دستگیری بیش از ۶۰ محتکر اقلام بهداشتی
۹۷۲۸۵۸
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
۶۸۱۷ 
سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری بیش از ۶۰ محتکر اقلام بهداشتی و صدور کیفرخواست ۳۰ پرونده در این زمینه خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری بیش از ۶۰ محتکر اقلام بهداشتی و صدور کیفرخواست ۳۰ پرونده در این زمینه خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی در ادامه نشست خبری خود که از شبکه اینترنتی سیمای عدالت پخش شد، در پاسخ به سوال دیگری درباره کشفیات انبارهای احتکار اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا اظهار کرد: گزارش‌هایی که به ما واصل شده حکایت از این دارد که محموله‌های سنگینی کشف شده است.

مجموعه کشفیات از نظر صلاحیت در دو حوزه است. بیشتر آنها به لحاظ جزئی‌بودن کشفیات در صلاحیت تعزیرات و اقلام درشت آن در صلاحیت رسیدگی دادگاه‌هاست. خوشبختانه در این حوزه با دستور صادره از سوی رئیس قوه‌قضائیه، در ظرف چند روز گذشته فقط در شهر تهران بیش از 60 متهم توسط مراجع قضایی دستگیر و روانه زندان شدند.

وی گفت: 30 پرونده در دادسرا رسیدگی و کیفرخواست صادر و به دادگاه ارسال شده است. رسیدگی به برخی پرونده‌ها در دادگاه انجام شده و به زودی آرای محکومیت این قبیل از افراد نیز صادر و حتماً مجازات‌های متناسب برای این قبیل افراد در نظر گرفته می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: 100 درصد اقلام مکشوفه در تهران در اختیار وزارت بهداشت و در استان‌ها در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته تا به شبکه توزیع بیاید و هیچ کدام توقیف نشده است. همچنین مقرر شده نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور بر فرایند توزیع اقلام مکشوفه نظارت کنند تا این اقلام به محل مصرف صحیح خود برسد.

اسماعیلی افزود: در این ایام، برخی زیبایی‌ها را نیز شاهد بودیم؛ یکی از هموطنان‌مان (کسی که هم تولید کننده و هم تاجر دستکش یکبار مصرف است)، از دو ماه قبل بر اثر قراردادی که با طرف ترک داشت، هفت کامیون دستکش تولید کرده بود و 100 درصد از مجرای قانونی، قبل از بروز این بیماری آماده صادرات به ترکیه بود و اظهارنامه گمرگی تنظیم و کالا به گمرک بازرگان ارسال شده و آماده صادرات شده بود.

با ورود دستگاه قضایی و همکاری نهادهای مرتبط با این هموطن ما مذاکره شد و این هموطن داوطلبانه از صادرات این کالا منصرف شد و آن را به داخل کشور برگرداند. همچنین یک شرکت دیگر ترک زبان ما در استان آذربایجان آمد و کل محموله را از آن تاجر خرید و وجه آن را پرداخت کرد و آن را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/12/27
با بی تفاوتی و ندانم‌کاری ،خیلی ها رو الوده کردید سر بزنگاه بعد از گند زدن ، به فکر اعمال قانون هستید !
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1398/12/27
بعد این محموله کجا میره ؟
پاسخ ها
وطن پرست ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
دوباره گرانترازفروشنده محتکربه داروخانه هاوسوپرهامیدهندوبازهم به علت گران فروشی جریمه میکنندوپول درمیارندودرهرصورت به ماظلم میکنندحتی بیشترازمحتکرچون اون جنسهایی راکه میگیرندپخش نمیکنند
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1398/12/27
چرا اسامی اعلام نمیشود نکنه همه اقازاده هستند
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/12/27
این نامردها رو اعدام کنید درسی بشه برای بقیه تا مایحتاج ضروری مردم رو احتکار نکنن
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/12/27
بابا این ادم نما ها رو اعدام کنید تا دیگه با جان مردم تجارت نکنند کجایی خلخالی کجایی
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1398/12/27
تمام احتکار کنندگان نامرد هستن وگرنه تواین اوضاع بفکر جیبشون نبودن ! یعنی اخر نامردی ورذلی
پاسخ ها
وطن پرست ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
دولت نامردترازمحتکرین است چون اونهمه جنسی راکه گرفتنداگرپخش میکردندخیلی هم اضافه می اومد
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1398/12/27
خداوکیلی اعدامشون کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج