تمهیدات حمایتیِ دولت برای اقشار تحت فشار
۹۷۸۸۶۸
۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
۴۶۰۸۴
رئیس‌جمهور درباره تمهیدات دولت برای حمایت از آسیب‌دیدگان مالیِ از شیوع بیماری کرونا توضیحاتی ارائه کرد.

خبرگزاری مهر: رئیس‌جمهور درباره تمهیدات دولت برای حمایت از آسیب‌دیدگان مالیِ از شیوع بیماری کرونا توضیحاتی ارائه کرد.

تمهیدات حمایتیِ دولت برای اقشار تحت فشار

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار داشت: در جلسه اقتصادی امروز نسبت به کمک‌هایی که در این ایام سخت در دوران فشار اقتصادی که به مردم وارد می‌شود، تصمیمات کلی را در جلسات قبل اتخاذ کرده بودیم، و امروز ریز آن مباحث مورد بحث قرار گرفت و تصویب شد و به زودی می‌تواند در این چارچوب اجرایی و عملیاتی شود.

وی عنوان کرد: قبلاً هم گفته شده بود ۳ میلیون خانوار محروم و تحت فشار هستند که برایشان در ۴ نوبت بسته حمایتی از ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شد که مرحله اول آن پرداخت شده و مرحله دوم نیز تا پایان فروردین و مراحل بعد در اردیبهشت و خرداد پرداخت خواهد شد.

رئیس‌جمهور افزود: یک رقمی را به عنوان وام به اندازه یک تا دو میلیون تومان برای ۴ میلیون خانواری که آنها هم جز اقشار کم درآمد هستند مدنظر قرار دادیم که نرخ این وام ۴ درصد است و این هم به زودی برای خانواده‌ها اعلام می‌شود که بتوانند این وام را دریافت کنند.

روحانی افزود: امروز در جلسه ۷۵ هزار میلیارد تومان وام و تسهیلاتی که برای این ایام مدنظر قرار دادیم مورد بحث قرار گرفت که شامل ۱۰ گروه می‌شود که در این ایام تحت فشار شدید قرار گرفتند و تقریباً کسب و کارشان متوقف بوده یا درآمدشان پایین بوده است. این گروه‌های متأثر شامل کارگاه‌های کوچک و متوسط بودند. بعضی‌ها بنگاه‌های کار ۱ نفره و چند نفره هستند. بعضی‌ها ۵۰ نفر به بالا یا به پایین هستند.

وی ادامه داد: تقریباً ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هستند که اشتغال آنها وابسته به این موارد است و زندگیشان تحت فشار قرار گرفته است. ما تصویب کردیم برای همه اینها رقمی را مدنظر قرار دهیم و برای هر بنگاهی تقریباً مشخص شده و اعلام خواهد شد که چه مقدار آن پرداخت می‌شود. پولی که برای کمک به این عنوان که اشتغالشان فعال نبوده ولی کارگرها را نگه داشتند و مقداری پول برای سرمایه در گردش آنها تا بتوانند بنگاه خود را به تدریج فعال کنند، در نظر گرفته شد.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: البته این بنگاه‌ها یکسان نیست و قرار شد دو دسته شود. آن بنگاه‌هایی که به دستور ستاد ملی کرونا رسماً تعطیل شدند و هنوز هم تعطیل هستند و حتی در پایان ماه فروردین که کسب و کارها فعال می‌شود به دلیل پر ریسک بودن همچنان باید تعطیل باشند، تا اطلاع ثانوی فعال نخواهند شد و برای ما نیز روشن نیست که چه زمانی می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

وی ادامه داد: روز گذشته نیز توضیح دادم که بازگشایی به صورت پلکانی است و مردم باید توجه کنند بازگشایی یک مرتبه امکان پذیر نیست. به همان اندازه که شرایط بهداشتی ما مهیاتر می‌شود و وزارت بهداشت می‌گوید شرایط بهتر شده است، به همان نسبت ما می‌توانیم گشایش بیشتری ایجاد کنیم و در عین حال مردم ما باید توجه کنند هر جا گشایشی حاصل شود به معنای آن نیست که به اصول بهداشتی مد نظر وزارت بهداشت و درمان به عنوان فاصله گذاری هوشمند، قرار نیست توجه شود.

روحانی تاکید کرد: همه کسب و کارها اعم از تولیدی، توزیعی و خدماتی باید پروتکل‌های بهداشتی اعلامی را رعایت کنند. همه باید مراعات کنند. در خانه ماندن باید به عنوان یک اصل همچنان مد نظر ما باشد.

رئیس‌جمهور افزود: ما نمی‌توانیم بگوییم کسب و کارها برای بلند مدت نباید اصلاً فعالیت کنند. به همین معنا کسب و کارها تعطیل بوده و در تهران هم جز در موارد بهداشتی و درمانی همچنان تا پایان فروردین تعطیل خواهند بود و در استان‌ها هم از ۲۳ فروردین که راه می‌افتند باید اصول را رعایت کنند زیرا شرایط ما شرایطی نیست که بگوییم فاصله گذاری ها را باید کنار بگذاریم. فاصله گذاری باید هوشمندانه و به گونه‌ای که مدنظر است، مدنظر همه قرار گیرد.

روحانی با بیان اینکه اگر اصول بهداشتی رعایت نشود ممکن است ما را در شرایط سخت قرار دهد، گفت: پرستاران و پزشکان ما نباید از امکانات بیمارستانی و پزشکی نگران شوند. تا امروز آنها الحمدلله با فداکاری اقدام کردند و امکانات و تجهیزات به اندازه کافی بوده است. از امروز به بعد هم امکانات و تجهیزات بیشتر در اختیار مراکز درمانی قرار می‌گیرد.

وی افزود: دیروز بازدید کوتاهی از بخش‌های تولیدی و دانش بنیانی که تلاش می‌کنند نیازها را برطرف کنند، داشتیم که در برخی موارد اقدامات خوبی برای مثال در بخش سی تی اسکن انجام داده بودند. شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها با مشارکت هم کار بزرگی انجام دادند. در مورد سایر نیازمندی‌ها مانند ونتیلاتور و بخشی که تولید می‌کرد سوال کردم چه مقدار تولید می‌کنید و چه مقدار می‌توانید اضافه کنید؟ مقداری که اعلام کرد با مقدار نیاز وزارت بهداشت ما تقریباً تامین خواهد شد یا سی تی اسکن در بخش تولید امکانات داشت که توسعه دهد و ما هم اعتبارش را تامین می‌کنیم.

روحانی تصریح کرد: پس امروز تصمیم گرفتیم برای کسب و کارهایی که در این کرونا تحت فشار قرار گرفتند یا تعطیل شدند یا کسب و کارشان کساد شده است، برای همه وامی با نرخ ۱۲ درصد با مدت زمان بازپرداخت ۲ ساله در نظر گرفته شد و چند ماه هم به عنوان تنفس به آنها داده می‌شود یعنی از مهر ماه باید بازپرداخت کنند.

رئیس‌جمهور افزود: این اقدام کمکی به کسب و کارها است و همچنین به کارگران ما که تحت فشار قرار گرفتند کمک می‌شود و کمک ما به بنگاهها مشروط به آن است که کارگر تعدیل و اخراج نشود و بماند پس هم کمک به بنگاه و هم کمک به اشتغال و کارگران عزیز است‌.

وی با اشاره به مصوبه دیگری در ستاد هماهنگی اقتصادی گفت: مصوبه دیگری که مدنظر قرار دادیم مربوط به اعتباری بود که تقریباً در اختیار همه خانوارها قرار خواهد گرفت یعنی تقریباً به همه آنهایی که یارانه ماهانه دریافت می‌کنند اعتبار یک میلیون تومانی در اختیارشان قرار می‌گیرد و به تدریج در طول ۲۴ ماه از یارانه شأن کم می‌شود.

روحانی تصریح کرد: در اردیبهشت می‌توانیم این امر را سامان بدهیم و به آنها اعلام کنیم و اگر در فروردین امکان داشت انجام شود. تقریباً حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان برای این امر مدنظر قرار دادیم که مصوب شد و مقداری هم وجه است که به صورت اعتبار نیست و به صورت پرداخت برای اقشار مختلف است‌. ۵ هزار میلیارد تومان در صندوق بیمه بیکاری قرار دادیم و پول آن تامین شده است که به افرادی که دچار بیماری می‌شوند پرداخت می‌شود.

رئیس جمهور بیان کرد: حدود ۱۳ هزار میلیارد برای کرونا مصوب کردیم که بخشی از آن به تولیدات اعلامی وزارت بهداشت و درمان پرداخت می‌شود و نیازهای آن تامین می‌شود و بخشی به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت می‌شود و بخش اعظم آن برای نیازمندی‌های خود وزارت بهداشت برای دانشگاه‌هایش، که همه دانشگاه‌های سراسر کشور نیازمند هستند، تامین می‌شود که حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان است.

روحانی با بیان اینکه تصمیم دیگری که در این جلسه گرفتیم این است که امروز کمک‌هایی از نهادهای عمومی دیگر اعلام می‌شود، خاطرنشان کرد: هماهنگی میان نهاد عمومی مانند ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفان، سپاه پاسداران و خیرینی که کمک می‌کنند و همچنین دولت لازم و ضروری است زیرا ممکن است کمک‌ها در جایی متمرکز شود و در جایی اصلاً پرداخت نشود که در این جلسه تصویب کردیم معاون اول جلسه‌ای با همه نهادها برگزار کند یا در جلسه شورای عالی رفاه این جلسه را برگزار کند و از برخی از این نهادها دعوت کند.

وی افزود: خیرین هم باید در این ایام نسبت به اقشاری که تحت فشار هستند بیشتر کمک کنند. مردم می‌دانند که امروز تمام دنیا در شرایط ویژه ای هستند و حتی کشورهایی که وضع اقتصادی بهتری دارند در بخش بهداشت و درمان و تامین زندگی مردم مشکلات دارند. ما هم دچار مشکلات هستیم و باید شرایط را درک کنیم. البته شرایط ما شرایط سختی مضاعف است زیرا هم تحریم‌ها را داریم و هم در کرونا هستیم اما دولت تصمیمات خوبی را در حد توان خود اتخاذ کرده است و نهادها هم همه در تلاش و فعالیت هستند که نیاز به هماهنگی داریم.

روحانی با تأکید بر ضرورت هماهنگی در زمینه حمل و نقل و کسب و کار، گفت: پروتکل‌های بهداشتی باید اجرایی شود و افرادی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند، باید چارچوب آن را مراعات کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: آغاز کسب و کارها هم در چارچوب پروتکل‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و ما از همه مردم خواهش می‌کنیم همانطور که تا امروز کنار دولت، وزارت بهداشت و نظام بوده‌اند و کمک کرده‌اند تا ما توانستیم در یک شرایط نسبتاً قابل قبولی قرار بگیریم، باز هم نیازمند کمک آنان هستیم و همه باید ما را یاری دهند و بدانند که باید اصول بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند.

وی با بیان اینکه فاصله گذاری ها باید مدنظر ما باشد، تصریح کرد: ممکن است برخی از امور که هنوز ما اعلام نکرده‌ایم، در آغاز به کار آنان تأخیر شود، برای مثال ما آغاز امور آموزشی را به آینده واگذار کرده‌ایم و هر زمانی که مناسب باشد آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها آغاز به کار خواهند کرد که بعداً اعلام خواهد شد.

روحانی خاطرنشان کرد: همچنین هنوز در زمینه حمل و نقل بین شهری که مردم بخواهند مسافرت کنند، ما شرایط را اعلام نکرده‌ایم و باید بررسی کنیم و سپس در زمان مناسب نتیجه را اعلام کنیم.

رئیس جمهور افزود: با تحمل سختی و با همکاری مضاعف این کار را پیش خواهیم برد و ان شاءالله خداوند ما را در ماه پر خیر و برکت شعبان و در آستانه ماه مبارک رمضان یاری خواهد کرد و از این مشکلات عبور می‌کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 210
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1399/01/18
همین مقدار رو بهت بدیم دست از سرمون بر میداری ؟ ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
چهار ماهه ۲۰۰ تومان میخوان به مردم بدن هنوز دلشونونمیاد
م ر ا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
گل گفتی مخصوصا در مورد اون یکی
دکتر پژوهان
France
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
حرف قشنگی زدی داداش،ایول،نفس مردم رو گرفتن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
هزار بار گفتید که میخاید بدید.بابا بفهمیدیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
دمت گرم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
عالی جواب دادی
بدون نام
United States
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
لطفا ایقدر دروغ نگویی که بمردم کمک میکنم شما یک ماکس را به مردم نتوانستین بدهین شما مخواهی به مردم پول کمک کنین یک ماه میگویین راین من نمیدن چتور به مردم کمک مخواهی کمک کنین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
یه فکری برای کرایه مغازه هایی که دوماهه بسته شده بکنین از کجا بیارن کرایه بدن وقتی درامدی نداشتن هزینه هم داشتن بابا داریم ورشکست میشیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
ایول گل گفتی دمت گرم
قاسم حایری
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
بابا دمت گرم تازه میگی خودتو بی ارزش کنی هنوز برا شماها ارزش داره خیلی چیز هستین یعنی چیززززززززززززززژ واله چی بگم اخه امثال شماها با کرونا هم همین رفتارو دارن علی برکت اله
نیکنام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
همه ملت فقیر و گرسنه اند اون اقشار که میگی قشر مرفه ۹۶درصد ایران وضع مالی خوبی ندارن.....
iman72
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
گل فرمایش کردی گللللل
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
ای ول دمت گرم
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
سلام من یک کارگر روزمزد هستم مستاجرم ماشین هم ندارم دوتا بچه دارم خانمم چند ماه پیش تصادف کرده از ناحیه مهره دوم کمر آسیب دیده باید عمل بشه پلاتین بزارم خرج زندگیم و بزور در می اوردم.حالاهم که کروناباعث شده خونه نشین بشیم فکری به حال ما هم بکنین معلومم نیست این پولها رو به کی می دین تو
روخداوجدان داشته باشید واقعا اونی که نیاز داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
ای خدا چقدر این دولت ولخرجه.
بجای کمک دارند وام میدن با بهره
تازه منت هم می ذارن. این کرونا
نشان داد که دولت توان و دانش
لازم را در مدیریت بحران ندارد و
فقط وعده و وعید میدهد.وبا بزرگ
نمایی مشکلات دیگر کشورها خودش
را موجه جلوه میدهد .آقای روحانی
با شعور مردم بازی نکن
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1399/01/18
کی وقت گل نی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
معمولا کسانیکه نخورده اند دست دادن ندارند کاملا طبیعی است که این دویست تومان براشون خیلیه
پ ر
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
اول اقشار پرفشار کم فشار نام ببر بعد مقدار ش را اعلام کن مثلا بازنشسته ها مستمری بیکاران کارگران بی سرپرستها معلولان از کجاش شروع می کنی کی شروع میکنی دوماه دیگه هم میگی کرونا تمام شد زندگی به روال عادی برگشته خدا ازاین ذلیل تر تون کنه هر چه امریکا به سرتون بیاره حق تون
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1399/01/18
خیلی من گذاشتین
پاسخ ها
علی 11
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
فرمودن :فاصله گذاری باید هوشمندانه و به گونه‌ای که مدنظر است، مدنظر همه قرار گیرد.
یکی بیاد بگه این مد نظر چیه!!!!!!!!!
آخه چرا رو هوا یه چیزی میگین و بعدش هیچ توضیحی نمیدین!!!!
یسری حرفای بی سر و ته، واقعا تو کل این سخنرانی کجا توضیح دادی این شرایط مد نظر چیه!!!
از اون طرف اونایی که بیکارن و هیچ وقت توجهی بهشون نمیشه کسایی هستن که انقدر زمان زیادیه بیکارن که حتی بیمه هم ندارن، این قشر آدم باید چیکار کنه!؟
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1399/01/18
این که قدیمی بود
یه چیز جدید رو کن
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1399/01/18
این مرحله اول و کی پرداخت کردن کسی ندیده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
بابا چقدر دورغ بلدهستی تو
هانیا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
بخدا قسم نداده داره دورغ تحویل مردم میده
بدون نام
-
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
مرحله اول بین خودشون تقسیم کردن فعلا
بدون نام
United Kingdom
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
هرگز پرداخت نمی کنند فقط دروغ میگویند ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
هیچکس اون مرحله اول و ندیده
●●●●●
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
بخدا قسم بما که تحت پوشش کمیته هستیم ندادن به ولا داره دروغ میگه این بی وجدان !!!!
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1399/01/18
اخه به کی دادین ماکارگریم دوماهه بیکار...
پاسخ ها
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
من مامانم مطلقه هست و سرپرست خونواده و قشر کم درامد واسیب دیده تحت پوشش هیچ ارگانی هم نیستیم سؤال من اینه که اگه ما جز این خونوادها نیستیم که کمکی بهشون بشه چون تا الان که خبری نبوده پس این پولا رو دارن به کی میدن
saba
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
پرداخت کردن خودم شاهدم اما خوب شامل اکثریت نمیشه که متوجه بشیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
نداده اند ما زیر پوشش هستیم اگه بدهند بما میرسه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
از کی تا به حال کارگرها مدافع امریکا شدند؟
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1399/01/18
زحمت کشیدی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
بخدامردم گناه دارن ماهی۱۰میلیون اجاره مغازه کارکر هزینه درامدمون صفرخانواده ۶نفره هستیم هیچ درامدی نداریم چرافقط حرف میزنید مردم راحمایت کنیدازخونه بیرون نمیاین به فقرافتادن
Romania
11:59 - 1399/01/18
لعنت به آدم دروغگو ما که ندیدیم
-
12:00 - 1399/01/18
تکلیف کارکنان مدارس غیرانتفاعی چی میشه
چرا به مدارس غیرانتفاعی هیچ نظارتی نمیشه
چه گناهی داریم خب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
سلام واقعا حرفتون درست ما که تو مدارس غیر دولتی کار میکنیم هیچ نداریم ن حقوق خوب ن بیمه ن نظارتی بخدا انگار کارگر افغانی هستیم
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1399/01/18
خیلی منت گذاشتین یه سر برید خرید کنید اوسار قیمتها در رفته
پاسخ ها
باقردريس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
من کارگرم خونه نشين شدم نه حقوق نه بسته شماشامل

من شده به کي داريد ميديد آخه بس دروغ وفريب مردم
گدایی کارگری بیکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
فقط حرف دروغ کو پول ب کی دادی ما بوش ب دماغم نخورد
ناشناس
United States
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
داداش به کی دادی بما بگو قول میدم به کسی نگم.
حسین کبابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
بخدا منم آرایشگاه دارم.یکماهه تعطیلش کردم.دریغ از یک ریال کمک دولت.ماهی یک ملیون و۲۰۰هزار هم دارم کرایه منزل ومغازه میدم!پس کو این حمایت؟
مهدی رحمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
سلام آموزشگاه های رانندگی چی میشه پس اونا جزو ملت ایران نیستن الان دو ماهه تعطیلند .وهیچی بهشون تعلق نمیگیره .بابا شما دیگه کی هستید.
یه کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
شما دیگه چقدر پر ویی گفتن به قشر خیلی زیف میدن نه شما که درامدتان میلیونی دمت گرم روحانی خدا خیرت بده
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1399/01/18
یک سوم هزینه های یک خانواده چهار نفره در ماه را وام می‌دهید، درود بر شرفتان و لعنت خدا بر شما، آمین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
ازاین دولت چیزی زیاد نمیاد که بخواد کمک کنه انقدر دارن که خرج خودشون بکنن
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1399/01/18
هنر کردین،خاک عالم بر سرتون
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1399/01/18
فقط حرف
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
یعنی 80 میلیون جمعیت....فقط همین زیر خط فقر هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واحتیاج بکمک دارن؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1399/01/18
الان این تعدادو چطوری پیدا کردن.الان من داقون شدم ...پس چرا به ماچیزی ندادن و نمیدن...
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1399/01/18
اخه چی بهتون بگم چرا دورغ میگید اخه رفتم سوال کردم هر چه میرم میگه دورغه چرا مردم مسخره خوتون کردید
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1399/01/18
چقدر دروغ میگه ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
سلام اقای دولت محترم این بسته حمایتی را به کی دادی اخ بدبختر از ما هم کسی هست هی مگی به 3 میلیون دادیم بازم میدیم همش درغ دورغ فقط خرف حرف حرف عمل نیست
United States
12:02 - 1399/01/18
ففط حرف ما که عملی ندیدیم
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1399/01/18
آقای رءیس جمهور خواهشا دیگه جلسه نگذارید،، چون از این جلسه ها آبی برای مردم گرم نمی‌شود وخود یک هزینه ای برای مملکت تولید میکند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
بحوزه نفری یک میلبون داد
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1399/01/18
به خدا دورغه وام نمیدن ...
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1399/01/18
رد دادین ها... اینو که ده بار گفته... تکررررررارش چه فایده ای داره....
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1399/01/18
سلام من یه کارگرم الان کارها تعطیلن درآمد نداریم واقعا اینا که بسته میفرستین براشون ازما بهتر نیستن واضع مالیشون توپ خداشاهده انصاف نداری حق مان دارین ضایع میکنین
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1399/01/18
سلام من یه کارگرم الان کارها تعطیلن درآمد نداریم واقعا اینا که بسته میفرستین براشون ازما بهتر نیستن واضع مالیشون توپ خداشاهده انصاف نداری حق مان دارین ضایع میکنین
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1399/01/18
اولا اگر واقعا به ۳ و ۴ میلیون خانواده بدن و مثل طرح بنزین شون دروغ نباشه
دوما کل این مبالغ بین ۴ تا ۷ هزار میلیارد تومان میشه که ۳ تا ۶ هزار میلیاردش وام هست که برمیگرده به دولت
پس واقعا خسته نباشن و برشکست نشن با این همه فضل و بخشش
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1399/01/18
بابا ولمون کن ششصد هزارتومن به خودت بدی میتونی یکماه خودت تنها زندگی کنی این پول به گدا بدی قهر میکنه مردم چهل سال بهتون دادن خوردین حالا زورتون میاد یکماه پول خودشون رو بهشون بدید یادتون نره صدقه سر همین ملت شما هنوز هستی جناب روحانی
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
بابا بردار گرامی کدام پول کدام کمک چرا الان در مورد کمک بلا عوض از دنیا یاد نمی گیرند چرا خفه خون گرفته دولت روحانی در آمریکا دولت به هر شهروند مبلغ یک ۱۲۳۰دلار کمک بلا عوض کرده و هیچ منتی هم سر مردمش نداره ولی اینها به دروغ میگویند وام میدهند اون حتما دروغه هستش چرا اینها اینقدر با وقاحت دروغ میگویند وبه خودشان افتخار میکنند چرا اینها کرونا نمی گیرند واگر هم بگیرند اتفاق خاصی پیش نمیاد
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1399/01/18
اخه ادم باید حرف حساب بزن که مسخرش نکن مگه تو این سرزمین همین مقدار محتاج داریم بخدا اونم ندادی من از خیلیا پرسیدم هیچکدوم نگرفتن
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1399/01/18
من خودم تو اولویت اسیب دیدم چی دادن....
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
قبل از کرونا بیات بیکارم دوتا بچه دوسال دارم داریم از گرسنگی میمیری
-
12:05 - 1399/01/18
شما خیلی زحمت کشیدید لطف فرمودید شاخ غول را شکستید اسیبب دیدگان فقط همین ها بودند!!! که همین ها هم فقط حرفه و عملی نشده تا حالا!
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
حالا به اینها هم نداند وفقط دروغه اصلا این جماعت با دروغ زندگی میکنند اگر دروغ نگویند نمی تواند نمیشود
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1399/01/18
به کی پرداخت کردید ما که دیگه از گرسنگی و بی پولی داریم میمیریم صاحبخونه هام میگن خونه خالی کنید وقتی کرایه ندارید همه چادر نشین و غار نشین میشیم دست دولت درد نکنه که بفکر مردم ملتش هست
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1399/01/18
.... کسی که یه ماشین پراید داره و سند خورده به نامش ،چه گناهی کرده که از این وام کوفتیتون ،منع کردین ازش؟؟
این کمک مالیتون هم بخوره به سرتون
-
12:06 - 1399/01/18
وقتی از هرکی درباره این موضوع میپرسی ، میگه: اطراف ما خانواده هایی هستن که نه کار و درآمد ثابتی دارن و نه بیمه ، و زندگیشون با کارهای مقطعی و مزدهای کم میگزره و پس اندازیهم مثل خیلی از خانواده ها در این زمانه ندارن .
از این پولها و وامها و بسته ها نگرفتن اونجا آدم اول به عدم اشراف حکومت به وضع مردمش ایمان میاره ،دوم به دروغها.
اگر به خاطر نداشتن دلیل محکم نظرم رو نشر نمیدین حاظرم هرچندتا که بخیا از این خانواده ها معرفی کنم
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1399/01/18
این خبرو فکر کنم تا الان ۲۰ دفعه گفتن بسته دیگه
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1399/01/18
آخه مسلمان این مبلغی که اعلام کردی، تو این تورم باهاش چی می شه خرید؟ واقعا چه جوری به این مبلغ رسیدین؟
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
مگر این مبلغ ناچیز هم دادند این هم مثل بقیه وعدهاشون از پایه و اساس خالی بندی هستش چرا که بانکها اصلا برای دستورات این ها ارزشی قائل نمی شوند
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1399/01/18
یه وقت به دولت وبودجه فشار نیاد اخه با این پول چی میشه خرید خدایی پول توجیبی یک روز بچه های خودشان بیشتر از این هست خوب مردم را بدبخت کردین واله ما هیچ وقت نخواستیم اینجور زندگی کنیم اقای ظریف
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1399/01/18
بشنو و باور نکن ۰۰۰۰۰۰
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1399/01/18
بخدا ماهم کارگریم هنوز یه ریال دریافت نکردیم
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1399/01/18
خودتون با این چندر غاز می تونید زندگی کنید ژاپن ۱۸۰۰ دلار داده تا مردم تو خونه بمانند. خجالت بکشید مگه صدقه میخواهید بدید
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1399/01/18
....
هیشکی نگرفته
باید به اونهایی که در لیست بیمه نیستند بدهند
هرکسی که یارانه میگیره حتما مستحق هست وباید این یارانه را هم بهش بدن
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1399/01/18
ایوووووول حسن

اخه نامروت یه میلیون وام پولیه؟
اونم میخوای بگیری
Netherlands
12:08 - 1399/01/18
دوست دارم کسی که ریالی اراین بسته ها ک ایشون میفرماد گرفته بیاد و اعلام کنه...فکر کنم فقط برای خودش و فامیلاش توی زحمت افتاده...
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1399/01/18
خب پس چرا به ما ندادن فروشنده مغازه ایم
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1399/01/18
اجاره
مغازه منو کی میده
خرج زندگی منو کی میده همه جا تعطیل کی ما رو حمایت میکنه
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1399/01/18
حسن جان همه حرفهات کشکه کشک
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1399/01/18
مردم نگران دولت باکار های که مگید و قول میدید دید گاه مردم خراب میشه ما نمی گیم انجام نمیدید سعی کنید بگید به کدام قشر ها کمک شده که مردم از هم سوال می کنن همگی میگن نه ما هم مثل شما دولت درو غگو
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1399/01/18
تحت فشار بودن چطور تعیین میه، همه ما تو این دوره کرونا درآمدمون کم شده حتی کارمندان کارگرا
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1399/01/18
به کی دادین.من که زیر پوشش بهزیستی هستم و ماهیانه درآمد خانواده ام به ۵۰۰ هزار تومان نمیرسد شامل ماها که نشده و همچنین دیگر مددجوهای بهزیستی.
والله برای خودشان برداشتند
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1399/01/18
60 میلیون زیرخط فقر هستن . نیاز به کمک دارن . چطوری محاسبه کردی 3 میلیون دکتر ؟
نکنه اینم مثل پول بنزینه
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1399/01/18
اردن با اینکه از لحاظ اقتصادی خیلی ضیف است اما به تمام مردم کشورش بسته حمایتی غذایی داده امادرکشور ما که در جریان هستید نیاز نیست توضیح بدیم
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1399/01/18
به کی دادی این مبلغو.طوری که ماحساب کردیم توهرطایفه به یک نفردادی
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/01/18
بازنشسته ها رو هم که حقوقشون کم هستش در یابید. خیلی بازنشسته ها با کار کردن بعد از بازنشستگی زندگیشون رو میچرخونن که با این اوضاع بیکاری خیلی تحت فشار هستن.
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/01/18
دروغ میگه ..ب کی داده همش حرف
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/01/18
سلام چرا به ایثارگران معسر کمک نمیشه
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/01/18
به خدا که بازم دروغ میگی
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/01/18
بی زحمت تا فسخ نکردی جلسه حقوقی دولت را هم برگزارکن و تصویب کنین چندرغاز مربوط به همسانسازی بازنشستگان و افزایش حقوق را. ..
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/01/18
خودتی ۳ملیون مگه قشرضعیف داریم بعداونایی که نمیتونن سرکاربرن چرایارانه کرونانمیدین بهشون
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1399/01/18
دروغ که کنتور نداره شماره بندازه ،، هيچ نهادي هم نيست ازت حساب کتاب بخواد ،، پس هر چي دلت ميخواد بگو
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1399/01/18
پس غیر از این سه میلیون و چهار میلیون بعدی بقیه مردم چی یا مملکت هفت میلیون جمعیت داره از خدا بی خبرا
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
مگر به اینها دادند فقط دروغ دروغ
United Arab Emirates
12:12 - 1399/01/18
زحمت نکشید بدین به هنیه اونا واجب ترند
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1399/01/18
بنده از اسفند تا حالا بیکار شدم چیزی هم برامون واریز نشده!!!
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1399/01/18
بخدا داریم تموم میشیم. کشتی کشتی دارید از ایران خارج میکنید از مس، فولاد، آلمینیوم، نفت گاز اینها کجا میره چرا مردم ما این همه بیچاره هستن مقصر کیه این همه درآمد تو جیب کی میره
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
توی جیب آقازادهها درنهایت ژنهای برتر
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1399/01/18
یه سوال؟ این نظرات به گوش اینها میرسه یا کلا سرکارگذاشتن ملت رو خدایش دوست دارم بدونم %
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1399/01/18
یعنی تو این مملکت فقط ۳میلیون نفر مشکل دارند ۸۰میلیون دارند راحت زندگی میگنند درد و بلای محمود بخورد فرق سرت
United Arab Emirates
12:14 - 1399/01/18
تو دستور بده قبض و قسط از مردم نگیرن بقیش پیشکش
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1399/01/18
به غیر از خودتان و هم مسلکان،
بقیه مردم تحت فشاریم
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1399/01/18
چرا دروغ میگین .... چون من یک کار گرم وهیچ یادانه معیشتی بمن تعلق نگرفته اعتراض کردم اس مس آمد که به شما اطلاع میدهیم وتا امروز هیچ خبری نشده من از هر کسی که میشناختم پرسیدم که جوابشان مثل من بود وفهمیدم فقط حرفه عمل نیست ترا خدا الکی دل خوشی ندید ومردم را چشم اننظار نگذارید
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1399/01/18
والا منم کارگرم،20 تا کارگرم تو فامیل دارم به هیچ کدوم ندادن.فقط دروغ
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1399/01/18
تو کشوری که ۳هزار و ۵هزار میلیاردی اختلاس میشه...چرا ۲۰۰هزارتومن به مردم میدی ..خب خانواری ۲میلیون تومن بده بگو به ماه حقوقه از خونه بیرون نیاین نمیخواد به همه پول بدی به۱۰میلیون خانوار کم درامد بده
نگو نیست که خنده م میگیده
به ماه غزه رو ول کن همه چی درست میشه
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
اصلا از پایه و اساس دروغه به هیچ‌ کس نمیدهند
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1399/01/18
ای خدا ما چه گناهی کردیم که غیر از تحمل کرونا باید قیافه اینم هر روز تحمل کنیم چرا اینا دست از سر ما بر نمیدارن
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1399/01/18
مرحله اول کی هست؟برای من که با دخترم زندگی میکنم تو آرایشگاه کار میکردم یجوری کارگریه ،خرجمونو در میاوردم از ۳اسفند آرایشگاها تعطیله نریختن ،کی به داد من میرسه خودم نخورم میتونم گشنگی رو تحمل کنم اما بچه نمیتونه،کی به داد من میرسه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
خدا بزرگه از خدا چی دیدی شاید این بار نوبت ماست
غلامعباس حمزه نژادازاستان کرمان .
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1399/01/18
سلام اینها همه درحدحسلام اینها همه درحدحرفه من بچه ام ۱۲ ساله که فلج مغزی شدید داره .امسال نیم ساعت بعدازتحویل سال بعلت سرماخوردگی ساده به کما رفت بوسیله۱۱۵به بیمارستان برده شد وبعدتست کرونا گرفتند منفی شد بعداز ۸ روز بهوش اومد.خودم هم کارگر و اجاره نشین هستم و درآمدی ندارم هرکس از هر طریق ممکن بهم کمک کنه ممنون میشم اینجور حرفها هم یکماه میزنند .....
United Arab Emirates
12:18 - 1399/01/18
من هم بیکارم هم بدون بیمه پس چرا چیزی واریز نمیشه با اون بانک اطلاعات مزخرفتون
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1399/01/18
دقیقا‌به‌کدوم‌قشر‌تعلق‌میگیره...میشه‌بگید
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1399/01/18
بابا این و واسه کسی های میدن که نه ماشین داره نه مسکن داره نه حقوق ثابت داره نه از کمیته و بهزیستی مبلغی دریافت میکنه و نه بیمه این چیزها رو داره من خودم چند نفری و میشناسم و بهشون پول واریز کردن وقتی میگن پول میدن همه ملت انتظار دارن واسه همشون واریز بشه نه فقط آدم که لازم دارن بهشون میدن همین
پاسخ ها
saba
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
ولی متاسفانه شناسایی مستحقین به درستی انجام نمیشه و این باعث مشکل میشه
آصغرآقچه لو
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
خداوکیلی باسه تا بچه دارم دو پسر؟ یک دخترم مخارجش سنگینه سرطان و تومور مغزی بدخیم داره به خاطر رادیو تراپی شیمی درمانی شما را قسم به آبروی فاطمه الزهرا سلام الله علیها یکبار اعلام کنید تموم بشه ازایثارگران بسیج زمان جنگم شرمنده خانواده ام هستم با۷هزارتومان نون پنیر خالی میشه خورد
بدون نام
United Kingdom
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
یه دروغی بگو اصلا به کسی کمک نکردن ....
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1399/01/18
سلام ضمن تشکر فراوان ازجامعه پزشکی ومدافعان سلامت جناب رییس جمهور من بچه هام بیکارشدن چهارسرعایله باماهی یک وپونصد دریافتی وششصدتومانقسط مسکن خودت حساب کن چطوری زندگی کنیم باهزینه فوق العاده لوازم بهداشتی
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1399/01/18
شوهرخواهرم راننده سرویس مدرسه هست والان یکماه اجاره خونه ندادن وبرای مخارج زندگی لنگ مانده هیچکدام از این ایناها هم تعلق نگرفته برایشان
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1399/01/18
چقدر دروغ میگی آقای ریس جمهور
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1399/01/18
چقدمردموگول میزنیدمن بیکارومستاجرم باسه بچه چکاربایدکنم
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1399/01/18
این پولو به وزیر اقتصاد بدن بگن زندگیتو بچرخون با هرفرمولی که بلدی و میدونی ببینیم چیکار میکنه ماهم الگوبرداری کنیم
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1399/01/18
همش دروغ
پاسخ ها
الله
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
دروغ
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1399/01/18
تکلیف این مشاغل البته غیر از آن چهارتاییکه خودتون شمردین کارگر دارن باید حقوق بدن چی شمافقط چهرتارو میبی بینین جزسوپیمارکتها وتولید کننده های مواد بهداشتی همه مشاغل آسیب دیده اند وتعطیلند
United States
12:26 - 1399/01/18
قرار بود از فروردین ۷۲ واریز کنن .اما حالا گفتن۴۵ عین قدیم ..بجای اینکه تو این شرایط قرنطینه بیکاری و مخارج سنگین .حداقل ۱۰۰ واریز کنن که کمکی به مردم بشه حالا عین قدیم گفتن ۴۵ واریز میکنیم و حتی سر حرف خودشونم نموندن که تصویب شده بود ۷۲ واریز کنن.گفتن الان خودمون بیشتر به پول لازم داریم مردم به جهنم بمیرن .بزاریم تو جیب خودمون ..مردم با این شرایط حق دارن به قیمت جونشون هم شده بیان بیرون سرکار برن تا شکم خانوادشونو سیر کنن .نمیتونن شکم خالی تو قرنطبنه بشینن .جناب روحانی تو رویا فک میکنم کمک های حمایتی واریز میکنه چون هیچکس ندیده پولی .
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1399/01/18
سلام.میخواستم راهنمایی کنیدکه چطورمیشودکه درلیست یارانه معیشتی افرادی براثرویروس کرونا بیکاروخانه نشین شدندقرارگرفت. فرزندمن ازضعیف ترین قشراسیب دیده براثرکرونا می باشد وخیلی ناراحت هستند لطفأ کمک کنید اززحمات شماعزیزان متشکرم...
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
اصلا کمک‌ در عمل وجود نداره و همش دروغه کدام کمک کدام وام اگر میخواستند کمک کنند مثل آمریکا و ژاپن و چین ها رسانی میشد وبه مردم نشان میدانند ولی چون نیست فقط شعار میدهند
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1399/01/18
من مسافر کش هستم به من چیزی ندادند بخدا
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1399/01/18
خداوکیلی این ۲۰۰ تومن تو این گرونی چیکار میخواد بکنه، واقعا خجالت داره یه کشور با این همه سرمایه بیاد ۲۰۰ تومن بده به مردمش اونم با منت واقعا تاسف داره
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1399/01/18
خدا کنه که پولی ندن،چون از یه دست میدن،از اون دست هزار برابر ازمون میگیرن.مثل همون یارانه
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1399/01/18
چرا معیشت فروردینو واریز نکردید عجب صبری خدا دارد
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1399/01/18
من ارایشگرم ماهی700 باید کرایه بدم صاحب مغازه ام زیره بارنمیره کرایه نگیره الان نزدیک 50 روزه ارایشگاه بسته است بدونه هیچ درامدی اینقد فتوا میدی اقای روحانی یه فتوایی بده به صاحب ملکا که اجاره نگیرین چند روزه دیگه میشه اخر ماه باید باز700 کرایه بدم
United States
12:34 - 1399/01/18
... اینقدر دروغ به خورد مردم نده شما که کاری ازت برنمیاد مگه نگفتی اقساط وام قرض الحسنه تنفس داره قسط ازش کم نمیشه پس چرا از حساب من برداشت کردن رفتم پیش رییس باتک اعتراض کردم گفت ما برداشت کردیم دیگه بر نمی گردانیم کفتم دولت اعلام کرده باید برگردانی گفت دولت برا خودش اعلام کرده گفتم میرم سرپرستی شکایت میکنم گفت برو پیش خدا رفتم سرپرستی انجا هم فقط ادم رو الکی سر میدوانند هیچ کاری نمیکنند الاه برکت الاه
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1399/01/18
بابا۶۰میلیون یارانه میدید یعنی ۶۰میلیون فقیرداریم به همه باید بدید نه ۳میلیون این پول نفت واسه همه مردم ایران
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1399/01/18
والله والله والله دو ماه بیکارم کارگرروز مزدم چطور میشه به من معشیت کرونایی ندادن منتظر وام هستم خدا کنه اون و بدن
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1399/01/18
اقافقط بهزیستی و کمیته هاراداداندماچون ازبنده خداقطع نخایودگفت بمن داداننداماواقعاتواین وضیعیت بایدجامع کارگری رادریاینندخداخودش کمک کنه امین
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1399/01/18
سرپرست خانوارم بسته حمایتی که ندادید هیچ معیشتمم نریختی با وجدان
United States
12:35 - 1399/01/18
اگه اینو سانسور کنید انشاالله به لعنت خدا گرفتار شید
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1399/01/18
چرا اینقدر دروغ میگن. من خیلی از افراد رو میشناسم همین کمک 200 تا 600 تومنی رو که مرحله اول رو میگن دادن نریختن اصلا
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1399/01/18
حافظه شوازدست داده اقای روحانی.اینکه مال اسفند98 بود.ازین گذشته زیرمجموعه دولت امار60میلیون زیرخط فقروکه اوکی کرده حالا به 3میلیون نفر(نه3میلیون خانوار)ی پولی میده وبه 4میلیون نفر(نه 4میلیون خانوار)وام بابهره میده پس تکلیف 53نفرباقیمانده زیرخط فقرکه باتطیل شدن کسب وکارهای مختلف صددرصدبه امارشون اضافه شده چی؟.
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1399/01/18
دروغ گو فراموش کاره. دولت محترم یادش رفته فقط به سه میلیون نفر یارانه کرونا با انتخاب خودش داد الان چرا بزرگش کرد گفت به سه میلیون خانوار دادیم. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1399/01/18
مشکل مردم بسته حمایتی و وام یک میلیونی نیست مشکل خود شمایید اقای روحانی .دست از سر این مملکت بردارید و برید همه چی حل میشه
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1399/01/18
ولخرجی نکن بزاربرای اقای فریدون؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1399/01/18
همش دروغ،ماجزو ضعیف ترین قشرها هستیم ولی هیچی برامون واریز نشده
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1399/01/18
این همه سال از قبل مردم خوردید، ۳ ماه نمیتونید مردم رو حمایت کنید تا سلامت به جامعه برگرده. شما اصلا مرگ و میر و عزا دار شدن مردم براتون مهم نیست، بلکه مردم برن سر کار تا جیب شما و گروه های تحت حمایتتون پر بشه. یعنی ۱۸۰ درجه خلاف جهت کلیه دول دنیا حرکت می کنید.
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1399/01/18
همیشه فکرمیکردیم مسولین خوابن ولی بقول معروف اینا خودشون زدن بخواب کی گفته کشور ما سه میلیون فقط تحت فشار و واجد شرایط شما هستن پاشو از پشت میز بیا وسط سفره ملت بعدبگو ...
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1399/01/18
دروغ ، دروغ و دروغ ......
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1399/01/18
اخه ۲۰۰تومن پوله...کشوری ک اینقدثروت داره،مردمش بایدمثل آفریقاییا زندگی کنن.البته ازماست ک برماست،لیاقت خیلی‌ازمردم هستش ک سوارمونن هنوز.
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1399/01/18
جناب روحانی ...این رقمهای هزار میلیاری رو از کجا میخوای تامین کنی....؟؟؟ملت دیگه سرشون کلاه نمیره..همتون دروغ میگین
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1399/01/18
بابا برید خجالت بکشین چقدر دروغ،،،،
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1399/01/18
بنظر شما دویست هزار یا ششصدهزار تومان به جایی هم میرسه روحانی فکر کرده الان دهه هشتاده باید محدودیت شدید تردد ایجاد کنن وبه هر خانوار حداقل ماهی دومیلیون بدن مردم هم میشینن خونه وگرنه به امید خدا میریم واسه فینال
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1399/01/18
نوبخت شمامیگیدبه کسی میدیم که نه ماشین نه خانه داشته باشه پس چرا به من واریز نشده پارتی بازی میکنیدیااصلان دروغ میگید به یه نفردادیدکه ۲۰۰گوسفندداره ضرب در۳۰۰۰میلیون میشه ۶۰۰میلیون واریز کردید ولی مثل امثال من واریز نکردیدمثل اون پیرمردکه دستفروش تومتروکه گفته بود که پول ندارم یه پنیربرابچه ام بگیرم پول واریز کردیددرصورتی که دخترپیرمردگفت پدرم خرج مارانمیده ۵۰۰میلیون توحسابشه
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1399/01/18
تو شهر ما یکی هست خانه شیک ماشین خلاصه وضع مالیش عالیه به او دادن ولی به من که یه دست فروش هستم و ماشین هم ندارم و خانه ۶۰ متری ساده دارم بهم ندادن بعد میگن خانه بمونید مسخرست
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1399/01/18
معلوم نیست که دولت این تعداد که میفرماد داریم کمک میکنیم را ازچه قشری مشخص کردنند آیا به افراد مستمری بگیر تامین اجتمائی مثل امثال من که مستمری ام زیر هفصد تومان است هم شامل میشه یاشده بمن نوعی که نشده پس بکی شده.
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1399/01/18
حالابذار اون مرحله اول رو که دادی خرج کنیم بعد
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1399/01/18
به نظر شما فقط سه میلیون خانوار نیازمند هستند
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1399/01/18
یه میلیون تا ۲ میلیون بابا دمت گرم چقد تو دست دل بازی نکنه کلید اون صندوق اصلیه رو گیر آوردی
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1399/01/18
همه اش دروغ. من ندیدم کسی بگه تا حالا 200یا400یا600گرفتم.خداوند کرونا را نصیب روحانی و جهانگیری و لاریجانی بگرداند. مردم و بیچاره کردن.
-
12:57 - 1399/01/18
خدا خیرتون بده که اینقدر فکر مردم هستید،حالا با این ۲۰۰ هزار تومان چیکار کنن،چطوری خرجش کنن از بس که زیاده..یه وقت ضرر نکنید..
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1399/01/18
بازم میخوان از خود مردم بکَنن بدن به مردم،
آخه تو این شرایط کی وام میگیره
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1399/01/18
۲۰۰ هزارررررر توووووومن
واااااای
۶۰۰ هزاررررررر تووووووومن
جناب رئیس جمهور دولت برشکست نشه ، این مبلغ خرجی ۶ ماه مردمه هاااااااااا
خیلی خزانه های شما خالی میشه
بعدش خوبه ما صبح جمعه از خواب بیدار شیم ببینیم ۲۰۰ هزار تومن از جیب ما گذاشتن تو جیب همسایه بعدش شما بگی من خبر نداشتم
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1399/01/18
مرحله اول را پرداخت کردن حدود سه میلیون خانوار اینها افرادی هستن ماهانه پانصد و یا ششصد تومان مستمری میگیرن
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1399/01/18
فقط وفقط زمانی رابایدبیادبیاوریم که ملت ایران ازپیروجوان درمقابل هجوم دشمن وجنگ تحمیلی جان خودراهدیه کردندو دراین برهه اززمان حمایت دولت کجارفته است...
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1399/01/18
یک ملیون دو ملیون که قراره بدید واز یارانه دوبل بردارید چه دردی دوا میکنه برا اونیکه تولیدی داره مغازه داره .والا ماکه بیکاریم نه بیمه داریم نه در امد مستاجرم که هستبم از کجاومارو شناسایی مبکنید ؟چراوبا دروغ به مردم وعده میدید
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1399/01/18
به اون خدادروغ میگن پس ماکارگراساختمانی جزءآدم حساب نمیشیم چون کارگرساختمانی هستیم وزیرنظرپیمانکارماجزء اموات هستیم آقای روحانی
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1399/01/18
مردک اخه ما بالای ۳۰میلیون داریم خالی بند
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1399/01/18
از روز شنبه به دستور شما همه ادرات شروع بکار کردن ، تهران وحشتناک شلوغ شده ، انگار نه انگار که یک اپیدمی هولناک توی کشور وجود داره ، یعنی بازگشایی ادارات از جان مردم واجب تره ؟؟!!...
وامصیبتا از دست این رییس جمهور ...
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1399/01/18
ازاون کیسه میلیارددلاری کمک کشورهای خارجی پول خورداشو به مردم میدی؟
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1399/01/18
اینها همش به ده میلیون نفر نرسید برادر عزیز
بقیه چی
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1399/01/18
من به دادن این کمک ها ایراد نمی گیرم ،ولی مبلغش خیلی بالا نیست!!!؟
من کاسبم و نزدیک ۵۰ الی ۶۰ تومن ضرر کردم، حالا وام دو میلیونی رو بهم میدن یا کمک تا سقف ۶۰۰ هزار تومن!؟
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1399/01/18
این دفعه دیگه واقعا علی برکت الله .......
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1399/01/18
خیلی ها ظاهری حرف میزنن دارن میگن نداریم،خودم دیدم ظرف باغ داره خونه داره. ماشین داره، برجی 7میلیون حقوقشه، یارانش م میگیره. بعد میگه نداری یه 500 تمن بدی
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1399/01/18
روحانی شخصی بود برای تخریب ۱۰۰ درصد اصلاح طلبان و هیچ وقت اصلاح طلب نبود . همیشه از اصول گرا ها هم تندرو تر بود . ولی این رفتار دروغین برای تخریب اصلاح طلب بود تمام
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1399/01/18
یارانه منه جوونی که غیر یه پراید چیزی دیگه ندارم قطع کردن بعدا میخوان بسته های کمک مالی بدن.جوک ساله
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1399/01/18
ی زمانی اعلام کردند به بسته مواد غذای میدن ندادین که ندادین تا یادمون رفت شما از وعده دادن خسته نمیشین نمیگین مردم طمعکار میشن بابا بیخیال مردم
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1399/01/18
پس کادمندهایی که حقوق هاشون کفایت نمیکرده والانم نتونستن حتی مسافرکشی کنن چی میشن
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1399/01/18
من تحت پوشش کمیته امدادم ماهیانه صد و شصت تومن مستمری میدن و اینهمه منت هم میزارن والا به ما هم هیچی ندادن
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1399/01/18
آقای رئیس جمهورخواهش میکنیم یه فکری هم به حاله ماکسانی باشیدکه بااین حقوق مسافرکشی هم میکردیم والان خونه نشین شدیم چه بایدکنیم
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1399/01/18
من الان دوماه کارگرمعاینه فنیم باسه بچه چکارکنم پول نان ندارم اینها فقط الکی قول سرخرمن میدن ببینیدکشورهادیگه به مردم شان چطورکمک میکنن
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1399/01/18
والا من شغل ندارم خرید و فروش میکنم . یکی از آشناهای نزدیک من شاغل دارای خونه ماشین سپرده حساب. همه رو به نام خانمش کرده و بسته حمایتی بهش میدن. فکر نکنم کلا عدالت درست اجرا بشه
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1399/01/18
برای فرهنگهای باز نشسته که هم مریض هستند وهم یارانه قطع شده یک فکری بر دارید
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1399/01/18
ما هیچی ازتون نمیخواهیم.مافقط امنیت میخایم .اگرخیلی دلسوزیدیک ماسک توداروخانه توشهرهانیست. این پولها درد ماها رودوانمیکند ما فقط ارامش وامنیت میخایم اگرزندگیمون سخت بود حداقل بدون استرس زندگی میکردیم وراحت توخیابون قدم میزدیم بادوستامون.اینم ازمون گرفتید
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1399/01/18
من همش از دولت دروغ شنیدم بیکارم بی پولم یک ریال از دولت به من کمک نشده
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1399/01/18
اقای ریس جمهور ما هم شهروند ایرانی هستیم درسته نه بیمه داریم نه یارانه نه چیزه دیگه البته شناسنامه داریم ...فقط بگید چطوری پوشش میدین ما رو یا بازم دیده نمیشیم میدونم نمیزارین برا بار اخر فرستادم
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1399/01/18
من دیروز تمام داروخانه ها و اوزم بهداشتی رو گشتم تا دستکش لاتکس تهیه بکنم نبود چرا میگید همه چیز هست
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1399/01/18
آقای روحانی اشتباه گفتند 3میلیون احتیاج ندارند بقیه احتیاج دارند
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1399/01/18
حتی اگر خیلی خوشبینانه بگیم که نیازمندان واقعی میگیرند ولی همیشه یه عده ای که واقعا حقشونه در لیستهای شما نیستن و نادیده گرفته میشوند.افرادی که اهل و کار و تلاش بودند و آبرودار.
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1399/01/18
خ شحال نیستیم
چون پول چاپ میونید ،تو رم چند براب ایجاد میکنید
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1399/01/18
کدوم بسته حمایتی من کارگر روز مزد بودم الان دوساله نمیتونم بخاطر مریضی کار کنم با هزار رو زدن ی بنده خدایی لیست بیمه ام رو رد میکنه نمیدونم بسته حمایتی رو به کی میدن
United Kingdom
16:11 - 1399/01/18
پول خودمون رو میخوان بدن به خودمون، روزگار چرا با ما انقدر دشمنی
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1399/01/18
اینقدربهمون فشاراوردی که من فک نکنم کسی باشه که فشاررو احساس نکنه ولی یواش یواش فشار اوردی این دیگه تهشه ؟!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1399/01/18
جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور . شما می‌فرمائید همانطور که وزیر بهداشت می گوید شرایط رو به بهبود است و شما برای ادامه فعالیت های اقتصادی مردم از روش پلکانی استفاده میکنید در صورتی که وزیر بهداشت بنده خدا هر روز اعلام خبر میکند و اصلا از وضعیت بیماری کرونا در کشور راضی نیست. !!! به نظر میرسد یکی از شماها داره دروغ میگه. حالا فکر کن اون یک نفر کیه ؟!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1399/01/30
میخواهم به شاد بپیوندم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج