روحانی: تصمیمی برای قرنطینه نداریم
۹۶۵۱۵۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
۱۶۷۶۲
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ تصمیمی برای قرنطینه محل یا شهری مطرح نیست و مردم به شایعات توجه نکنند، اظهارداشت: تصمیم گیری در مورد تعطیلی و یا ایجاد هرگونه محدودیت به خاطر کرونا با ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ تصمیمی برای قرنطینه محل یا شهری مطرح نیست و مردم به شایعات توجه نکنند، اظهارداشت: تصمیم گیری در مورد تعطیلی و یا ایجاد هرگونه محدودیت به خاطر کرونا با ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت ، تاکید کرد: کرونا نباید به سلاح دشمنان ما برای به تعطیلی کشاندن کار و تولید در کشور تبدیل شود.

متن کامل سخنان رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

می خواهم خدمت مردم بسیار عزیز کشورمان عرض کنم مثل همه حوادثی که گاه و بی گاه کشور با آن مواجه شده و ملت و دولت در کنار هم و با همکاری و برخورد هماهنگ از آن عبور کردند، مسأله مواجه شدن با ویروس کرونا هم از همین روال پیروی می‌کند.

خوشبختانه در عرض یک الی دو هفته اخیر، تلاش‌های بسیار خوبی در کشور هم در بخش پیشگیری و هم در بخش تشخیص و هم در بخش قرنطینه افراد و هم در بخش درمان، انجام گرفته است.

نیازمند یک برخورد عالمانه با این مسئله هستیم و باید رفتار تخصصی و جدی داشته باشیم. به همین دلیل هم مسئولیت امر به ستادی واگذار شده که رئیس این ستاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

بنابراین در همه امور، هم از لحاظ آمار و ارقامی که باید به مردم منتقل شود و هم توصیه‌هایی که مردم باید گوش کنند و هم مراکزی که برای تشخیص و درمان وجود دارد باید به صورت متمرکز بدون توجه به شایعات به سخنان این مرکز توجه شود.

البته برای عبور از این مسأله ممکن است به یک، دو و یا سه هفته زمان نیاز داشته باشیم. گزارش‌هایی که تا دیشب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا داد، امیدوارکننده بودند.

امروز هم گزارشی دریافت کردم که کیت های تشخیص را که از خارج و از طریق سازمان بهداشت جهانی(WHO ) وارد می کردیم – که البته همچنان به روند آن ادامه می دهیم – توسط متخصصین داخلی ما هم این کیت تولید شده و درحال آزمایش است، همه مراحل اولیه آن مثبت و قابل قبول بوده است و در نهایت ظرف امروز و فردا که به تأیید نهایی رسید می‌توانیم در ظرف مدت کوتاهی صدها هزار کیت، حتی میلیون‌ها از این کیت را تولید کنیم و در اختیار همه بیمارستان‌های کشور قرار دهیم که مردم خیالشان راحت باشد اگر موردی، شکی و تردیدی وجود دارد به راحتی پزشکان عزیز ما بتوانند به تشخیص نهایی برسند.

البته کاری که انجام می‌گیرد یک کار شبانه‌روزی، دقیق و علمی است. در مجموع روند کاهش مراجعه و پیشرفت در امر درمان را مشاهده می کنیم. یعنی اگر 100 نفر در روزهای اولیه بستری بودند، از این 100 نفر ممکن بود 7، 8 نفر از دنیا بروند امروز این رقم خیلی پایین آمده است. بخاطر اینکه بر این روند مسلط شدیم. هم به روند تشخیص و هم روند درمان مسلط شدیم و این همکاری و هماهنگی را باید ادامه دهیم. دیشب هم تأکید کردم اگر قرار است جایی باید برای یکی، دو روز کمتر و یا بیشتر تعطیل شود، تشخیص‌اش به عهده این ستاد است. نه استاندار، نه فرماندار و نه وزارتخانه‌ای مرجع این تشخیص نیست. یعنی اگر فردی بیمار است، تب دارد و علایم اولیه را دارد، باید مراقبت شود و وارد آن آموزشگاه و دانشگاه نشود. اگر کسی را دیدند و علامتی را دیدند بلافاصله آن را به پزشک منتقل کنند و مراقبت‌ها انجام گیرد.

ما در جامعه هستیم و همه در کنار هم یک خانواده هستیم .

البته همانطور که توصیه شده است، جایی که واجب نیست برای حضور ما و رفتن در اجتماعاتی که نیاز و ضروری نیست باید کاهش یابد یا قطع کنیم. همانطور که برخی از برنامه‌ها و فوق‌برنامه ها را قطع کردند بخاطر اینکه مراقبت بیشتر شود. در مراقبت و در امر بهداشتی نباید کوتاهی کنیم.

وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های تولیدی ما برای اینکه اقلام لازم را در اختیار مردم بگذارند باید همه توان خودشان را بکار بگیرند.

خوشبختانه در روزهای اخیر نیروی انتظامی و تعزیرات با احتکارکنندگان برخورد خوبی داشتند باز هم این برخوردها باید ادامه پیدا کند و نگذاریم که عدد کوچکی از مردم بخواهند از این امور سوء استفاده کنند تا از این مسأله به خوبی عبور کنیم و مسأله را بتوانیم به پایان برسانیم.

اما مسأله مهم‌تر از مسأله ویروس کرونا، ویروس ترس و اضطراب و تردید و بی‌اعتمادی در میان مردم است. این ویروس بدتر از آن ویروس است و نباید در مردم تردید و وحشت و اضطراب ایجاد کنیم این هم ویروسی است.

ویروس آنفلوآنزا هر سال در دنیا می‌آید و هر سال هم کشته می‌گیرد. در سال‌های اخیر و در آمریکا، آمار نشان می‌دهد بین 12 هزار در سال تا سالی بوده 100 هزار کشته آنفلوآنزا بوده است. آنفلوآنزای مختلف آمده و عده‌ای هم از بین رفتند.

تلفات کرونا بیشتر از آنفلوآنزا نیست. طبق نظر پزشک‌ها و دیشب هم متخصصین همین را می‌گفتند البته نوع انتشار، سرایت‌اش ممکن است متفاوت باشد اینها همه درست است. متخصصین باید بیایند و واقعیت را به مردم بگویند و برای مردم توضیح دهند.

اضطراب و ترس مردم در حد لازم باشد و وقتی اضافه می‌شود، خودش خطرناک است و می‌تواند مشکلات دیگری را درست کند.

نکته دیگری که می‌خواهم تأکید کنم درباره این شایعاتی است که در میان مردم وجود دارد که فلان شهر را می‌خواهند قرنطینه کنند یا فلان شهر را می‌خواهند یک ماه قرنطینه کنند. آن محله را می‌خواهند یک هفته قرنطینه کنند. چنین چیزی هایی در تصمیمات کشور وجود ندارد. قرنطینه محله و شهر را نداریم. آنچه قرنطینه است، قرنطینه فرد است. یعنی اگر فردی علایم اولیه ای داشت این فرد باید قرنطینه شود. مراکز زیادی را هم در تهران پیش‌بینی کردیم. دیشب اعلام شد، تخت‌های فراوانی آماده شده است. در شهرستان‌ها هم آماده شده است و نیروهای مسلح نیزگفتند که برای هر گونه کمک آماده هستند.

بنابراین اگر در مواردی، فردی مشکوک بود و علایمی داشت، فوری در آن مراکز بستری شود و بعد هم مشخص می‌شود که این دارای این ویروس است یا به سرماخوردگی عادی و آنفلوآنزای دیگری مبتلا شده است و باید مرخص شود.

بنابراین مردم به این فکر نباشند که فروشگاهی یا شهری بسته می‌شود و یا قرنطینه عمومی ایجاد می‌شود.

خدمت مردم عزیز و بزرگوار عرض می‌کنم همه مواد غذایی، مواد اولیه، حتی شوینده‌ها هم که این روزها مقداری کم بوده در روزهای آینده جبران خواهد شد و در انبارها و ذخایر وجود دارد.

مردم هیچ گونه نگرانی از این نظر نداشته باشند البته همه باید به طور فردی مراقبت کنیم دستورهای بهداشتی را همانطور که توصیه می‌شود، مراعات کنیم. صدا و سیما هم به عنوان مرجعی است که باید به مردم آموزش داده و اطلاعات لازم را به مردم دهد.

خدمت مردم این نکته را هم تأکید می‌کنم، به هیچ عنوان آماری که وجود دارد، نه کم می‌کنیم نه زیاد می‌کنیم و نه بزرگ‌نمایی و نه کوچک‌نمایی می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 54
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1398/12/07
انشالله شنبه همه باهم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
حتما تصمیم دارن خراسان جنوبی و قزوین و استانهای باقیمونده رو هم بیمار کنن
حسن
Germany
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
به قول نشریه بلومبرگ: در ایران هیچ مدیریتی وجود ندارد چه برسد به مدیریت بحران ،آن هم در مقابله با کرونا...........
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
روحانی امروز با خنده و ذوق طوری حرف میزد که مژده ی خوشبخت شدن و از طنز حرف میزد
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1398/12/07
اوکی تصمیم قرنطینه ندارید بعد پخش شد نگو مثل رائفی کار آمریکاست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
بدرک که قصد قرنطینه ندارین مسئولین بی تدبیر و بی بخار و بی لیاقت. همه رو به کشتن بدین.
بدون نام
-
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
کار آمریکاست
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1398/12/07
از کرونا خوشم میاد فرقی بین مسئول و مردم نذاشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
حرفتو باید طلا گرفت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
فقط یه خواهش دارم از کرونا بره پیش روحانی مام راحت شیم
دنیا غلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
فقط روحانی بگیره تا شنبه ببینم بازم همه چیز عادی می مونه
ای خدا ..
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1398/12/07
کلا هیچ تصمیم و برنامه ای برای اقتصاد و زندگی و حال خوب مردم ندارید
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1398/12/07
جناب روحانی خسته نشدی از این همه .....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
شما خاطر جم باشید تا یک سال دیگه همین طور به شعور ملت توهین میکنه ،،
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1398/12/07
ایران و بحران های ادامه دارش مگه داریم ارامش و خوشبختی با ناکارامدی تون
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1398/12/07
حرف مفت نزن، با شعار که نمیشه جلوی شیوع ویروس رو گرفت برادر من
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/12/07
بخاطر چرت پرت و فلان کشور خوشحال نشه قرنطینه نمیکنن تاسف از این همه بی مسئولیتی
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/12/07
باید قرنطینه میکردین باید باید باید
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1398/12/07
همه کشورا هم قرنطینه کردن همش میخوان بگن مثلا خیلی حالیشونه فرق دارند با دنیا برای همین انقدر گند میزنید تو ایران
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
بزودی مردم نتیجه کارامدی دولت تدبیر وووووو رو خواهند دید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
شنبه‌ همه‌ دولت‌ انشاله‌ که‌ میگیره
-
12:40 - 1398/12/07
تصمیمتون درسته
ما اگه از کرونا نمیریم
از اینهمه بدبختی وگرفتاری که واسمون درست کردین
هلاک میشیم
پس لازم به قرنطینه نیست دیگه
درهردوصورت واسه ماها نتیجه ش یکیه
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1398/12/07
زنده باد روحانی ... دمش گرم ... سرش رو انداخته پایین کار خودشو میکنه هرکی هرچی دوست داره بگه ... مثل هاشمی ... پرچم جفتتون بالاست
پاسخ ها
کیمیا
-
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
یه ایرونی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
انشالله کرونا بگیره پیش هاشمی تا اون هم تنها نباشه
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1398/12/07
حرفهای مفت نزنید اینجا...خوبه بیاد بگه همه میمیرین همه تلف میشین..همه بدبخت میشین...مدارس تعطیل شده شمال ندیده ها همه رفتن شمال..وای ب حالی ک کل کشور تعطیل کنن دیگه باید ده ساعت یا بیشتر تو ترافیک بمونیین...چه بشه....اینم دوره ای داره تمام میشه..ما ملت جوگیری هستیم..احساسی جوگیر...مراعات کن بیمار نشو....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
شمال برای همه مردمه ویلا دارن ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
خودت حرف مفتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
ایا اگر سطح پیشگیریتون علمی ودرست بود انوقت معاون وزیر بهداشتون نمیگرفت این نشانه سر سری گرفتن این بیماری هست فلان کشور به محض مشاهده شهرش رو قرنطینه میکنه واز مشکوکین تست میگیره که شیوع پیدا تکنند انوقت شهر زیارتی قم که هر هفته از افساط دور ونزدیک میاند مسجد جمکران قرنطینه نمیشه خوب این میشه کانون برای یران
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1398/12/07
فریدون، خدای قوپی اومدن هستش، برای کرونا، کلید داره، غصه نخورید!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1398/12/07
دشمن چیه کرونا از دوست برادر چین اومده
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/12/07
چین وفرانسه وایتالیا قرنطینه کردن وریشه کن شد ایران بخاطر تعصب قرنطینه نکرد به همه شهرها پخش شد خسارت جانی ومالی به ملت وارد شد چه کسی جواب گوست
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1398/12/07
ژل شستشو دست به مسئولین سلام میرسونه
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/12/07
اقا بس کنید چرا اینجوری میکنید بزار قرنطینه کنن خاک بر سر دولت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
هی قرنطینه قرنطینه نکنید
حتماً باید زور بالای سرتون باشه؟
خب از خونه نیاید بیرون
وقتی که تعطیل شده مردم بی فکر میرن سفر باید با طناب بستشون؟!
لیاقت ما اینه؟
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/12/07
ماهم تصمیمی برای رعایت بهداشت نداریم بذاربریم ازدست تویکی راحت بشیم
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/12/07
از حرف زدنش معلومه پنج شنبه ساعت 12 قم قرنطینه میشه فرداش میاد میگه من جمعه صبح فهمیدم به ستاد مبارزه با کرونا گفتم خودتون تصمیم بگیرید به منم لازم نیست بگید البته کاش اینجوری بشه
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1398/12/07
حسن از دست تو سر به بيابون بذاريم خوبه؟
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/12/07
دم کرونا گرم خدایش زودتر میمودی این مسولینو ناکار میکردی همینجور ادامه بده
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1398/12/07
حریرچی باتو دست نداد؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1398/12/07
عزیزم الان بیداری صحبت میکنی یاخوابی خداروشکرصبح جمعه نیست
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/12/07
غرورکاذبت ازجون مردم واجبترنیست!اخه کدوم ابلهی از قرنطینه شدن شهری در کشوردیگه خوشحال میشه؟
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1398/12/07
مگه خبرداری شما...
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/12/07
حالا هی لجبازی کن تا کل کشور بگیرن
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1398/12/07
تظاهر،ریا،دروغ،فریب،.........
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/12/07
بله شماهاقصدکشتن ملت رادارید
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1398/12/07
سلام
آقا چرا تو داروخانه ها دستکش ماسک ژل ضدعفونی الکل پیدا نمیشه
دیشب نیم لیتر الکل از یه داروخانه با کلی زحمت پبدا کردم 100 هزار تومن
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1398/12/07
چین ده روزه بیمارستان هزار تختی درست کرد ایران هم فقط ستاد ملی رو به ثبت رساند! و علنا میفرمان کاری از دستمان برنمیاد،روزهای اول مگه نمیشد قید منفعت وکاسبی رو بزنید و پروازهارو کنسل کنید ؟ میشد اما اینقدر سازمان ونهاد درست کردید....الانم هرکس ساز خودش رو میزنه افراد بی فکر هم افتادن وسط .....!؟ حداقل به گفته اون که مردم قم خواستار باز بودن دادن !واکنش و احترام متقابل میزاشتید و ورودی خروجی ها وتردد را ممنوع میکردی !اینو که میشد ولی نکردید؟
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1398/12/07
اگه کرونا هم نباشه این دولت خودش کرونا گرانی بیکاری کروناس
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1398/12/07
کلا ایشون مگه نظری هم دارن
Canada
20:40 - 1398/12/07
فلاکت: ویروس که به سازه ها حمله نمیکند. بدبخت میزنه به ساختار بدنت و نابود میشی. حالا جنگ ویروس با خرافه پرستی شروع شده.
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/12/08
شركت كيميا الكل زنجان
يك شبه قيمت محصولاتش را 100% افزايش داد...!!!

اسپري الكل 50 ميل 9 تومني رو به يكباره كرده 18000 تومان
اسپري الكل 120 ميل 18 تومني رو به يكباره كرده 40000 تومان

ريس جمهور وزير بهداشت وزير بازرسي تعزيرات كجا هستند ....!!!!!!!
كنترلي كه ميگيد كجاست ....!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج