علت قرنطینه نشدن اصفهان
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۷۲۲۸۷
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
۷۴۳۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه قرنطینه کردن نیازمند اعمال ضوابط نظامی و انتظامی است، گفت: تعطیلی کردن ادارات نیز می‌تواند افزایش سفرها را به دنبال داشته باشد.

خبرگزاری مهر: طاهره چنگیز عصر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه شیوع کرونا تمام جهان را تحت تأثیر قرار داده است، اظهار داشت: کرونا یک بیماری نوپدید است و به همین دلیل رفتارها و عواقب پیش بینی نشده را نشان داده است، اصفهان بعد از قم و تهران و گیلان به این ویروس مبتلا شد و شیوع اپیدمی در این استان از شهرستان کاشان بوده است.

وی ادامه داد: بویین میاندشت تنها شهرستانی است که هنوز تست مثبت کرونا نداشته است اما تمام شهرستان‌های استان اصفهان نمونه‌های مثبت دارد، سرایت پذیری بسیار زیاد این ویروس برای ما به این معنی است که استان اصفهان آلوده است، پیشگیری از سرایت آلودگی به افراد بیشتر در استان اصفهان یک مسأله مهم است، کنترل ورود و خروج خیلی کمکی به این موضوع نمی‌کند بلکه جابجایی در سطح استان و تماس با تعداد زیاد در سطح استان باید به حداقل برسد.

چنگیز با اشاره به ضرورت پرهیز افراد از تماس با دیگران، اظهار کرد: حضور افراد در خانه باعث قطع زنجیره انتقال در جامعه خواهد شد، فعالیت‌های روزمره می‌تواند باعث شود که یک فرد مبتلا به کرونا افراد بسیار زیادی را مبتلا کند و به همین خاطر ما ممنوعیت تردد و تجمع غیر ضروری را از همشهریان خواسته‌ایم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در دوره بحرانی و کلیدی از نظر سرعت گسترش اپیدمی و شیب منحنی برای رسیدن به پیک هستیم، اظهار کرد: هر قدر افراد به رعایت اصول بهداشتی و حضور در خانه و عدم تردد توجه داشته باشند این اپیدمی بیشتر کنترل خواهد شد.

چنگیز با بیان اینکه ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای کاشان تخصیص داده شد و ۵۰ میلیارد تومان به اصفهان تعلق یافته است، گفت: این مقدار برای اصفهان قطعاً کافی نیست، چرا که هزینه‌های بسیار زیادی داریم، نظیر تأمین تجهیزات مصرفی مانند ماسک‌ها که باید برای پرسنل هر دو تا سه ساعت تعویض شود.

وی ادامه داد: این ماسک‌ها از قیمت ۲۰۰ تومان به ۷۰ تومان رسیده است، گاهی بیماران هم لازم است این ماسک‌های ساده را مصرف کنند و روزانه نزدیک به ۱۰۰ هزار ماسک در بیمارستان های اصفهان لازم داریم و روزنامه ۱۵ هزار عدد ماسک ان ۹۵ لازم داریم و این تنها ماسک‌های ماست، روزانه یک میلیارد تومان هزینه در این ایام برای بیمارستان ها در حال هزینه هستیم.

وی ادامه داد: قرنطینه خانگی یک مسأله انتظامی و بهداشتی است، یعنی قرنطینه یک ضابطه انتظامی دارد، جاهایی که قرنطینه جدی اعمال شده است یک بخش نظامی داشته است و در جامعه ما پذیرفتن آن خیلی جدی نبوده است، از طرفی تعطیلی‌ها باعث افزایش سفرها خواهد شد، از سویی قرنطینه خانگی هم همین پارادوکس را خواهد داشت، چرا که نگرانی تشدید سفر پس از تعطیلی‌ها وجود دارد، گزارشات ما نشان دهنده نگرانی شدید مناطق حاشیه خلیج فارس است.

قرنطینه مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به دورکاری به عنوان یکی از تدابیر لازم در خصوص ایجاد قرنطینه خانگی عنوان کرد و افزود: دوگانه های موجود تصمیم گیری را سخت کرده است، به عنوان مثال تعطیلی بازارها می‌تواند نگرانی کمبود اجناس را پدید آورد و رفتارهای نابهنجار می‌تواند مشکل ساز باشد و به همین دلیل تصمیم گیری‌ها دشوار شده است و البته تصمیم گیری برای تعطیلی ادارات در اختیار هیأت دولت است.

وی عملیاتی کردن نظرات متفاوت و اختلاف سلیقه‌ها را نیازمند هم افزایی جدی برشمرد و تصریح کرد: بعضی از تصمیمات ممکن است مورد پذیرش برخی افراد نباشد اما تصمیم جمعی در نهایت براساس قواعد مدیریت جمعی مورد تمکین قرار خواهد گرفت و به دنبال کارشکنی نخواهیم بود بلکه تصمیم نهایی و جمعی را تمکین خواهیم کرد.

چنگیز با اشاره به کمبود تجهیزات در بیمارستان‌ها تصریح کرد: تجهیزات ما تولید داخل است و برای شرایط اپیدمی پیش بینی خاصی نداشتیم، نیاز واقعی و تقاضاهای غیرواقعی باعث کمبود تجهیزات شده است، این فاصله میان تولید و تقاضا باعث کمبود شدید شده است.

وی اضافه کرد: نخستین کار از بین بردن تقاضای کاذب از نیاز واقعی است، ماسک‌های پارچه‌ای ماسکی است که میتواند چند ساعت نیاز ما را برطرف کند و مردم عادی به این ماسک‌ها نیاز دارند که می‌تواند با دو عدد آن در طول چندین ساعت بدون مشکل استفاده کرده و سپس با شستشوی آن بدون مشکل باز هم از آن استفاده کنند و لازم است در این خصوص به مردم اطلاع رسانی صحیح و دقیق انجام بگیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: تجهیزات با یک حساب و کتاب صحیح و با رعایت اصول خاص در اختیار کادر درمانی قرار می‌گیرد و البته منکر وجود مضیقه نیستیم، خطهای عمده تولید ماسک سه لایه معمولی در اصفهان قرار دارد و از این نظر مشکل خاصی نداریم اما در خصوص ماسک‌های ان ۹۵ مشکل داریم و باید کادر درمانی ما با شرایط ویژه کنونی تلاش کنند تا براساس آنچه در اختیار دارند به وظایف خود عمل کنند.

فعالیت مترو در این ایام هزینه‌های زیادی به شهرداری تحمیل می‌کرد

وی پیرامون تعطیلی مترو اصفهان و افزایش استفاده از اتوبوس‌های شرکت واحد و تجمع جمعیت در این اتوبوس‌ها، اظهار کرد: پیش بینی این مسأله می‌شد، این هم یکی از دوگانه‌هایی است که با آن مواجه هستیم، مترو با تردد کم مسافرین و هزینه‌های بسیار مواجه بود از جمله هزینه سنگین ضد عفونی، از سویی قرار بود اتوبوس‌های واحد بیشتر شود تا مشکل تجمع نباشیم، از سویی خواستار این هستیم که تردد شهروندان با دشواری مواجه شود تا شاهد حضور بیشتر مردم در خانه‌ها باشیم.

چنگیز با بیان اینکه در ابتدا تنها نتایج تست‌ها از تهران گرفته می‌شد، خاطرنشان کرد: کماکان آمار رسمی که بعد از ارزیابی و تجمیع آمار در وزارت بهداشت است، توسط سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود، این به معنای این نیست که تستی را انجام دهیم و وزارت بهداشت رد کند بلکه چک کردن مجدد صورت می‌گیرد، البته گاهی ممکن است به دلیل سیر اداری گاهی آمار کمتر اعلام شود که البته در اعلام بعدی آمار دقیق و صحیح اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: آمار مثبت و مرگ موارد مثبت دو مورد مهمی است که باید به آن توجه شود، در اسفندماه ۲۵۰۰ بستری کرونا داشته‌ایم که به ۹۰۰ نفر رسیده است، دانشگاه علوم پزشکی کاشان مستقل از اصفهان است و به همین دلیل آمار آن جدای از اصفهان اعلام می‌شود، هر دانشگاهی منطقه خود را اعلام می‌کند و طبیعی است که ما جزییات آمار کاشان را در اختیار نداشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال رایزنی با سازمان علوم پزشکی اصفهان برای توزیع تجهیزات مراقبتی به مطب‌ها هستیم، عنوان کرد: قبلاً هم تجهیزاتی ارسال شد که به صورت صحیح توزیع نشد، البته اکنون بیشتر مطب‌ها تعطیل هستند و بیشتر درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها فعال هستند و تدابیری برای ارائه تجهیزات نظیر ماسک و محلول‌های ضد عفونی در نظر گرفته شده است.

همکاری بسیج برای غربالگری کرونا

وی از همکاری نیروی مقاومت بسیج استان اصفهان با دانشگاه علوم پزشکی برای رسیدگی و مراقبت به خانواده ها و افراد مشکوک یا مبتلا به کرونا خبر داد و اظهار کرد: بسیج در حال ارتباط گرفتن با افراد به ویژه آقایان برای غربالگری سلامت است و هدف‌گذاری ما این است که ظرف یک هفته آینده بتوانیم جمعیت استان را وارد سامانه تشخیص و بررسی سلامت کنیم و این نیازمند همراهی و همکاری مردم است، برای هر فرد دو دقیقه این کار زمان می‌برد و ارزش بالایی در کنترل اپیدمی کرونا دارد.

چنگیز با اشاره به تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس و خوابگاه‌ها، خاطرنشان کرد: خوابگاه‌ها تنها در اختیار دستیاران و اینترن‌های باقی مانده قرار گرفت، استراتژی آموزش در خصوص کرونا استراتژی چهره به چهره نیست، آموزش‌ها را تلاش می‌کنیم به صورت غیر حضوری ارائه دهیم، که این موضوع بیشتر نیازمند محتوا است، حضور و پاسخگویی در سامانه ۳۱۱۳ از دیگر اقداماتی است که نیروهای دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌دهند و تلاش شده است آموزش‌های لازم به مردم و اقشار مختلف و پاسخگویی به سؤالات مردم به خوبی انجام شود.

وجود بیمارستانهای نگهداری مبتلایان کرونا در مرکز شهر برای مردم بی خطر است

وی با بیان اینکه رصد کردن با مراقبت کردن متفاوت است، تصریح کرد: کاهش تراکم زندانیان و آزادی ۴ هزار نفر از زندانیان یکی از اقدامات بی سابقه‌ای است که با همکاری خوب مسؤولان قضایی استان همراه بود و اقدام پیشگیرانه بسیار مؤثری است، تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس از دیگر اقداماتی است که انجام شده اما برخی اقدامات از قدرت دانشگاه علوم پزشکی خارج است.

چنگیز گفت: می‌توان فعالیت‌ها تالارها را ممنوع کرد اما عدم برگزاری مراسمات در خانه‌ها نیازمند حکومت نظامی و اعلام حالت فوق العاده است. این موضوع الزامات و پیامدهای بسیاری دارد، به همین خاطر است که تا کنون رویکرد نظامی و انتظامی نداشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان وجود بیمارستان‌های بستری مبتلایان کرونا در مرکز شهر را بدون ایجاد مشکل برای ساکنین و مردم منطقه عنوان کرد و گفت: عاقلانه این است که بیمارستان الزهرا را که بیمارستان ارجاعی استان و حتی کشور است را درگیر کرونا نکنیم و بیمارستان‌های دیگری را درگیر کرونا کنیم

وی اضافه کرد: با در نظر گرفتن مسائل مختلف نظیر آلودگی پرسنل و درگیری و فرسودگی پرسنل را در نظر بگیریم، در یک بیمارستانی که برای کرونا فعال شده است همه حتی نگهبانی و حراست هم درگیر مسأله خواهند شد به همین دلیل صلاح نبود بیمارستان بزرگ و مهمی نظیر الزهرا را درگیر کرونا کنیم، اگر مردم همراهی نکنند ممکن است مجبور شویم ۶۰۰ تخت الزهرا را هم به کرونا اختصاص دهیم و این می‌تواند برای دیگر بیماران مشکل ساز باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:8
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1398/12/26
اگه از 200تومان به 70 تومان رسیده آدرس بدید ما هم بگیریم.
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/12/26
به این خانم که از نوادگان چنگیزه باید بگم،چون اصفهان دارالتوریست اه خوبیت نداره این شهر قرنطینه بشه!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر