بیانیه پایانیِ نشست کمیسیون مشترک برجام
۹۶۵۲۹۴
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
۷۴۷۷ 
هماهنگ‌کننده نشست کمیسیون مشترک برجام در پایان نشست روز چهارشنبه مورخ ۷ اسفند ۱۳۹۸ بیانیه‌ای در خصوص این نشست صادر کرد.

خبرگزاری تسنیم: در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در وین که امروز چهارشنبه در سطح معاونین وزرای خارجه/ مدیران سیاسی/ سفرا برگزار شد، هماهنگ‌کننده این نشست با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تمامی اعضا بر اهمیت صیانت از برجام تأکید کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است:

نشست کمیسیون مشترک برجام در تاریخ 7 اسفندماه 1398 در وین برگزار شد. بر اساس برجام، کمیسیون مشترک مسئولیت نظارت بر اجرای این توافق را بر عهده دارد.

این نشست به ریاست خانم هلگا اشمید، به نمایندگی از طرف نماینده عالی اتحادیه اروپایی، و با حضور چین، فرانسه، آلمان، فدراسیون روسیه، انگلیس و جمهوری اسلامی ایران، در سطح معاونین وزرای خارجه/ مدیران سیاسی/ سفرا برگزار شد.

در این نشست، گام‌های ایران در کاهش تعهدهات هسته‌ای ذیل برجام از جمله اعلان مورخ 15 دی‌ماه 1398 و نگرانی‌های دیرپای کلیه اعضاء در خصوص آثار خروج آمریکا از برجام در سال 1397 و اعمال مجدد تحریم‌ها، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در همین راستا، نگرانی جدی پیرامون گام‌های ایران در خصوص تعهدات هسته‌ای ذیل برجام ابراز شد. اعضاء همچنین تصدیق کردند که وضع مجدد تحریم‌های آمریکا، مانع بهره‌مندی کامل ایران از منافع ناشی از رفع تحریم‌ها شده است.

تمامی اعضاء، با یادآوری اینکه این توافق، عنصر کلیدی ساختار عدم اشاعه جهانی محسوب می‌شود، بر اهمیت صیانت از آن تاکید کردند.

متعاقب بیانیه نماینده عالی اتحادیه اروپایی مورخ 4 بهمن‌ماه 1398، اعضاء، مباحث مطروحه در سطوح کارشناسی که در هفته‌های گذشته در قالب‌های مختلف، هم در خصوص مباحث مرتبط هسته‌ای و هم در خصوص پیامدهای گسترده‌تر خروج آمریکا از برجام، وضع مجدد تحریم‌های آمریکا و منافع حاصل از رفع تحریم‌ها در جریان بوده است را مرور کردند. کارشناسان موظف شدند که این مباحث را پیش برند.

اعضاء، از تحولات مثبت اخیر در خصوص پردازش اولین تراکنش از طریق اینستکس، اضافه شدن چهار دولت اروپایی به عنوان سهامداران جدید و افق افزایش بیشتر سهامداران استقبال کردند. آن‌ها همچنین به اهمیت تقویت این ابزار اذعان داشتند.

اعضاء، بر مسئولیت جمعی خود جهت تداوم پروژه‌های کلیدی عدم اشاعه‌ که بخشی اساسی از برجام محسوب می‌شود تاکید کردند. آن‌ها از تلاش‌های مستمر کارگروه اراک و روسای مشترک آن، انگلستان و چین، جهت پیشبرد مدرن‌سازی تاسیسات اراک استقبال کردند. آن‌ها تحولات اخیر در خصوص تاسیسات فردو را مد نظر قرار داده و حمایت قاطع خود را از روسیه برای تداوم اجرای پروژه ایروتوپ‌های پایدار ابراز داشتند.

این نشست‌ در زمان شیوع ویروس کرونا برگزار شد. اعضاء، با چین، جمهوری اسلامی ایران و تمامی کشورهای مبتلا، در تلاش‌هایشان برای مقابله با این موضوع، مشخصاً، مشارکت چین و آن‌هایی که متعاقباً متاثر شده‌اند در مبارزه با این چالش سلامت جهانی، اعلام همبستگی کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/12/07
میشه یک نفر توی گروه جواب منا بده، من که هرچی فکر کردم، عقلم به جایی نرسید، آمریکا که رفت بیرون و تحریم ها هزار برابر شد، اروپایی ها هم در عمل هیچ کاری نکردند، ایران هم که 5 گام برداشت برای کاهش تعهدات، یک مسلمان به من نادان حالی کنه این برجام چی داره که باید از صیانت آن، دفاع کرد؟؟؟؟؟؟ خود مسولین که سالهای اول میگفتن ما سه تا گل زدیم و دو تا خوردیم حالا میگن ننگ تاریخ، چرا این کمدی تمام نمیشه در ایران، اگه از ماشه میترسن که در عمل دیگه چه باید میکردن خارجی ها که نکردند!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1398/12/07
خیلی لطف کردند .منت گذاشتند .یعنی مفتی مفتی بعد از این همه ضرر ما رو دوباره به میز مذاکره می خوان بکشونن. تا آمریکا و ترامپ به خاطر نقض پیمان بین المللی تاوان ندهند هیچ مذاکره ای نباید باشه .
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1398/12/07
نه به مذاکرات مزخرف . بله به قوی کردن ایران عزیز . همونی که رهبری گفت والسلام
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1398/12/07
وقتی FATF از طرف مصلحت نظام برای ضربه زدن به ملت
و پیشبرد اهداف خودشان تایید نشده و ما را در لیست سیاه قرار داده اند چگونه ارتباط مالی برقرار می شود . با ملت شوخی می کنید و امید واهی می دهید
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1398/12/07
واقعا دولت مردان خجالت بکشید کم برجام برجام کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج