عرضه گسترده شوینده با نرخ مصوب
۹۶۵۲۸۲
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
۷۶۴۵ 
سخنگوی ستاد تنظیم بازار از عرضه گسترده مواد شوینده، بهداشتی و ژل ضدعفونی کننده با نرخ مصوب در ایستگاه‌های مترو، میادین میوه و تره بار و کانکس های ویژه توزیع این محصولات در میادین اصلی و نقاط مختلف شهر گفت: عرضه فوق العاده کالاهای اساسی در میادین میوه و تره بار، فروشگاههای زنجیره ای و شبکه های منتخب توزیع، آغاز شد.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی ستاد تنظیم بازار از عرضه گسترده مواد شوینده، بهداشتی و ژل ضدعفونی کننده با نرخ مصوب در ایستگاه‌های مترو، میادین میوه و تره بار و کانکس های ویژه توزیع این محصولات در میادین اصلی و نقاط مختلف شهر گفت: عرضه فوق العاده کالاهای اساسی در میادین میوه و تره بار، فروشگاههای زنجیره ای و شبکه های منتخب توزیع، آغاز شد.

محمدرضا کلامی از برگزاری جلسات روزانه ستاد تنظیم بازار به منظور رصد و پایش و تأمین به موقع کالاهای اساسی در ایام پایانی سال خبر داد و گفت: طبق تصمیمات روزانه کارگروه تنظیم بازار کشور و کمیته های رصد و پایش که ذیل کارگروه تشکیل شده، مقرر گردید با توجه به تأمین بسیار خوب ارز کالاهای اساسی، ترخیص این کالاها مانند روغن خام، برنج، ذرت و شکر بدون هیچ گونه محدودیت و یا مجوزی از سوی گمرک ایران اقدام شود.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار افزود: بر اساس بررسی وضعیت تولید و تأمین کالاهای مهم و ضروری کشور باید به این نکته توجه داشت در کشوری که اندازه بازار آن ۴۰۰ میلیارد دلار است، ضریب وابستگی به حدود ۴۰ میلیارد دلار یعنی معادل ۱۰ درصد می رسد به طوری که علیرغم اینکه اکثر واحدهای تولیدی کشور در فضای رقابتی تاکنون کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود را استفاده می کردند، این امکان برای کشور فراهم است که میزان تولید و عرضه در این واحدها تا سقف صددرصد افزایش یابد.

وی تصریح کرد: با درخواست و همراهی تمامی واحدهای تولیدی کشور در کالاهای پرمصرف ایام پایانی سال با تصویب ستاد تنظیم بازار و همراهی بخش خصوصی، تولید با سه شیفت کاری به صورت حداکثری در حال انجام است و از بُعد تأمین مواد اولیه نیز هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.

کلامی با قدردانی از حس مسئولیت و همراهی بخش تولید کشور خاطرنشان کرد: قطعا با درایت و هوشمندی طرف تقاضا یعنی مصرف کنندگان، بازار در تعادل کامل خواهد بود، این در شرایطی است که طبق اختیار محوله از سوی کارگروه تنظیم بازار به دفتر تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت و با عنایت به ذخایر مکفی کشور مقرر شده عرضه حداکثری کالاهای اساسی و ضروری به هر میزانی که استان ها نیاز داشته باشند، در اولویت قرار گیرد.

وی تأکید کرد: طبق تصمیمات امروز کارگروه تنظیم بازار، علاوه بر روند عادی تأمین و توزیع کالاهای اساسی، مقرر گردید سهمیه ویژه ای در روغن، شکر، برنج، گوشت قرمز و مرغ به شبکه های مطمئن و منتخب از جمله فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار اختصاص یابد که این علاوه بر سهمیه های قبلی ابلاغی خواهد بود.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار افزود: تأکید دولت بر حفظ آرامش و تأمین به موقع کالاهای اساسی موردنیاز مردم است و این روند استمرار خواهد یافت، ضمن اینکه در جلسه تنظیم بازار عرضه گوشت از محل ذخایر با حداکثر ۱۰ درصد سود در شبکه های توزیع مصوب و ابلاغ شد به نحوی که علاوه بر گوشت منجمد وارداتی با نرخ ۴۱۸۰۰ تومان برای مصرف کنندگان، قرار است گوشت ران با نرخ ۴۴۰۰۰ تومان به صورت حداکثری در شبکه های منتخب از جمله میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی توزیع شود.

بنا بر اعلام شاتا کلامی ادامه داد: علاوه بر سهمیه های عادی عرضه شکر، قرار بر این است که سهمیه ویژه تخصیصی به استان ها به میزان ۳۰ هزار تن شکر برای دو شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار در بسته بندی های یک کیلوگرمی تخصیص یابد تا با قیمت هر بسته ۵ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه شود، لذا مشکلی از بُعد تأمین کالا در کشور وجود ندارد.

این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: تقاضای کاذب ناشی از برخی شایعات با شیوع ویروس کرونا با توزیع ویژه تمامی کالاهای اساسی و اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم به نرخ مصوب پاسخ داده می شود و توزیع حداکثری کالاها مستمرا ادامه خواهد داشت.

وی گفت: طبق اعلام دبیر انجمن صنایع شوینده، واحدهای تولیدی محصولات شوینده اقدام به تولید به صورت سه شیفت کرده تا بتوان کالاهای پرمصرف از جمله مایع دستشویی و ژل ضدعفونی کننده را با نرخ مصوب به صورت گسترده توزیع کرد، به نحوی که مقرر گردید تا عرضه گسترده مایع دستشویی و ژل ضدعفونی کننده دست با قیمت مصوب در میادین میوه و تره بار، ایستگاه های مترو و کانتینرهای سیار در میادین اصلی و سایر نقاط شهر انجام شود.

کلامی تصریح کرد: علاوه بر شبکه های رسمی فعلی، عرضه مستقیم در کانکس هایی که در فضاهای مختلف شهر از جمله میادین میوه و تره بار استقرار خواهند یافت، مواد شوینده و ژل ضدعفونی کننده دست به صورت بدون واسطه، مستقیم و با قیمت مصوب توسط واحدهای تولیدی عرضه شود.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
17:34 - 1398/12/07
کجاست که ما نمیبینیم
نکنه جمعه صبح یکدفعه میخوان بدن
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/12/07
همش دروغ خجالت بکشید مردم رو به کشتن دادید بسه دیگه
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1398/12/07
حالا که مرگ به سراغ روح و روان و جسم ما آمده ودیگر امیدی به زندگی نیست حداقل بیایید شاد باشیم و چند ترانه از خوانندگان خوب در کشور همسایه مان افغانستان که در نهایت سلامت به سر می بردند گوش کنیم امید است سلامتی باز گردد رویا دوست . سیتا عباسی و.........
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1398/12/07
کرمانشاه آدم نیستن همش تهران راپیگیری میکنید
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1398/12/07
حتما تهرانه ما تو شهرستان ماسک حتی نداریم نه که گرون باشه اصلا نیست اونم تو تهران احتکار شده
پاسخ ها
........shanjani......
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
''''''''''''''' لطفا به جای '' عرضه '' مواد شوینده به نرخ '' مثلا مصوب '' حبوبات ' به نرخ مصوب 'در اختیار مردم قرار دهید'' این آقایان هنوز خبر ندارند' لپه شده کیلویی ۲۰هزار تومان' نخود ۱۰هزار تومان '' لوبیا چیتی و لوبیا قرمز ۱۶۰۰۰هزار تومان!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج