حسرت اشمایکل به خاطر جدایی از منچستریونایتد
۹۷۰۲۰۷
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
۲۷۷۶ 
پیتر اشمایکل می‌گوید به خاطر تصمیمش برای جدایی زودهنگام از منچستریونایتد حسرت می‌خورد و آن را تصمیمی عجولانه و شتاب‌زده می‌داند.

ورزش سه: پیتر اشمایکل، دروازه‌بان دانمارکی که در میان هواداران منچستریونایتد بسیار محبوب است و یکی از اسطوره‌های این باشگاه به حساب می‌آید می‌گوید به خاطر تصمیم خود مبنی بر ترک زودهنگام این باشگاه حسرت می‌خورد و از آن پشیمان است.

اشمایکل به مدت هشت سال از دروازه شیاطین سرخ محافظت می‌کرد و در سال 1999 این باشگاه انگلیسی را ترک کرد. او در تابستان سالی باشگاه را ترک کرد که یونایتد موفق شد در آن سه جام قهرمانی بدست بیاورد. آخرین دیداری که اشمایکل در آن بازوبند کاپیتانی یونایتد را به بازو بست فینال لیگ قهرمانان اروپا بود. اشمایکل بعد از ترک یونایتد چهار سال دیگر در تیمهای اسپورتینگ لیسبون، استون‌ویلا و منچسترسیتی بازی کرد و در نهایت در 39 سالگی بازنشسته شد.

حسرت اشمایکل به خاطر جدایی از منچستریونایتد

اشمایکل که به دلیل عصبانیت از سیاست استفاده چرخشی از دروازه‌بانها توسط سر الکس فرگوسن تصمیم به ترک منچستریونایتد می‌گیرد حالا در مصاحبه با وبسایت این باشگاه گفت:" من خسته بودم، از نظر روحی خسته شده بودم. تیم ملی دانمارک در همه رقابتهای ملی حضور داشت و همین باعث می‌شد فشار کار بر من خیلی زیاد باشد. من بعد از یک فصل بازی کامل برای یونایتد تازه از جام جهانی برگشته بودم و بلافاصله فصل جدید را شروع کرده بودم، بدون هیچ فرصتی برای استراحت. آنقدر خسته بودم که از نظر روانی نمی‌توانستم یک فصل دیگر را تحمل کنم".

اشمایکل در ادامه صحبتهایش در این باره گفت:" من و سر الکس بعد از فینال لیگ قهرمانان با هم جلسه‌ای داشتیم و من گفتم که نه، تصمیم خودم را گرفته‌ام. ولی حالا که فکر می‌کنم به این نتیجه می‌رسم که تصمیم عجولانه و شتاب‌زده‌ای گرفتم. البته سرمربی هم می‌توانست از من بپرسد واقعا مطمئنی؟ سوالی که او نپرسید. او خیلی راحت قبول کرد و با رفتن من مشکلی نداشت".

اشمایکل 56ساله در ادامه این گفتگو گفت:" من اگر کمتر مغرور بودم و به او می‌گفتم من از این می‌ترسم که نیمکت‌نشین بشوم شاید اتفاق دیگری می‌افتاد. من اگر کمتر مغرور بودم و این را می‌پذیرفتم که اگر در طول فصل یکی دو بازی هم نیمکت‌نشین باشم اتفاق خاصی نمی‌افتد شاید در یونایتد ماندگار می‌شدم و این برایم خیلی بهتر بود".

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج