حناچی: با تمام وجود تاثیر تحریم‌ها را حس می‌کنیم
۹۷۲۶۲۲
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
۱۱۰۱۶ 
شهردار تهران در پی شیوع کروناویروس در اغلب کشورهای جهان، در پیامی به شهرداران کلانشهرهای جهان، با اشاره به تاثیر منفی تحریم‌ها و محدودیت‌های ایجاد شده برای ایران در تامین نیازهای بهداشتی ودرمانی، گفت: شهرداری تهران دست یاری به سوی همه شهرداران کلانشهرهای جهان دراز می‌کند و به نوبه خود آمادگی دارد هر نوع همکاری لازم برای حرکت در چنین مسیری را در برنامه خود قرار دهد شاید کرونا، زمینه‌ای برای تغییری تاریخی در مدیریت جهانی در جهانی باشد که بحران‌ها در آن جهانی‌شده‌اند.

خبرگزاری ایسنا: شهردار تهران در پی شیوع کروناویروس در اغلب کشورهای جهان، در پیامی به شهرداران کلانشهرهای جهان، با اشاره به تاثیر منفی تحریم‌ها و محدودیت‌های ایجاد شده برای ایران در تامین نیازهای بهداشتی ودرمانی، گفت: شهرداری تهران دست یاری به سوی همه شهرداران کلانشهرهای جهان دراز می‌کند و به نوبه خود آمادگی دارد هر نوع همکاری لازم برای حرکت در چنین مسیری را در برنامه خود قرار دهد شاید کرونا، زمینه‌ای برای تغییری تاریخی در مدیریت جهانی در جهانی باشد که بحران‌ها در آن جهانی‌شده‌اند.

در پیام پیروز حناچی شهردار تهران امده است:« در جهان امروز بحران‌ها به سرعت جهانی می‌شوند. در چنین جهانی سرنوشت هیچ ملتی از دیگران به کلی جدا نیست. شیوع سریع بیماری کرونا در کشورهای مختلف، صدمه‌های وارد شده به سلامتی و امنیت روانی انسانها و همچنین ضررهای وارد شده به اقتصاد جهانی نشان می‌دهند که کشورهای مختلف نمی‌توانند نسبت به «بحران» در یک نقطه خاص از جهان بی‌تفاوت باشند.

زندگی در جهانی با «بحران‌های جهانی شده» نیازمند تجدیدنظر در الگوهای حکمرانی ملی و بازاندیشی در نسبت امر ملی با امر جهانی است. جهان برای مدیریت بحران‌های جهانی شده‌ای مانند بیماری‌های مسری، تهدیدات زیست‌محیطی، سلاح‌های کشتار جمعی، مسئله مهاجرت، اشکال متنوع تروریسم، نژادپرستی و ملی‌گرایی افراطی و مسائلی از این دست، نیازمند تغییر الگوی سیاست‌ورزی در سطح بین‌الملل و «مسئولیت‌پذیری جهانی» است. این در حالی است که مطابق گزارش‌های صندوق بین‌المللی پول در سال 2017، 10 درصد از کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، 50 درصد ثروت را در کشورهای عضو این سازمان در اختیار دارند. امکانات آموزشی، بهداشتی و درمانی توزیعی به شدت نابرابر در سطح جهانی دارند و بسیاری از کشورها از معضلات مربوط به توسعه نیافتگی رنج می‌برند. فقر و توسعه نیافتگی و فقدان آموزش و بهداشت، برابر با ناتوانی بیشتر در مقابله با بحران‌هاست و ما نمی‌توانیم سهم سیاست‌های جهانی در تداوم فقر و توسعه‌نیافتگی در بسیاری از کشورها را نادیده بگیریم.

برای نمونه ایران، امروز در حالی با بحران کرونا روبروست که تحت شدیدترین تحریم‌های ناعادلانه اقتصادی به سر می‌برد. کشورهای مختلف و شرکت‌های مختلف تجاری از مبادله با ایران سر باز می‌زنند. به همین دلیل توانمندی کشور برای تهیه زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی و بیمارستانی لازم برای مبارزه با این بیماری کاهش یافته است.

با همه اینها ما روزانه در تهران با جمعیتی بیش از 8.5 میلیون جمعیت، بیش از 1500 واگن مترو و پنج هزار اتوبوس و 60هزار تاکسی را مستقیم و غیر مستقیم ضدعفونی می‌کنیم. بیش از 200 گروه از ماموران ما در آتش‌نشانی و سازمان خدمات شهری شهرداری معابر و اماکن عمومی را ضدعفونی می‌کنند. بیش از 50 سوله بحران هر یک با 70 تخت بیمارستانی برای مراقبت از بیماران به دست شهرداری در حال تجهیز است. در 20 گرم‌خانه از بی‌خانمان‌ها در برابر کرونا حفاظت می‌کنیم. به کمک تبلیغات و گفت‌وگو با مردم تا 60 درصد از میزان تردد در شهر کاسته‌ایم، بیش از 500 مکان فرهنگی، 900 مکان ورزشی و 42 بازار را در آستانه سال نو که روزهایی مهم برای مردم ماست، در سطح شهر تعطیل کرده‌ایم.

از طریق ۲۵۰ فروشگاه و بازار در سطح شهر، نیازهای اولیه خوراکی و بهداشتی زندگی شهروندان را تامین می‌کنیم. تفکیک زباله را ممنوع کرده‌ایم. روزانه بیش از دو هزار تن زباله بیشتری در تهران جمع‌آوری می‌کنیم و مطابق ضوابط بهداشتی همه آنها را در مکانی جداگانه دفن می‌کنیم. کادر پزشکی و درمانی متخصص و دلسوز ما با تمام قوا در میدان حضور دارند تا بحران کرونا را با سرعت هر چه بیشتر مهار کنند. با این همه ما مدیران ایرانی، با تمام وجود تاثیرات منفی تحریم‌ها و بی‌عدالتی‌هایی را که به مدت چند دهه مردم ایران را هدف قرار داده و بر سر راه توسعه کشور موانع متعددی ایجاد کرده‌اند، حس می‌کنیم. امکانات ما برای تهیه نیازهای دارویی و بهداشتی و درمانی محدود شده است. چنین مواجهه‌ای با ایران همچنان ذیل سیاست‌هایی صورت می‌گیرد که در آن نه حتی منافع ملی، که منافع انتخاباتی یک جریان مشخص در آمریکا را بر «مسئولیت‌پذیری جهانی» ترجیح داده است.»

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، در بخش دیگری از این پیام آمده است: «امروز ما برای غلبه بر «بحران‌های جهانی شده» نیازمند سیاستمدارانی هستیم که متوجه باشند تامین منافع ملی جز از مسیر «مسئولیت‌پذیری جهانی» میسر نیست. امروزه شهرها از فقدان چنین مسئولیت‌پذیری جهانی، بیشترین ضربات را متحمل شده‌اند.

مدیران شهری در اکثر شهرهای جهان، به عنوان نزدیک‌ترین نمایندگان سیاسی به بدنه جامعه و دموکراسی، می‌توانند با سیاست‌گذاری‌های مشترک و قاطع، مرزهای سازنده بی‌عدالتی و نابرابری را پشت سر گذاشته و نقشی مهم در مطالبه و نهادینه سازی ایده «مسئولیت‌پذیری جهانی» ایفا کنند. آنها می‌توانند پیشگام اتحاد برای «مسئولیت‌پذیری جهانی» باشند. شهرداری تهران دست یاری به سوی همه شهرداران کلانشهرهای جهان دراز می‌کند و خود نیز به نوبه خود آمادگی دارد هر نوع همکاری لازم برای حرکت در چنین مسیری را در برنامه خود قرار دهد شاید کرونا، زمینه‌ای برای تغییری تاریخی در مدیریت جهانی در جهانی باشد که بحران‌ها در آن جهانی‌شده‌اند.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:90
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1398/12/26
خب نمایندگان تو مجلس اتیشش بزنن .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
حنا چی‌باز سخن‌رانی کرد
داداش تو که ماهی‌۱۰۰ میلیون‌حقوق داری
حال مردم‌چگونه این حرف شما را باور کنند
بس کن‌الان که‌کرونا آمده وقت خالی بندی نیست
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1398/12/26
اره دلتون به حال مردم سوخته.
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1398/12/26
خوبه شما تازه حس کرده اید ولی ما قبل از تحریمها هم حس کرده بودیم ولی چون شما از لحاظ مالی توپید حس نکرده بودید جناب اما ما چرا هر چند اقایانی که با ساک رفتند قبل از تحریم بود ما ماندیم با فقر و گرسنگی بله اقای حناچی تحریم فقط یک بهانه است برای رد گم کردن مسولیت دولتمردان
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1398/12/26
اینهمه کمک از سوی کشورهای دیگه شده چی شده اینا همش ناله میکنین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
عادتشونه
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1398/12/26
تحریم ها که تاثیر نداشت!!!آمریکا هم که هیچ غلطی نمیتونست بکنه!!!!تازه تحریم ها باعث رشد و پیشرفت کشور هم میشد!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1398/12/26
حناچی دیگه حناتون رنگی نداره نه برای داخل نه خارج داریم می ریم که گیم اور بشیم
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1398/12/26
تا حالا که کاغذ پاره ای بیش نبود.
گفته میشد تحریم باعث پیشرفت ما شده و هیچ اثری روی زندگی مردم نداشته.
حالا چی شده که دارید با تمام وجود احساس میکنید؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1398/12/26
نعمت هست ...این تحریم ها ان هارا قدر بدانید
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1398/12/26
الان فهمیدم که افسادطلب هاشش سال زدن سینه برابرجام ترامپ پارش کردوتمام امتیازهارامادادیم آمریکایک قدم برنداشت حالاکروناراکردن بهونه که بازبرجام دیگری راآماده کنن خون شهیدسلیمانی وشهدای هسته دامن گیراصلاحات می باشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
مرگ برام یکا رافرااموش نکنید آقایان
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1398/12/26
آره حالا بگین :آمریکا هیچ غلطی نمی کند..
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1398/12/26
چی شدکه ا فرصت به احساس رسیدید تا دیروز میگفتن که فرصته حالا نکبته
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1398/12/26
این تازه داره حس میکنه
ما سالهاست دهنمون سرویس شده
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1398/12/26
حیف آبروی مملکت بردید بااین سیاستهای خجل کننده دولت کلید آخرش دارید همتون دست درازی میکنید حناچی از یکطرف ظریف از یکطرف روحانی از یکطرف نوبخت از یکطرف یادم رفت جهانگیری از یکطرف دارن صدقه جمع میکنند وطنم اینم مسئولانت فلجت کردن واقعآ خودم خجالت میکشم کشوری مثل ایران به این بزرگی بااین همه منابع ودخایر عظیم خدا دادی که هیچ کشوری ندارد از همه چیز از قطر و امارات گدایی میکنیم مسیولان کلاتون بزارید بالاتر بالاتر مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس مرگ بر اسرائیل مرگ بر مسولان بی کفایت واختلاسگرمرگ بر اقازادها
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1398/12/27
با در آمدهای میلیاردی و کاخ نشینی هیچ وقت نمی فهمید ....
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1398/12/27
تویی که ماهی ۲۰میلیون میگیری هیچ درکی از تحریم نداری نه تنها تو همه مسئولینی که مثل تو حقوق می گیرند اصلا درکی از زندگی مردم ندارن.
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/12/27
خدا رو شکر شما مسئولان هم بالاخره بعد از سه سال کمی به این احساس نزدیک شدین
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1398/12/27
به قول بعضیها کاغذ پاره بودند
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/12/27
اینهمه کمک خارجیها کجا میره نکنه احتکارش میکنیدکه گرونتر بفروشین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج