قیمت واقعی هر کیلو گوشت چقدر است؟
۹۷۲۴۹۹
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
۱۳۹۶۵ 
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوساله ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان و گوسفند ۸۰ هزار تومان است. این در حالی است که قیمت گوشت در خرده فروشی ها به ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوساله ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان و گوسفند ۸۰ هزار تومان است. این در حالی است که قیمت گوشت در خرده فروشی ها به ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

با گسترش بیماری کرونا و شایعات مختلف مبنی بر قرنطینه شدن شهرها، بسیاری از خانوارها برای خرید مایحتاج خود به فروشگاه ها و مغازه های سطح شهر هجوم بردند که همین امر زمینه را برای سودجویی عوامل واسطه و دلال و التهاب قیمت در بازار فراهم کرد.

این در حالی است که مسئولان ذی ربط معتقدند کمبودی در عرضه دام و گوشت وجود ندارد و تنها ازدیاد تقاضا برای خرید تا حدی زمینه را برای افزایش قیمت در بازار فراهم کرده است.

ماجرا تنها به این جا ختم نمی شود چرا که با نوسان نرخ ارز، قاچاقچیان نسبت به خروج قاچاق دام‌ انگیزه بیشتری پیدا می کنند.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان، شقه گوساله ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، سردست گوسفندی ۱۳۰ هزار تومان، سردست گوساله ۱۱۰ هزار تومان، راسته گوسفندی ۱۲۰ هزار تومان و راسته گوساله ۱۰۵ هزار تومان در بازار عرضه می شود، در حالی که مسئولان معنقدند به سبب فراوانی عرضه دام نرخ واقعی هر کیلو شقه گوسفندی ۸۰ هزار تومان و شقه گوساله ۶۰ هزار تومان است‌.

حال به سراغ مسئولان ذی ربط می رویم تا از آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در پی گسترش ویروس کرونا و تاثیر قاچاق دام بر وضعیت عرضه گوشت باخبر شویم:

شیوع ویروس کرونا بازار گوشت را بی رمغ کرد

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور، با اشاره به اینکه بازار گوشت قرمز به ثبات نسبی رسیده است، اظهار کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا، رکود سنگینی بر بازار حاکم است که انتظار می رود هر چه سریع تر این بحران مرتفع شود.

وی افزود: با توجه به عرضه گوشت برزیلی و گوشت منجمد گوساله با نرخ ۴۰ هزار تومان، بازار گوشت به ثبات نسبی رسیده است.

پوریان با اشاره به اینکه ویروس کرونا بازار خرید و فروش تمامی اقلام را تحت تاثیر خود قرار داده است، بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا و ایجاد جو روانی بر بازار، قیمت گوشت در خرده فروشی ها با نوساناتی روبرو شده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور با بیان اینکه قیمت لاشه در عمده فروشی ها تغییر نداشته است، بیان کرد: این در حالی است که به سبب نبود تقاضا رکود سنگینی بر بازار حاکم است که انتظار می رود بازار هر چه سریع تر به شرایط عادی بازگردد.

پوریان در پایان تصریح کرد: سال گذشته در ایام پایانی سال، گوشت منجمد به شکل گسترده خرید و فروش می شد که امسال به سبب تعطیلی صنوف رکود سنگینی بر بازار حاکم است.

قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوسفند ۸۰ هزار تومان

سعید سلطانی مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور، درباره تاثیر شیوع کرونا بر وضعیت عرضه دام‌ اظهار کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا، تقاضا برای خرید گوشت در بازار افزایش یافته که همین موضوع بر التهاب قیمت گوشت دامن زده است.

وی افزود: با ازدیاد تقاضا برای خرید گوشت، قیمت همانند دیگر کالاها سیر صعودی داشت چرا که در شرایط بحران دلالان و واسطه گران از هجوم افراد برای خرید سو استفاده می کنند تا بتوانند سود هنگفتی را به جیب بزنند.

سلطانی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام و گوشت وجود ندارد، بیان کرد: این در حالی است که قیمت گوشت در خرده فروشی ها به ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان هم افزایش یافته است.

مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور ادامه داد: با توجه به شرایط مساعد تولید و زایش دام، جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر کمبود عرضه گوشت و دام زنده در بازار وجود ندارد.

وی قیمت فعلی هر کیلو دام سنگین را ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان و دام سبک ۳۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوساله ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان و گوسفند ۸۰ هزار تومان است که متاسفانه به سبب حلقه های واسط با نرخ های بالاتری در بازار عرضه می شود که این موضوع هیچ ارتباطی به دامدار ندارد و تنها با اعمال نظارت بیشتر باید از سو استفاده متخلفان جلوگیری شود‌.

بازار دام ملتهب شد

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، از افزایش ۳ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۵ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان به مغازه دار و ۱۱۰ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

وی افزود: بنابر آخرین اطلاعات طی روزهای اخیر مقدار زیادی دام از مرز خارج شد که همین موضوع بر التهاب مجدد قیمت گوشت د بازار دامن زده است.

ملکی تعجیل افراد برای خرید گوشت همزمان با ویروس کرونا و شایعاتی مبنی بر قرنطینه شدن تهران را یکی دیگر از دلایل التهاب قیمت گوشت در بازار اعلام کرد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام نداریم، بیان کرد: با توجه به آنکه پشتیبانی امور دام هر کیلو گوشت برزیلی را با نرخ ۴۰ هزار تومان بدون محدودیت در اختیار عاملان فروش اتحادیه و فروشگاه می گذارد، از این رو پیش بینی می شود که با جلوگیری از قاچاق دام بازار به روال عادی باز می گردد.

وی قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را ۴۳ هزار تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به خروج دام و عدم تمایل دامدار به عرضه در بازار داخل، قیمت دام تا حدی بالا می رود.

با گسترش ویروس کرونا و محدودیت سفر و دید و بازدید و همچنین تعطیلی رستوران ها پیش بینی می شود که با جلوگیری از قاچاق دام، بازار گوشت به تعادل می رسد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/12/26
وقتی 50 در میاد نهایت شما میگی 80 فروشنده هم دوبل میده میشه 160 تمن...مدیریت صفر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
مملکت بیصاحاب همینه دیگه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
اینا اسم مدیر هم بلد نیستن بنویسند چه رسد به مدیریت کردن مدیرمان کی بود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
امان از قصاب های بی دین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
مرگ بر سودجویان
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1398/12/26
حرف زدن تاعمل کردن اسمون تازمین فرق داره
Spain
14:33 - 1398/12/26
من دیروز خریدم کیلویی ۷۰ت بهترین گوشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
من رفتم بخرم ران گوسفند گفت ۱۳۸هزار تومن
Spain
14:34 - 1398/12/26
خالص گوشت خریدم ۷۰تومان
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/12/26
به اندازه ی کارگر از صبح از ساعت ۵ تا ۶ بعد از ظهر
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1398/12/26
بازم انداختن گردن دلال سودجویان یعنی شما سود جو نیستید یعنی قانون نمی تون جلو گرونی بگیره از دامداران بدبخت مفت میخرید بعد به مردم تو این شرایت سخت میفروشید بعد میگید تقصیر دلالها سودجویانه سودجو خود شماید حالام میگید تو خانه بمانید بااین شرایت مملکت چطور میشه تو خانه بمانم از خدا بترسید این همه اذاب نازل میکن وما میبینیم بعد شما دنبال این هستید سر مردم کلاه بزارید تا سود بیشتری ببرید
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1398/12/26
تبریز گوشت گوساله بدون استخوان 65-70تومنه و گوشت گوسفندی 80 تومن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
خوشبهالتون اینجا گرونه
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1398/12/26
این مملکت دیگه مملکت نمیشه چه با کرونا چه بی کرونا
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1398/12/26
من یکشنبه ازشهروندخریدم 129 تومن ران گوسفند
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/12/26
قیمت واقعی پراید چنده؟؟؟؟؟؟؟
United Kingdom
15:04 - 1398/12/26
صاحب نداره مملکت بابا نکننین همچین نامردا
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1398/12/26
من دیروز گوشت گوسفند خریدم ۱۱۰ هزار تومان
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1398/12/26
شما باید بگین چرا اینطور شده و راه برخوردش چیه و چرا برخورد نمیشه!!!!!!تو ایران تمام مسئولین فقط گزارشگر شدن انگار مسئول کس دیگه ای هست و اینا فقط انشا می خونن! !!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
طفلیا خودشونم مورد ظلمن
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1398/12/27
راه حل برای هر کالائی که گران میکنن فقط چند روز نخریدن آن جنس است تا رودستشان بمانه نه اینکه هجوم ببریم برای خرید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج