همنشینی ماه و زهره در ساعات آینده
۹۶۵۷۴۴
۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۶
۹۳۲۰ 
مجاورت هلال ماه و سیاره زهره طی ساعات آینده رخ خواهد داد.

ایسنا: مجاورت هلال ماه و سیاره زهره طی ساعات آینده رخ خواهد داد.

سی‌ان‌ان نوشت: اگر در نیمکره شمالی زندگی می‌کنید، پنجشنبه شب (به وقت آمریکا) شاهد آسمانی روشن خواهید بود، چراکه سیاره زهره و ماه در مجاورت یکدیگر قرار خواهد گرفت. به جنوب غربی نگاه کنید و سیاره زهره را که بسیار روشن به نظر می‌رسد، در کنار هلال ماه ببینید.

همنشینی ماه و زهره در ساعات آینده

سیاره زهره که سومین جرم آسمانی درخشان بعد از خورشید و ماه از زمین دیده می‌شود، به عنوان «ستاره غروب» در آسمان ظاهر خواهد شد. این سیاره که حالا در دورترین نقطه مدار خود نسبت به خورشید قرار می‌گیرد، از سطح زمین قابل رؤیت است.

وقتی جای‌گیری این سیاره در بیشترین فاصله خود از خورشید نزدیک به اعتدال بهاری باشد، سیاره زهره برای حداکثر زمان ممکن بعد از غروب آفتاب قابل مشاهده خواهد بود. پنجشنبه‌شب حدود ساعت ۹:۳۰ در منطقه خلیج سان‌فرانسیسکو، حدود چهار ساعت بعد از غروب آفتاب، این سیاره زیبا قابل مشاهده خواهد بود.

در طول ماه آینده، رخداد مشابهی روی خواهد داد و زهره در حداکثر فاصله خود نسبت به خورشید قرار خواهد گرفت که در ۲۴ مارس در مناطق خلیجی، تقریباً چهار ساعت در طول شب قابل مشاهده خواهد بود. در نیمه دوم سال، زهره تغییرات چشمگیری خواهد داشت و تحت عنوان «ستاره صبح» شناخته خواهد شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج