افشاگری فغانی درباره دلیل مهاجرتش از ایران
۹۷۷۱۶۴
۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
۱۲۹۶۷
داور پیشین لیگ برتر فوتبال ایران می‌گوید پس از رفتن او به کشور سوئد، فدراسیون فوتبال و کمیته داوران حتی سراغی هم از او نگرفته و بی‌خیال او شده بودند.

ایسنا نوشت: داور پیشین لیگ برتر فوتبال ایران می‌گوید پس از رفتن او به کشور سوئد، فدراسیون فوتبال و کمیته داوران حتی سراغی هم از او نگرفته و بی‌خیال او شده بودند.

محمدرضا فغانی، داور پیشین لیگ برتری فوتبال ایران و برادر کوچک علیرضا فغانی بعد از ۲ سال فعالیت داوری در کشور سوئد، تصمیم گرفته در این کشور برای همیشه بماند و از این به بعد در لیگ این کشور سوت خواهد زد.

فغانی درباره دلیل رفتنش از ایران گفت: شرایط برای من سخت شده بود و دلیل اصلی آن فدراسیون فوتبال بود. مجبور بودیم برای هر کاری جواب پس بدهیم. آن‌ها دوست نداشتند من قضاوت کنم و من هم با رفتنم کار را برای‌شان آسان کردم. چگونه می‌شود یک داور تا ۳۰ یا ۳۵ سالگی تجربه کسب کند و زمانی که وقت ثمره دادنش است، او را کنار بگذارند.

او ادامه داد: فدراسیون فوتبال و کمیته داوران جوان‌گرایی بلد نیستند و تنها کلمه آن را یاد گرفته‌اند. جوان‌گرایی به این معنا نیست که داور ۳۵، ۳۶ ساله خود را کنار بگذاری و میدان را به یک سری جوان بی‌تجربه بدهی بلکه به این معنا است که از ابتدا برای جوانان‌تان برنامه‌ریزی کنید و به گونه‌ای به آن‌ها میدان دهید که از تجربه بقیه استفاده کنند. خدا می‌داند آقایان در ۲ سال اخیر باعث شدند چند داور خداحافظی کنند و با بازی ندادن به چند داور دیگر، باعث شوند آن‌ها کنار بکشند. من شاهد هستم که کمیته داوران به چند داور اعلام کرد باید بازنشسته شوید و کنار بروید در حالی که آن‌ها شرایط قضاوت را داشتند. من ۲ سال پیش که می‌خواستم در لیگ سوئد فعالیت کنم، به فدراسیون فوتبال درخواست معرفی‌نامه دادم، آن‌ها در حرکتی عجیب معرفی‌نامه‌ای به من دادند که در سربرگ آن نوشته بودند " این نامه اعتباری ندارد و تنها به درخواست نامبرده صادر شده است"، آن وقت سوابق من را هم در آن نوشته بودند. من این نامه را نگرفتم اما وقتی این قضیه را به فدراسیون فوتبال سوئد اطلاع دادم، آن‌ها کمیته داوران و فدراسیون فوتبال را مسخره کردند و از تعجب نمی‌دانستند چه بگویند. این جا طوری به من احترام می‌گذارند که احساس می‌کنم سمت ویژه‌ای دارم و این نوع رفتار در مقایسه با کشورم برایم باورنکردنی است.

محمدرضا فغانی درباره این که آیا برادرش علیرضا پناهنده شده است یا خیر؟ تصریح کرد: نه، علیرضا تنها با فدراسیون فوتبال استرالیا قرارداد دارد و وضعش هم در این کشور خوب است. چرا وقتی کسی شرایطش را دارد باید در سختی بماند و با این وضع فدراسیون فوتبال و کمیته داوران به کارش ادامه دهد. آن‌ها من را از فهرست کنار گذاشته بودند و حتی در این سال‌ها از من نمی‌پرسیدند که می‌خواهم برگردم یا نه. برای فوتبالی‌هایی که این آقایان در راس فدراسیون و کمینه داوران آن هستند، متاسفم.

وی در پایان گفت: این فدراسیون تخصص از بین بردن و سوزاندن سرمایه‌ها را دارد. در این ۲ سالی که من نبودم، وضع داوری بهتر شده یا بدتر؟ آیا پیشرفتی داشته‌ایم؟ تمام ارکان فوتبال به قضاوت‌ها معترض هستند و نمی‌دانند در فدراسیون چه می‌گذرد و آقایان چه بلایی بر سر این داوری می‌آورند. تا این‌ها در راس فوتبال باشند، همین آش است و همین کاسه و چیزی بهتر نخواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1399/01/13
حق داری ظلمی که توی ایران از سمت زمین و اسمون به داورا میشه هیچ جای دیگه نمیشه
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1399/01/13
برو بجهنم ظاهرا افراطیگرای ارثی بهتون رسیده
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1399/01/13
به این نمی گویند افشاگری می گویند درد دل
این داور درددل کرده یا به عبارتی گله مند است
از واژه ها درست استفاده کنید
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1399/01/13
اقای فغانی عزیز کار بسیار درستی کردند وازاین کشور رفتن جالبه که نامه فدراسیون مثل تمام مدرکهای درسی و غیر درسی است که همه ادم های این مملکت میگیرند که در پایین ان مینویسند این در خواست به خواست نامبرده بوده و هیچ استفاده ای ندارد مدارک پایان تحصیلات را ببینید دیپلم فوق لیسانس و فوقش دکترا و پرفسوری و هر مدرک دیگری که در ایران کسی میگیرد اخرش این را مینویسند این مدرک به در خواست نامبرده بوده و هیچ استفاده قانونی ندارد پس برای چی مدرک میدین اگه قراره من درس بخونم یا کاری را یاد بگیرم ومدرکش را بگیرم واستفاده ای نداشته باشه برایم پس اون مدرک بدرد چه میخورد حتی سابقه کار هم که میگیری بازهم این نوشته پایینش هست وازاین بدتر نمیشود ازاین ننگین تر نمیشود ازاین بدبخت تر نمیشود این یه عقب ماندگی وبیفکریست کاملا نشون میده که دراین مملکت هرکسی که لابی وپارتی اشنای نداشته باشد حتی اگر بالاترین مدارج علمی و غیره را بگزراند مدرکش بدرد هیچ چیزی نمیخورد
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1399/01/13
علیرضا فغانی چه گلی به سرفوتبال ما زد که تو میخواستی بزنی آخه
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1399/01/13
خفه شو مردیکه شما ها خانوادگی وطن فروش هستید به فدراسیون چه ربطی داره.
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1399/01/13
زیاد ب این توجه نکنید داره زر مفت میزنه،، برترینها لال شو لطفا
Germany
14:02 - 1399/01/13
خوش به حالت که از این کشور لعنتی رفتی و راحت شدی
United States
14:09 - 1399/01/13
دمت گرم ک رفتی بخدا منم پول داشتم میرفتم
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1399/01/13
خوش بحالتون...خوش باشین...
France
14:31 - 1399/01/13
فدراسیون فوتبال ایران مدت ۱۲ سال است در دست یک باند مافیایی است و فساد در آن موج می زند
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1399/01/13
کل سیستم ایران همینه و شایسته سالاری معنی نداره و باعث بی انگیزه شدن شخص و صدمه سازمان میشوند‌
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1399/01/13
بافتن شما آب از آب تکان نمی خورد! برو خوش باش!
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1399/01/13
عقده ای حرف نزن، تو با سرمایه این مردم به اینجا رسیده ای، حالا خودت رو فروختی، که بگی تو گشنه گدایی که ، دو ریال اعتبار شخصیت نداری ! چون دیگران فرش قرمز جلو پات پهن کردند، باید نوکری و مزدوری آنها را بکنی؟ با این استدلال غلط تو آگه یه سرباز وطن هم خوب دیده نشد باید خودش را به دیگران بفروشه؟ اگه بیگانه تو رو پسند کرده، یعنی او به تو احترام گذاشته‌است؟ خاک بر سر چنین نادانانی که آبروی خود و مردم ایران را به باد می دهند واقعا متاسفانم
France
15:56 - 1399/01/13
تاج کفاشیان وسایر روسای فدراسیون به فکر رانت خواری واختلاس هستند وابنکه کدام تیم را قهرمان لیگ کنند
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1399/01/13
برادر وطن فروش کسی از شما یاد کرده رفتی که رفتی دیگه نیازی بهت نداریم
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1399/01/13
این مشکله همه سیستمه متاسفانه،،،هیچ کس سر جای خودش نیست،،وقتی مسئولین خودشونو موظف ندونن برای پاسخگویی همین میشه،،تازه روزهای خوشیمونه.
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1399/01/13
برو غربزده میخواستی از برادرت عقب نمونه بهانه نیار
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1399/01/13
در کشور ما فقط طلبه ها و مداح ها بازنشستگی ندارند
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1399/01/13
باز با این تفاسیر. این مجوز برای پناهندگی به یه کشور دیگه برای تو نیست. می تونستی مثل برادرت در اون کشور یاهر کشور دیگه قرداد ببندی دآوری کنی. این دلیل برای. پناهندگی به یه کشور عریبه نیست ! پناهندگی یعنی از نظر سیاسی با دولت و مردمت هم خط نیسی وفقط به اسایش خودت فکر میکنی !!!!
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1399/01/13
عمراین لعنتیاتموم میشه
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1399/01/14
لطفا عزیزانی که خودشون در زندگی نتونستن واسه کشورشون افتخاری بیارن یا پرچم کشورشون بالا ببرند در مورد ورزشکاران و نام اوران کشور اظهار نظر از روی تعصب بیجا نکنند علیرضا فغانی افتخار کشور هستش آدم خوب یا بد پرچم ایران بالا برده بهترین داور دنیا شدن لطفا یاوه گویی نکنید
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1399/01/14
کسانیکه به امثال اینها وطن فروش میگن، آب نمیبینن وگرنه در اولین فرصت حاضر بودن بخاطر پول و تابعیت حتی از دینشون برگردن، دیدم که میگم، وطن فروش کسانی هستند که پول فروش نفت و گاز این سرزمین و که مردمش احتیاج دارن بدون اجازه میفرستن به کشورهای دیگه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج