سخنرانی پاپ در حضور مردم لغو شد
۹۶۹۲۰۱
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
۹۹۶۹ 
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان درپی شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، سخنرانی معمول خود برای جمعیت مردمی را لغو کرد تا از تجمع مردم خودداری کند.

ایرنا: پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان درپی شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، سخنرانی معمول خود برای جمعیت مردمی را لغو کرد تا از تجمع مردم خودداری کند.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری رویترز، واتیکان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که پاپ فردا (یکشنبه) برای مردم از پنجره مشرف به میدان «سنت پیتر» سخنرانی نمی کند و همچنین در روز چهارشنبه دیدار مردمی خود را از این مکان انجام نمی دهد.

سخنرانی پاپ در حضور مردم لغو شد

در بیانیه واتیکان تاکید شده است که این دو مراسم از کتابخانه رسمی پاپ در واتیکان برگزار می شود و مردم می توانند آن را از طریق اینترنت یا تلویزیون مشاهده کنند.

همچنین آیین عشا ربانی پاپ در اقامتگاهش تا ۱۵ ماه مارس (۲۵ اسفند) به تعویق افتاده است.

دهها هزار نفر هر یکشنبه در میدان سنت پیتر گردهم می آیند و هزاران نفر دیگر نیز در مراسم هفتگی دیدار مردمی پاپ شرکت می کنند که یا در فضای آزاد و یا به نسبت وضعیت هوا، در تالار بزرگی داخل واتیکان برگزار می شود.

آزمایش کرونایی یک کارمند واتیکان روز جمعه مثبت اعلام شد و اولین مورد ابتلا به این ویروس در این شهر کوچک مورد تائید قرار گرفت.

ایتالیا کانون ابتلا به کرونا در اروپاست، و تعداد مرگ و میر ناشی از این بیماری در این کشور در روز جمعه به ۱۹۷ نفر رسید و بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ نفر دیگر نیز مبتلا شدند.

شمال ایتالیا متحمل بیشترین موارد ابتلا به کروناست. در استان رم، آزمایش ۴۹ نفر مثبت اعلام شده و یک نفر نیز جان باخته است.

ایتالیا از امروز (شنبه) استخدام پزشکان بازنشسته این کشور برای کمک به مقابله با این بیماری را آغاز کرد.

سرعت گسترش کرونا در ایتالیا، ایستگاه های قطار و فرودگاه ها این کشور را خالی از مسافر کرد و بخش هایی از رم به شهر ارواح تبدیل شد. بسیاری از کافه ها و رستوران های برون شهری ایتالیا نیز شامگاه جمعه تعطیل بود.

در همین حال، کاهش تعداد گردشگران در ایتالیا به صنعت گردشگری این کشور ضربه زده است و این نگرانی وجود دارد که اقتصاد ایتالیا در لبه رکود قرار گرفته باشد.

با این همه، اصلی ترین نگرانی دولت ایتالیا این است که آلودگی ناشی از کووید – ۱۹ که از بخش شمالی و اعیان نشین ایتالیا شروع شد، اندک اندک به بخش های جنوبی فقیرتر این کشور که از تجهیزات پزشکی کمتری برخوردارند، سرایت کند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج