کلاهبرداری ۵۰میلیارد تومانی در تهران
۹۷۸۶۶۲
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
۲۱۲۱۹ 
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری ۳ جاعل و کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت: این مجرمان بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال از ۲۰۰ شاکی کلاهبرداری کرده بودند.

خبرگزاری مهر: معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری ۳ جاعل و کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت: این مجرمان بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال از ۲۰۰ شاکی کلاهبرداری کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در تشریح این خبر اظهار کرد: در اواخر سال گذشته پرونده‌ای با عنوان کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری در یک شرکت دانش بنیان با دستور قاضی کشیک دادسرای ناحیه ۱۶ تهران به اداره سیزدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی توضیح داد: بررسی پرونده حکایت از آن داشت که شخصی بنام شهرام ۲۸ ساله با تأسیس شرکتی با هدف تولید قطعات الکترونیکی شروع به فعالیت کرده است و پس از گذشت یک سال و روند رو به رشد آن، شرکت جدید دیگری تأسیس و به بهانه جذب سرمایه و ارتقا تولید و سود دهی بالا به سایر شرکت‌های الکترونیکی پیشنهاد سرمایه گذاری می‌دهد. ولی متهم نه تنها هیچ گونه مشارکت و همکاری با شرکت‌ها نداشته بلکه با سو استفاده و جعل مهر این شرکت‌ها و با انجام اقدامات متقلبانه از ۳۰ سرمایه گذار هرکدام به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری و متواری شده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: شاکیان اظهار داشتند: ما با توجه به اعتماد سازی صورت گرفته از سوی فرد کلاهبردار که با استفاده از برندهای مختلف الکترونیکی و ارائه چک ضمانت به مبلغ ۲ میلیارد ریال فریب سرمایه گذاری وی را در شرکت خوردیم.

سرهنگ تقی پور در ادامه بیان کرد: کارآگاهان در تحقیقات پلیسی مخفیگاه شهرام و ۲ همدستش را در شهر اصفهان و محدوده شرق تهران شناسایی کردند و با انعکاس موضوع به مقام قضائی دستور دستگیری آنان صادر شد.

وی افزود: در بیست و نهم اسفند ماه شهرام به اتفاق ۲ همدستش دستگیر و به اداره سیزدهم منتقل شدند.

این مقام پلیسی ابراز داشت: شهرام در تحقیقات صورت گرفته معترف شد، من با تأسیس یک شرکت و به اتفاق دو دوست دیگرم برای جذب سرمایه و سرمایه گذاری با سودهی بالا تبلیغ کردیم و با جعل مهر و سربرگ‌های شرکت‌های معتبر اعتماد شهروندان را جلب کردیم و پس از جذب سرمایه ۵۰۰ میلیاردی در یک فرصت مناسب فرار کردیم و فکر نمی‌کردیم کمتر از یک ماه گرفتار شویم.

سرهنگ کارآگاه تقی پور در پایان گفت: با اشاره به اعتراف متهمان به جرم خود هر ۳ کلاهبردار با صدور قرار میلیاردی از سوی مقام قضائی روانه زندان شدند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج