۶ نکته برای کمک به سالمندان در دوره شیوع کرونا
۹۸۲۱۶۹
۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
۱۲۲۹
سالمندان گروه حساسی هستند که در شرایط خانه‌نشینی به علت شیوع کرونا بیش از هر گروه سنی در معرض تهدید هستند؛ چه روحی و چه جسمی. ما با توجه به نکاتی می‌توانیم سلامت آن‌ها را در این دوره تضمین کنیم.

ایرنا زندگی: سالمندان گروه حساسی هستند که در شرایط خانه‌نشینی به علت شیوع کرونا بیش از هر گروه سنی در معرض تهدید هستند؛ چه روحی و چه جسمی. ما با توجه به نکاتی می‌توانیم سلامت آن‌ها را در این دوره تضمین کنیم.

در دوره شیوع کرونا و خانه‌نشینی، سالمندان در معرض خطر هستند. آن‌ها از جهاتی وابسته به دیگران هستند و باید تمهیداتی را انجام داد تا آن‌ها آزار نبینند و در عین حال این دوره را به خوبی پشت سر بگذارند. سالمندان عضوی از خانواده افراد هستند که بدون شک سلامت آن‌ها به اندازه سایر افراد خانواده اهمیت دارد.

۶ نکته برای کمک به سالمندان در دوره شیوع کرونا

۱. از امکانات جایگزین استفاده کنید

فاصله اجتماعی به معنای از دست دادن تمامی ارتباطات اجتماعی نیست. امکانات آنلاین به ما اجازه می‌دهد که با خانواده و دوستانمان ارتباط داشته باشیم. به آن‌ها کمک کنید تا چگونگی استفاده از آن را یاد بگیرند و همچنان با دیگران در ارتباط باشند.

۲. به رژیم غذایی آن‌ها توجه کنید

افراد مسنی که به ندرت بیرون می‌روند علاقه خودشان را به غذا نیز از دست می‌دهند. در طی محدود کردن روابط و خانه‌نشینی مطمئن شوید که تمام ریز مغذی‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی به بدن آن‌ها می‌رسد. دو بار در روز وعده پروتئینی داشتن پیشنهاد می‌شود.

۳. در صورت دیدار از آن‌ها فاصله بگیرید

در بسیاری از شرایط نمی‌توانیم به طور کلی به دیدار افراد مسن نرویم، اما در این حالت توصیه به حفظ فاصله بیش از حد معمول و اجتناب از هرگونه ارتباط فیزیکی است.

۴. به حجم اخباری که می‌شنوند توجه داشته باشید

بسیاری از سالمندان در ۲۴ ساعت با چرخه اخبار محاصره می‌شوند. این شرایط می‌تواند برای آن‌ها استرس و اضطراب را به دنبال داشته باشد. مراقب گوش دادن بیش از حد اخبار توسط آن‌ها باشید.

۵. نگذارید احساس تنهایی کنند

۶ نکته برای کمک به سالمندان در دوره شیوع کرونا

در گروه‌های خانوادگی مجازی بیشتر با آن‌ها صحبت کنید، عکس بفرستید و نگذارید که احساس تنهایی کنند. در شرایطی که افراد سالمند بیش از گذشته احساس تنهایی می‌کنند، اقدامات اطرافیان می‌تواند احساس آن‌ها را تغییر دهد.

۶. توصیه‌هایی برای سالمندان

این اصول را رعایت کنید تا خود را آلوده به ویروس نکنید:

حداقل ۲۰ ثانیه قبل و بعد از آماده سازی غذا، لمس سطوح و... دستان خود را بشویید. از شلوغی دوری کنید و اگر سرفه یا عطسه می‌کنید آن را با آرنج خود یا دستمال یکبار مصرف کنترل کنید. واکر، عصا و نرده‌ها را ضدعفونی کنید. به هیچوجه به صورت مستقیم وایتکس رقیق شده را به اجسام اسپری نکنید. محلول وایتکس و آب را اول به پارچه و سپس به اجسام بکشید تا مسموم نشوید و به سرفه نیفتید.

فاصله اجتماعی به معنای انزوا و تنهایی افراد نیست. انزوای اجتماعی می‌تواند تاثیر منفی روی ایمنی و سلامت روان افراد مسن بگذارد؛ بنابراین حتما ارتباطات اجتماعی را با روش‌های جایگزین تقویت کنیم. فناوری اتصال به اینترنت را جدی بگیرید و از آن استفاده کنید. سعی کنید در این دوره تا جای ممکن تحرک داشته باشید و فعالیت کنید. ورزش سبک در خانه می‌تواند به شما کمک کند.

۶ نکته برای کمک به سالمندان در دوره شیوع کرونا

منابع: guardian ، hopkinsmedicine

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1399/01/31
فدای مادرم بشم.. تنها کسیه که وقتی میگه دوستت دارم باید باور کرد چون واقعیه دوست داشتنش.. خدایا همه سالمندان رو حفظ بفرما از شر بلا و کرونا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج