نگرانی بزرگ شرکت اپل درباره دوران پَساکرونا
۹۷۷۰۸۱
۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۴
۶۲۱۳ 
یکی از نگرانی‌های بزرگ و فعلی شرکت اپل این است که ویروس کرونا باعث شده باشد مردم بضاعت کافی برای خرید آیفون را نداشته باشند. این موضوعی است که تحلیلگران بازار اپل در مورد آن گمانه زنی کرده اند و اپل نیز نگران این است که مردم امسال پول برای خرید آیفون‌های جدید نداشته باشند. بر همین اساس ممکن است اپل در صدد تأخیر در راه اندازی آیفون ۱۲ باشد، زیرا نگران این است که به دنبال شیوع کرونا و رکود اقتصادی، تقاضای مصرف کننده برای ارتقاء گوشی‌های هوشمند کم باشد.

انتخاب: یکی از نگرانی‌های بزرگ و فعلی شرکت اپل این است که ویروس کرونا باعث شده باشد مردم بضاعت کافی برای خرید آیفون را نداشته باشند. این موضوعی است که تحلیلگران بازار اپل در مورد آن گمانه زنی کرده اند و اپل نیز نگران این است که مردم امسال پول برای خرید آیفون‌های جدید نداشته باشند. بر همین اساس ممکن است اپل در صدد تأخیر در راه اندازی آیفون ۱۲ باشد، زیرا نگران این است که به دنبال شیوع کرونا و رکود اقتصادی، تقاضای مصرف کننده برای ارتقاء گوشی‌های هوشمند کم باشد.

به نقل از بیزینس اینسایدر، اعتماد اپل به چین به این معنی است که احتمالاً خیلی زودتر از اکثر سناریو‌ها خود را برای بدترین حالت مهیا کرده است و حرکات این شرکت نیز نشان می‌دهد شرایط را پیشبینی کرده است. پیش بینی می‌شود آیفون ۱۲ که دارای اتصال ۵G است، به تاخیر بیفتد.

اما اگر اپل فکر کند مصرف کنندگان نمی‌توانند در مدت شش ماه آیفون جدیدی را بخرند، این می‌تواند یک علامت خطرناک در مورد سلامت مالی ایالات متحده و اروپا باشد. اپل همیشه آیفون‌های جدید خود را در ماه سپتامبر (اواخر تابستان) اعلام می‌کند، اما سال ۲۰۲۰ می‌تواند اولین بار در هشت سال اخیر باشد که شرایط عرضه تغییر می‌کند.

براساس گزارش‌های مالی، غول فناوری ایالات متحده ممکن است در حال آماده سازی برای به تعویق انداختن عرضه آیفون جدید باشد. نگرانی اصلی این شرکت در حال حاضر این نیست که آیا زنجیره تامین به موقع برای تولید آیفون بعدی آماده است یا خبر، نگرانی فعلی به مصرف کنندگان مرتبط است، چرا که ممکن است آیفون جدید در حدود ۱۰۰۰ دلار آمریکا هزینه داشته باشد.

نگرانی بزرگ شرکت اپل درباره دوران پَساکرونا

این تصمیم در حالی شکل می‌گیرد که تعداد بی سابقه‌ای از مردم ایالات متحده بیکار شده اند و در نتیجه بزرگ‌ترین بازار اپل یعنی بازار داخلی ایالات متحده توان کافی برای خرید ندارد. اگر اپل واقعاً تصمیم به تأخیر انداختن عرضه آیفون بعدی را داشته باشد، بنابراین اقتصاد ایالات متحده در همه سطوح وضعیتی مشابه دارند. اپل از همان هفته‌های نخست شیوع کرونا اعلام کرده بود که انتظارات مالی این شرکت براورده نمی‌شوند و به نظر می‌رسد این جهان بینی تعبیر شده است.

تأثیر و گسترش ویروس کرونا بسیار خطرناک است و آمار سرسام آور بیکاری ۳.۳ میلیون نفر در ایالات متحده به مراتب بالاتر از تعداد پیش بینی شده ۱.۵ میلیون نفر بیکار است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج