نامه یک ایرانی به سازمان بهداشت جهانی
۹۶۴۵۷۱
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۴
۱۰۸۲۵ 
 یک ایرانی خارج از کشور جهت رفع تحریم‌های ظالمانه به ریاست سازمان بهداشت جهانی نامه‌ای نوشت.

شفقنا: یک ایرانی خارج از کشور جهت رفع تحریم‌های ظالمانه به ریاست سازمان بهداشت جهانی نامه‌ای نوشت.

ابوالفضل فاتح نویسنده این نامه نوشته است:

بسمه تعالی
ریاست محترم سازمان جهانی بهداشت

همانگونه که مستحضرید، ویروس کرونا جهان را در معرض خطر یک اپیدمی خطرناک قرار داده است و همه پیش بینی ها حاکی از سرعت بسیار بالای انتشار این ویروس ست به گونه ای که سازمان بهداشت جهانی از تاریخ 31 ژانویه اعلام وضعیت اضطراری کرد. گویا با کوه یخی مواجه هستیم که تازه نوک آن آشکار شده است.

خبرهای دریافتی از ایران حاکی است که تاکنون ده ها مورد ابتلا به کرونا شناسایی شده و قربانیانی بر جای گذاشته است. ایران از نظر دانش و شبکه ی بهداشت و درمان از توانمندی های تحسین برانگیزی برخوردار است اما به خوبی واقفید که ایران در وضعیت تحریم های بی سابقه و شدید از سوی آمریکا به سر می برد و به همین دلیل با توجه به گستردگی جمعیتی و وسعت سرزمینی ایران و موقعیت ارتباطی آن به نظر می رسد امکانات کافی تشخیصی و پیشگیری و درمان به ویژه کیت های آزمایشی، ماسک، البسه مخصوص کادر درمان، آمبولانس، داروهای مرتبط، مواد ضد عفونی کننده، تجهیزات مرتبط بهداشتی ، تجهیزات بیمارستانی در اختیار نیاشد و همین گونه نیاز به انتقال آخرین دستاوردهای علمی و تجریبیات موفق بین المللی در مبارزه با این ویروس کتمان ناپذیر است.

با توجه به آنکه موضوع سلامت و بهداشت و درمان حق بنیادی تمامی انسانها صرف نظر از نژاد،دین و ملیت است، اینجانب به عنوان یک پزشک ایرانی و فعال رسانه ای که خارج از ایران زندگی می کند و از مشکلات فعلی هموطنانم آگاهی دارد، همصدا با بسیاری دیگر از هموطنانم، خواهشمندم برای رفع تحریم ها و تامین مواد آزمایشگاهی و سایر اقلام درمانی و پیشگیرانه اقدام فوری فرمایید. همین گونه ضرورت دارد برای انتقال کمک پزشکی و مالی ایرانیان خارج از کشور، به هم میهنانشان در شرایط تحریم، از سازمان های دیگر جهانی خواسته شود مسائل انسانی و درمانی را بر مسائل سیاسی ترجیح دهند. اطمینان دارم این موضوع تقاضای بسیاری دیگر از ایرانیان سراسر جهان است.

انسانیت اقتضاء دارد نا اقدام و عمل فوری صورت پذیرد، در غیر این صورت افراد زیادی در معرض آسیب قرار خواهند گرفت. بدیهی است هر نوع تاخیر در این مسئله موجب از دست رفتن جان انسان های بی گناه و همچنین احتمال شیوع گسترده تر این ویروس خطرناک خواهد شد و در این صورت مسئولیت و عواقب آن متوجه همه کسانی است که سلامت را سیاسی کرده و از مسئولیت خود در قبال جان انسان ها چشم پوشیده اند.

با آرزوی موفقیت

ابوالفضل فاتح شهروند ایرانی / پزشک و دکتری رسانه
24 فوریه 2020

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1398/12/06
درود برشرافت وغیرت ایرانیت درودوصد درود
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1398/12/06
درود براین پزشک شریف ،ممنون که صدای من ،مادر یکی از پرستاران را به گوش جهانیان می رسانید سپاس ،پاینده باشید بزرگوار
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1398/12/06
از اینکه میشنوم پزشکی در آنسوی مرزها با هموطنانش همدردی میکند و خواستار کمکهای سازمان بهداشت جهانی برای همه انسانها با هر نوع ملیت و قومیت میباشد به ایرانی بودن خودم میبالم درود و هزاران درود به تمام پزشکان شرافتمند
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1398/12/06
درود بر غیرت و انسانیت ایشان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج