مفتی مصر: فوتی‌های کرونا حکم شهید را دارند
۹۸۱۰۵۲
۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۵
۱۵۹۸۶ 
مفتی مصر در فتوایی به مخالفت شدید برخی شهروندان مصری با دفن قربانیان کرونا واکنش نشان داد.

خبرگزاری مهر: به نقل از روسیاالیوم، شوقی علام مفتی مصر در فتوایی به مخالفت شدید برخی شهروندان مصری با دفن قربانیان کرونا واکنش نشان داد.

وی اعلام کرد: برای هیچ انسانی جایز نیست که برادر انسانش را از حق الهی تدفین محروم کند. ارتکاب اعمال زننده ای نظیر بداخلاقی نسبت به بیماران کرونایی و تجمع اهالی میت هنگام دفن آن و همچنین پیروی از روش های آشوب انگیزی نظیر اعتراض به دفن شهدای ویروس کرونا که هیچ ارتباطی با دین و ارزشها و اخلاق ما ندارد، به هیچ وجه جایز نیست. فوتی ناشی از کرونا به دلیل درد و رنجی که متحمل می شود، در نزد خداوند حکم شهید را دارد و اگر فرد متوفی از پزشکان باشد که هر لحظه با مرگ روبرو هستند و جانشان را برای سلامتی دیگران فدا می کنند، احترام به آنها واجب و تسریع در احترام به آنها اوجب(ضروری تر) است.

مفتی مصر: فوتی‌های کرونا حکم شهید را دارند

شوقی علام تاکید کرد: هر فردی از مسلمانان که براثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند، واجب کفایی است که نسبت به دفن شرعی معمول او همراه با رعایت جوانب احتیاط اقدام شود به گونه ای که ضامن امنیت جانی و سلامت حاضران باشد و باعث انتشار ویروس به منطقه محل دفن و مناطق مجاور نگردد. همه راه را بر فتنه ببندند و به شایعات مغرضانه گوش نکنند و فقط به کلام اهل علم و تخصص گوش فرا دهند.

برچسب ها: