌ها مشکوک است؟

به این موضوع شک نکنید. به نظرم این مسائل بلاشک با نفوذ سعودی‌ها رقم می‌خورد. چرا باید گل درست استقلال را که به زیبایی به ثمر رسید، مردود می‌کردند؟

سعید رمضانی چرا با شما به کویت نیامد و استعفا کرد؟

با باشگاه دچار مشکلاتی شد که جدایی‌اش را در پی داشت. در این دیدار هم سلطانی سرپرست موقت ما بود.

به بازی برگردیم؛ از حسینی راضی بودید؟

بله، صددرصد. او مشکلی روی گل‌های خورده استقلال نداشت.

جنگ مجازی قبل از بازی بین او و رحمتی چقدر در این نتایج تاثیرگذار بود.

در این خصوص نمی‌خواهم ورود کنم و خودشان هم فهمیدند که باید روی تیم‌هایشان تمرکز کنند. در هر صورت هرکسی استقلال را دوست دارد باید همه مسائلش را هم به جان بخرد. همه ما یک روز می‌آییم و یک روز هم می‌رویم و این اسم استقلال است که باقی می‌ماند. استقلال به قدری بزرگ است که همه باید این اسم و هوادارانش را دوست داشته باشند و نباید آدم‌ها را دوست داشت.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/11/30
البته اگر بی کفایتی مسولان باشگاههای پرسپولیس و استقلال بگوئید حق دارید چون این بی کیفیتها مربیان صفر کیلومتر همچون مجیدی و گل محمدی را با مبلغ قرارداد همسطح و یا بیش از مبلغ قرارداد یک مربی خارجی با سابقه بکار گرفتند و نباید نتایج ضعیف آنها به داور و یا بدشانسی نصبت دادها شود چون هر دو تیم واقعا تیمهای کامل می باشند.
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/11/30
خیرنگارنده عامل شکست وتعضیف روحیه ازجانب این نشریه مجازی میباشدکه قبل هرمسابقه استقلال شروع میکنیدمثل جریان قائدی
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1398/11/30
شما خودتون دوست دارید حق تان را بخورند. ..آنجایی که با هیا هو عربده میزنید و یقه پاره ..... که ما نمی رویم ولی رفتی و فدراسیون آسیا حقتان را خورد و ... و آن زیر مجموعه کوچکتر میگوید چرا من نخورم حالا که بخور بخوره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج