نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!
۹۷۴۶۷۵
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
۶۶۳۲
گاهی لحظه‌هایی پیش می‌آید که همه ما احساس کمبود می‌کنیم و شروع می‌کنیم به توانایی‌های خود شک می‌کنیم. هوش جلوه‌های مختلفی دارد، شاید شما هم از آن دسته از کسانی باشید که فکر می‌کنید باهوش نیستید! اگر اینطور است پس در ادامه حتما با ما در برترین‌ها همراه باشید.

برترین‌ها: گاهی لحظه‌هایی پیش می‌آید که همه ما احساس کمبود می‌کنیم و شروع می‌کنیم به توانایی‌های خود شک می‌کنیم. هوش جلوه‌های مختلفی دارد، شاید شما هم از آن دسته از کسانی باشید که فکر می‌کنید باهوش نیستید! اگر اینطور است پس در ادامه حتما با ما در برترین‌ها همراه باشید. در ادامه لیستی از علائمی وجود دارد که ممکن است آن‌ها را نادیده گرفته یا حتی عجیب بدانید، با این حال آن‌ها نشان دهنده یک ذهن فوق العاده هستند و همه آن‌ها از نظر علمی اثبات شده اند؛ بنابراین اگر احساس می‌کنید تعدادی از آن‌ها برای شما صادق هستند، دلیلی وجود ندارد که خود را یک نابغه ندانید!

۱۰. می‌دانید که نمی‌دانید!

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

هر چند که به نظر متناقض می‌رسد، ولی یک نابغه واقعی به راحتی می‌پذیرد که هنوز چیز‌های زیادی است که نمی‌داند. این ایده توسط علم نیز حمایت می‌شود. آیا در خصوص اثر دانینگ-کروگر چیزی شنیده اید؟ اثر دانینگ کروگر، نتیجه‌ی مطالعه‌ای از جاستین کروگر و دیوید دانینگ است که در علم روانشناسی اجتماعی الگو شده است. نتیجه‌ی این مطالعه این است: فرد هر چه باهوش‌تر باشد، تردید بیشتری نسبت به توانایی‌های ادراکی و شناختی خود دارد. به عبارتی دیگر، افراد باهوش از گفتن «نمی‌دانم» نمی‌ترسند. اگر چیزی را ندانند می‌توانند به دنبالش بروند و چیز جدیدی یاد بگیرند. برای همین است که این افراد همیشه پرسش‌هایی در سرشان می‌چرخد و از سوال کردن هم واهمه‌ای ندارند.


۹. هر روز یکسان لباس می‌پوشید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

آیا تا به حال متوجه شده اید که مارک زاکربرگ تمایل دارد همیشه با یک تی شرت یکسان در انظار عمومی ظاهر شود. احتمالا فکر نمی‌کنید که او پول کافی برای خرید لباس نداشته باشد! یک توضیح احتمالی در مورد این عادت به نبوغ افراد اشاره دارد و ساده پوشی را غالباً هوشمندانه می‌داند. روانشناسی به نام "الیور برکمن" تحقیقات جدی در مورد سبک زندگی روشن‌ترین ذهن‌های جهان انجام داده است. وی به این نتیجه رسید که افراد باهوش تمایل دارند توانایی‌های ذهنی خود را برای کار‌های مهم تری ذخیره کنند. برخی از مهم‌ترین اختراعات یا نوشته‌های درخشان می‌توانند در مدت زمانی به فکرتان برسد که شما برای انتخاب لباس مناسب صرف می‌کنید.


۸. می‌توانید آنچه دیگران فکر می‌کنند را احساس کنید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

این بدان معنی نیست که شما روانشناس باشید، اما نشانه‌هایی از آن در شما وجود دارد. اگر شما می‌توانید آنچه را که مردم می‌گویند نگفته درک کنید و حدس بزنید و یا احساسات آن‌ها را بسنجید، این نشانه مطمئنی ست که شما باهوش هستید. افراد باهوش تقریبا می‌توانند آنچه فردی دیگر حس می‌کند یا به آن فکر می‌کند را احساس کنند. برخی از روانشناسان معتقدند همدلی، سازگاری با نیاز‌ها و احساسات دیگران و نشان دادن حساسیت به این نیازها، عنصر هسته‌ای هوش احساسی است. افرادی که از نظر احساسی باهوشند، علاقه زیادی به برقراری ارتباط با افراد جدید دارند و دوست دارند چیز‌های جدیدی درباره آن‌ها بیاموزند.


۷. شما کاملاً می‌توانید خود را کنترل کنید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

توانایی کنترل غرایز همان چیزی است که ما انسان‌ها را از حیوانات متمایز می‌کند. افراد نابغه پا را حتی فراتر می‌گذارند، آن‌ها می‌توانند هیجانات لحظه‌ای خود را، کنترل و بر آن‌ها غلبه کنند. اگر بتوانید بدون اینکه احساسات باعث منحرف شدن شما از مسیر شود، برنامه ریزی کرده و به اهداف خود برسید، از آنچه تصور می‌کنید باهوش‌تر هستید. شما حتی می‌توانید با پیش بینی نتایج احتمالی، از ایجاد مشکل جلوگیری کنید. گروهی از دانشمندان دانشگاه مینسوتا گروهی از افراد را در سال ۲۰۰۸ مورد آزمایش قرار دادند. آن‌ها به شرکت کنندگان در آزمایش پیشنهاد دادند که بین دو گزینه: "پاداش مالی اندک، اما فوری" و "پاداش مالی زیاد، اما با تاخیر" یکی را انتخاب کنند. نتایج نشان داد که افرادی که گزینه دوم را انتخاب کردند، کنترل بیشتری بر روی خود دارند و در تست هوش نمره بهتری کسب کردند. این نشان داد که افرادی که نمی‌ترسند و می‌توانند هیجانات لحظه‌ای خود را کنترل کنند، باهوش‌تر از افرادی هستند که برنامه ریزی هر کاری را سخت می‌کنند.


۶. چشمانتان آبی رنگ است.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

چشم‌های آبی عمیق و صمیمانه و جادوی خاصی دارند و هیچ رنگ چشمی زیباتر از رنگ آبی نیست. افراد چشم آبی نباید فقط به زیبایی و جذابیت خود ببالند، زیرا رنگ چشمانشان نشان از هوش بالای آن‌ها نیز دارد. بسیاری از نوابغ دنیا مانند استفن هاوکینگ و ماری کوری، چشم‌های آبی داشته اند. تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که چشمان آبی دارند مغزی سیستماتیک دارند و ضریب هوشی آن‌ها از افرادی که رنگ چشمانشان تیره و یا قهوه‌ای است بیشتر است. آن‌ها به خاطر حافظه زیاد و هوششان امتحانات را با موفقیت بیشتری پشت سر می‌گذرانند و اطلاعات بسیاری به مغزشان می‌سپارند و در برنامه‌ریزی‌ها کاملا موفقند و ورزش‌هایی که احتیاج به تمرکز دارد مانند گلف را به خوبی انجام می‌دهند.


۵. عاشق شکلات هستید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

میان قدرت مغز و مزایای شکلات ارتباط ویژه‌ای وجود دارد. ترکیباتی که در شکلات یافت می‌شوند، می‌توانند به بهبود عملکرد شناختی کمک کنند. یافته‌های محققان دانشگاه رم نشان دادند که افرادی که حداقل یک بار در هفته شکلات مصرف می‌کنند، دارای حافظه قوی‌تری بوده و توانایی استدلال و پردازش اطلاعات در آن‌ها در مقایسه با کسانی که به ندرت یا هرگز شکلات مصرف نمی‌کنند بیشتر است. " فلاونوئید"، ماده‌ای که در شکلات یافت می‌شود، باعث افزایش جریان خون در مغز و حتی برطرف کردن برخی مشکلات کوچک عروقی در ساختار آن می‌شود و با این مکانیسم باعث بهبود عملکرد مغز و مانع تاخیر در عملکرد مغزی در افراد می‌شود.


۴. وقتی ناراحت هستید، می‌دانید چه چیزی شما را آزار می‌دهد.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

همه ما روز‌هایی را داریم که به نظر می‌رسد همه چیز ما را ناراحت می‌کند. خوردن هیچ چیز ما را آرام نمی‌کند، آفتاب درخشان آزار دهنده به نظر می‌رسد، و اگر کسی چیزی از ما بپرسد، فقط فریاد پاسخ آن‌ها خواهد بود. حتی افراد نابغه هم گاهی اوقات ناراحت می‌شوند، اما در واقع می‌دانند که چه چیزی آن‌ها را آزار می‌دهد که دانستن این موضوع به آن‌ها فرصتی می‌دهد تا مشکل را حل کنند. افراد باهوش به گذشته نمی‌چسبند و اطرافیانش را به خاطر غم و اندوه خود سرزنش نمی‌کنند. روانشناس دانیل گلمن توضیح می‌دهد که نابغه واقعی نه تنها مشکلات را برطرف می‌کند بلکه احساسات را هم هنگامی که آن‌ها را احساس می‌کند، تشخیص می‌دهد و آن‌ها را نادیده نمی‌گیرد. ذهنی عاری از احساسات و عصبانیت‌های مداوم، خصوصیت برجسته‌ای است.


۳. با خودتان حرف می‌زنید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

باور عموم همیشه صحبت کردن با خود را به عنوان نشانه جنون دانسته است نه نبوغ. با این حال معلوم شده است که درست برعکس است. اگر شما هم با خودتان حرف میزنید بهتر است بدانید که نابغه‌ها با خودشان حرف می‌زنند. دانشمندان متوجه شده اند کسانی که اعتراف کرده اند با خودشان حرف می‌زنند در آزمون‌های هوش نمرات بالاتری کسب کرده اند. گوش دادن به صدای خودتان به شما کمک می‌کند تا خود را بهتر درک کنید. همچنین صحبت کردن با خودتان می‌تواند به شما در دستیابی به کنترل شناختی که برای موفقیت نیاز دارید، کمک کند. شاید همین موضوع بود که به آلبرت انیشتین کمک کرد تا یکی از درخشان‌ترین ذهن‌های همه زمان‌ها شود!


۲. نمی‌توانید هیچ سر و صدای اضافی را تحمل کنید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

یک مطالعه انجام شده در دانشگاه "نورثوست" اظهار داشت که یک فرد باهوش از هر نوع سر و صدایی متنفر است، زیرا این امر مانع از تمرکز او بر روی موضوعات مهم می‌شود. چارلز داروین، آنتون چخوف و رمان نویس مشهور مارسل پروست، این‌ها فقط برخی از ذهن‌های درخشان بودند که به سکوت کشنده هنگام کارشان اصرار داشتند، یا اینکه از اینکه قادر به فیلتر کردن سر و صدای زمینه نبودند شکایت داشتند. شما ممکن است فکر کنید که افرادی را می‌توان هوشمند نامید که قادر به پذیرفتن جهان هستند، اما مطالعات نشان می‌دهد که این مورد خیلی درست نیست. ناتوانی درتحمل صدا‌هایی مانند بلند صحبت کردن، حرکت دادن پاها، جویدن مدام یا تایپ کردن ممکن است، واقعا خبر خوبی برای مغز شما باشد.


۱. بدخط هستید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

دستخط بد یکی از نشانه‌های نبوغ است! از نظر روانشناسان دستخط بد یا نتیجه اختلالات روانی است و یا ناشی از هوش بالای افراد است. در بررسی‌ها نیز ثابت شده مغز افراد باهوش و نوابغ سریعتر از دستشان عمل می‌کند. به عنوان مثال اینشتین از جمله دانشمندانی بود که دستخط خوبی نداشت و یا حتی استیو جابز، مخترع، بنیانگذار و مدیر اجرایی ارشد شرکت اپل، در گروه افراد باهوش، اما بدخط قرار دارد. با این اوصاف می‌توان چنین نتیجه گرفت که دستخط بد گاهی هم از ویژگی‌های خوب محسوب می‌شود.

منبع: BrightSide

رسول گل افلاک
انتشار یافته: 69
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1399/01/04
رسما چرت و پرت بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
اخر تمام این مطالب عام پسند باید بنویسن باشه بابا همتون نابغه این...من ک جز ۳،۴ مورد چیزی نداشتم و یک انسان معمولی هستم
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1399/01/04
چرت و پرت
پاسخ ها
احسان
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
من مدام با خودم حرف میزنم انگار یکی داره باهام مشورت میکنه
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1399/01/04
برو بابا چشم قهوه ای از بقیه قشنگتره کی گفته آبی خوشگلترینه؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
خداییش دست از این تعصب های خنده دار بردارید
رنگ مردمک آبی حقیقتا زیباتر از مردمک تیرست
ترانه
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
موافقم. چشم سبز هم خیلی قشنگه
ستیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
آخه مردمک مگه رنگ داره-اون عنبیه چشمه:/درضمن همه رنگ های چشم قشنگ هستن و زیبایی خاص خودشون رو دارن..
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1399/01/04
پس منم یه باهوشم با این اوصاف
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1399/01/04
پس با این حساب من یه نابغه چشم قهوه ای هستم. خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1399/01/04
مطالعه کردم متاسفانه خیلی خیالی است و به این نوشته ها نمی توان اعتماد کرد بنظر من، اغلب این موارد صرفا بر نویسنده مطلب صدق می کند و او بدلیل نارسیسم شخصیتی و خودشیفتگی که دارد اوصاف خودش را به عنوان نخبگی معرفی کرده است عاقلان دانند!!!
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1399/01/04
اینکه داره منومیگه اما به غیرازچشای آبی
-
14:36 - 1399/01/04
خیلی خوب بود مرسی
ولی خدایی چشم رنگی کلا دلیلش یه چیز دیگست دلیلش
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1399/01/04
میخوای بگی چشم ابی باشین.نابغه این.
ادمای روشنفکر نما.....
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1399/01/04
خداعیش به غیر از رنگ چشم همشو دارم ...
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1399/01/04
چه دلایل مزخرفی.
رنگ چشم!
شکلات!
و...
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1399/01/04
بیشتر دانشمندای ایرانی بخاطر ژنشون چشاشون قهوه ای یا مشکی بوده. اینم شد دلیل. اتفاقا چشای ابی اگه زیادی پوستت سفید باشه عین روحه
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1399/01/04
دوستان به خودتان نگیرید. همه این شروط بر اساس کاریه که بخاطش انجام میشه ست نه صرفا داشتن این شرایط نابغه بودن محسوب نمیشه
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1399/01/04
ایول همشو داشتم ،بخصوص چشم رنگی
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1399/01/04
9تااز شرایطشو دارم... تنها چشمم آبی نیست البته جاش قلبم آبیه..
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1399/01/04
از تمام مولفه های نبوغ فقط چشم آبی رو ندارم
چرت و پرت

چرا؟ چون نبوغ در غرب که چشم آبیها بیشترند بیشتر شکوفا میشه
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1399/01/04
جهت فان قضیه است بیشتر و تقریبا میشه گفت نصف موارد فوق اثبات نشدن و فقط در حد گمان اند
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1399/01/04
آخجون حالا میتونم با خط بدم بهمه پز بدم
(:
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1399/01/04
من فقط چشم آبی نیستم ولی عوضش چشمام خیلی بزرگ هست و مژه هام بلند پر هست هرکی چشممو میبینه عاشقش میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
که که تو چشمات عزیزم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
:))))
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
الان اینجا تورو میشناسن ک داری پز چشماتو میدی؟؟الان بحث چی بود نابغه؟
تاجی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
خدایی فازتون چیه توهین میکنین؟
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1399/01/04
اگه اینجوری باشه که من دارم حیف میشم
United Arab Emirates
16:39 - 1399/01/04
والا من هر چی رفیق چشم آبی و بد خط دیدم خنگ بودن
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1399/01/04
بیشترین نابغه دنیا چشم آبی نبودند
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1399/01/04
من ک بیشتر علایمشو دارم مرسییییی
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1399/01/04
من بیشتر موارد رو دارم ولی نابغه نیستم! کاملا معمولی ام و یه چیز دیگه رنگ چشم و مو به خاطر ملانین ایجاد میشه یعنی کسی که چشمش ملانین کمتری داره باهوش تره؟ چه ربطی داره آخه-_-
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1399/01/04
من ۷ مورد از موارد بالا رو دارم ولی به جای نابغه ، راننده تاکسی شدم .
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1399/01/04
این مشخصات رو اکثر مردم عادی دارن
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1399/01/04
بجز چشم آبی همشون دارم
اما عرضه هیچ کاری ندارم
از بیکاری ت خونه کپک زدم
هیچ چیز خاصی هم تو وجودم نیس
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1399/01/04
ازنظرمن همه انسانها یه جورایی نابغن چون
هرکدامشان بعضی صفات وخصوصیاتی دارن
که جالب وقابل تامل وتفکره...وازهمه متمایزشون میکنه!!!!!!
Japan
20:26 - 1399/01/04
چشم آبی بودن هیچ ربطی به هوش نداره
United States
20:52 - 1399/01/04
غیرچشم وخط،بقیه حالات رادارم
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1399/01/04
نژاد پرست! از يه سايت مزخرف مقاله هاي بي اساس نژادپرستانه منتشر مي كنين كه انگيزه و اعتماد به نفس جوانان رو بگيريد؟ خب اينشتين هم چشم قهوه اي بود
خدا ازتون نگذره
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1399/01/04
من سه موردش رو ندارم : معمولا نمی دونم چی ناراحتم کرده ، چشمام آبی نیست و البته سر و صدا های اضافی رو به راحتی تحمل می کنم
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1399/01/04
من هر روز يكسان لباس مي پوشم چون لباس ديگه اي ندارم! نابغه ي بي پول ناموفق هم داريم؟
Iran, Islamic Republic of
00:39 - 1399/01/05
فقط چشام آبی نیست. پس این نبوغ کی به کارم میاد؟
Iran, Islamic Republic of
01:35 - 1399/01/05
بیشتر این ویژگی ها رو دارم.واز نظر اطرافیان آدم باهوشی ام.
اما با معیارهای معمول جامعه،میشه گفت آدم خوشبختی نیستم.
بخاطر نداشتن پارتی،با داشتن فوق لیسانس،نتونستم کار دولتی پیدا کنم.شغلم آزاده.درآمدم بد نیس،اما توان بیمه کردن خودمو ندارم.
با ۳۳ سال سن،همچنان مجردم.
و خیلی چیزهایی دیگه.
خیلی از پدر و مادرها دوست دارن بچه های باهوش داشته باشن.در حالی که مهمتر از باهوش بودن خوشبخت بودنه.به بچه ها یاد بدین چطور خوشبخت بشن.و حتما به فکر یه پارتی باشین!
Iran, Islamic Republic of
04:46 - 1399/01/05
من همه ی اینارو ندارم ولی بیشترشونو دارم
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1399/01/05
يه نابغه رو از روي دستاورداش و تاثيري كه بر جهان ميذاره ، ميشناسن نه از روي مدل لباس و رنگ چشم
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1399/01/05
والا من از ده تا هشتاشو دارم ولی اصلا نابغه نیستم
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1399/01/05
عجب متنی! حالا ما چی کار کنیم که چشممون آبی نیست؟!!!
Germany
12:49 - 1399/01/05
رنگ چشم معیار درستی نیست، نوابغ زیادی در کل تاریخ و جهان هستند ، لزوما چشم ابی نیستند، بیشتر یک نظریه نژاد پرستانه است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
موافقم
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1399/01/05
من هفت تا از این ویژگی هارو دارم یعنی نابغه هستم آیا؟
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1399/01/05
ما كه هر چي چشم آبي ديديم خنگ بود
China
19:36 - 1399/01/05
اینکه می گین چه رنگ چشمی زیباتره خیلی سلیقه ایه. من خودم چشمام رنگیه ولی به نظرم چشم مشکی زیباتره. ضمن اینکه خیلی مسخره است که می گین اگه چشمت این رنگی باشه یا اینکه شکلات دوست دارین باهوش ترین. بیشتر شبیه جوک می مونه
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1399/01/06
به نظر من همه موارد بجز چشم آبی راست بوده،چون ما هزاران نابغه با چشمهای قهوه ای در جهان داریم و این دلیل مسخره ای هست
Iran, Islamic Republic of
02:19 - 1399/01/06
ادیسون میگه نبوغ یک درصد استعداد و ۹۹ درصد تلاش کردنه... همه متفاوت و متمایز هستیم وتوانایب های منحصر به فرد خود رو داریم شاید بعضی چیز ها تاثیر گذار باشن اما در نهایت این شمایین که تصمیم میگیرین چه کسی باشین..
United States
07:39 - 1399/01/06
توهم نابغه بودن میدین به هرچی اوسکوله
شاید بگین چرا اوسکول
چون کسی که با خوندن همچین چیزی فک کنه نابغه اس قطعا اوسکوله
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
دقيقا:))))
United Kingdom
02:31 - 1399/01/13
به جز یکسان لباس پوشیدن همش رو دارم
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1399/02/08
اکثرا درست و علمی بودن ، این ها همه تحقیقات دانشجویان آکسفورد و هاروارد هست ، البته به جز چند مورد که کاملا مشخصه زاده مغز نویسنده محترم هست ، ولی از بالا خیلی ها کاملا غلط و مزخرف نوشته بودن و جالبه که در این متن غلطشون اشتباه برداشت کردن و مشخصه فقط تیتر رو خواندن و اصلا توضیحات پایینش رو نگاه نکردن و نرفتن دنبال تحقیقات لازم...
بیشترش درس و علمی و عالی بود ممنون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج