مسمومیت ۱۱ نفر بر اثر مصرف الکل در خوزستان
۹۷۷۷۰۸
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
۱۳۳۷۶ 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۱۱ نفر بر اثر مصرف الکل صنعتی در ۲۴ ساعت گذشته، در بیمارستان‌های خوزستان بستری شدند.

خبرگزاری ایرنا: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۱۱ نفر بر اثر مصرف الکل صنعتی در ۲۴ ساعت گذشته، در بیمارستان‌های خوزستان بستری شدند.

دکتر حسین کاملی بیان کرد: مجموع مراجعان بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف الکلی به مراکز درمانی خوزستان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۸۰۶ نفر بوده که متاسفانه ۷۱ نفر از این افراد جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد : بخش عمده ای از مسمومیت ها به دلیل ناآگاهی و نبود آشنایی با عوارض سوء مصرف الکل بوده است.

کاملی گفت: مسمومیت عمده این افراد با الکل متانول بوده که مهمترین عارضه مصرف آن، از دست دادن بینایی و افزایش اسیدوز خون است؛ راه درمان مسمومیت الکلی تعجیل در رساندن شخص مسموم به بیمارستان و اقدام برای دیالیز است.

مدیر روابط عمومی جندی شاپور اهواز با اشاره به جذب سریع الکل در بدن ادامه داد: عوارض سوء مصرف الکل تقلبی یک یا ۲ ساعت پس از مصرف رخ می‌دهد که این مساله باعث بروز سرگیجه ، مشکلات حاد تنفسی، عارضه بینایی، تشنج و در نهایت منجر به مرگ خواهد شد.

کاملی اضافه کرد: از هم استانی‌های عزیز درخواست می‌شود به هشدارهای مسوولان بهداشت و درمان توجه کرده و مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1399/01/15
خوزستان چقدر عرق خور داره
United Arab Emirates
13:13 - 1399/01/15
اگر الکل اثر داشت. در اروپا. آمریکا...که الکل آزاده. و بهترین مشروبات را دارن همه خوب میشدن. در حالیکه گرفتاری‌های آنها بیشتر ه
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1399/01/15
تا مدتی میگفتند بعضی ها فکر کردند راه مبارزه با کروناست. ولی هنوز الکل قربانی میگره چون اینها میخوان میخوارگی کنند و این میشه نتیجه اش
Iran, Islamic Republic of
03:00 - 1399/01/20
خب الکل سالم برسونید بهشون چرا نسبت به مرگ اینها بیتفاوتید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج