استقرار تیم وزارت بهداشت در مرز‌ها
۹۶۴۲۳۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
۲۸۲۵ 
سخنگوی گمرک ایران گفت: کارکنان وزارت بهداشت از ۱۵ روز پیش در مرزها مستقر شده اند و پس از معاینه، افرادی که مشکوک هستند را به قرنطینه هدایت می‌کنند.

خبرگزاری مهر: سخنگوی گمرک ایران گفت: کارکنان وزارت بهداشت از ۱۵ روز پیش در مرزها مستقر شده اند و پس از معاینه، افرادی که مشکوک هستند را به قرنطینه هدایت می‌کنند.

روح الله لطیفی در مورد اقدامات گمرک جهت پیشگیری از ورود کرونا به کشور از طریق مبادله کالا اظهار داشت: مرجع ورود کالا به کشور در ابتدا گمرک نیست بلکه در مسیر دریا سازمان بنادر، در مسیر هوایی شرکت فرودگاه‌ها، در مسیر جاده‌ای سازمان راهداری و در مسیر ریلی شرکت راه آهن متولی هستند؛ در واقع این نهادها قبل از گمرک، بار را تحویل می‌گیرند.

سخنگوی گمرک ایران افزود: با این حال، شورایی تحت عنوان شورای ساماندهی مرزی در هر استان و هر گمرک وجود دارد. در این شورا سازمان‌های مختلفی از نهادهای امنیتی، خدمات رسانی، نظارتی و کنترلی عضو هستند که با مرز ارتباط دارند. گمرک هم عضو این شوراست.

وی ادامه داد: مطابق با تصمیم این شورا، کارکنان قرنطینه انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۱۵ روز پیش در بسیاری از مرزهای کشور چه در حوزه مسافری، چه در حوزه تردد بار و کالاهای تجاری مستقر شده اند و پس از معاینه، افرادی که مشکوک هستند را به قرنطینه هدایت می‌کنند.

لطیفی با بیان اینکه کنترل‌های لازم در مرزهای ورودی وجود دارد، گفت: انسان تا ۱۴ روز از آلوده شدن خود به این ویروس، بی اطلاع است اما ویروس روی اشیا فقط ۹ ساعت زنده است. از این رو عمدتاً در صورت وجود ویروس روی کالاها، قبل از ورود به کشور از بین می‌روند. فقط ناقل انسانی ممکن است بتواند بیماری را به داخل کشور منتقل کند که برای جلوگیری از آن، تیم وزارت بهداشت در مرزهای کشور مستقر شده اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1398/12/05
خیلی زود نیست برا این کار؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
ویروس 9 ساعت زنده نیست ، 9 روز زنده است
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1398/12/05
تو کشور پراز کروناست اینا بیرون مرز دنبالش میگردن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
یاد کارتون سه احمق میفتم که خیلی وقت پیش تلویزیون نشون میداد،آهنگش خیلی قشنگ بود
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/12/05
آشعالها العان براي چي ..دنبال چي هستيد العان ..خدا همگيتون رو لعنت كنه كه دست از سره ما برنميداريد .....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
آمین
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1398/12/05
به اعصابت مسلط باش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج