واکنش عضو شورای نگهبان به مصوبه جنجالی مجلس
۹۸۳۰۹۷
۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
۱۱۳۸۴
یک عضو حقوقدان شورای نگهبان نسبت به مصوبه روز گذشته مجلس شورای اسلامی درباره اصلاح قانون انتخابات واکنش نشان داد.

خبرگزاری تسنیم: هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در صفحه شخصی‌اش نوشت: در خبرهای دیروز آمده که مجلس، دوفوریت طرح الحاق یک تبصره به قانون انتخابات را تصویب کرد. فارغ از بحث ماهوی در این خصوص که در صورت تصویب نهایی، این طرح مانند هر طرح و لایحه‌ای در شورای نگهبان بررسی خواهد شد، اما واقعیت این است که در فضای عمومی کشور و در میان مردم اولویت‌‌سنجی و پیگیری اولویت‌های تعیین‌شده، جایگاه نهادها را مشخص می‌کند.

اینکه نمایندگان مردم چقدر دغدغه مردم و مسائل آنها را در چنین روزهای کرونایی داشته باشند، جایگاه مجلس را در ذهن جامعه روشن می‌کند. اینکه الآن مردم در چه وضعیتی هستند و با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند و نمایندگان آنها چقدر پیگیر مسائل و موضوعات مردم باشند، آنها را در رأ‌س امور می‌نشاند.

واکنش عضو شورای نگهبان به مصوبه جنجالی مجلس

براساس اصل 71 قانون اساسی مجلس می‌تواند در عموم مسائل ورود نموده و قانون‌گذاری کند تا برای حل مردم مسائل مردم هیچ بن‌بستی وجود نداشته باشد.

اما وقتی مردم با چشمان خود می‌بینند که مجلس محترم در آخرین روزهای فعالیت خود در خصوص تصویب قانون بودجه که مهم‌ترین قانونی است که بر وضعیت اقتصادی آنان و کشور در یک سال آتی اثرگذار است، دست به دامان رهبری با حکم حکومتی می‌شود، از ظرفیت‌های قانون اساسی مانند اصل 79 که دقیقا برای چنین روزهایی تعبیه شده بهره نمی‌برد و در شرایط کرونایی به تأمین هزینه‌های بیمه‌ای و درمانی بیماران کرونا و خصوصا افراد نیازمند مبتلا به این بیماری، اعطای کمک و تسهیلات جبرانی برای کسب و کارهایی که به خاطر این شرایط دچار مشکل شده‌اند و همچنین تأمین اقلام و نیازهای ضروری و اساسی مردم در شرایطی کم‌توجهی می‌کند و مسائل و دغدغه‌های دیگری مانند نمایندگان ردصلاحیت شده، برای آنان اولویت دارد، به که و کجا باید پناه برد؟ و الا شورای نگهبان که سال‌هاست در خفا و علن اصلاح قانون انتخابات را فریاد می‌زند؛ موضوعی که چند سال قبل یعنی سال 95، در سیاست‌های کلی انتخابات بر عهده مجلس محترم نهاده شد و مجلس متأسفانه نتوانست در عمل، دِین خود را در این خصوص به رهبری و مردم ادا کند.

ما در شورای نگهبان، مجلس را در رأس امور می‌دانیم ولو اینکه برخی از نمایندگان معدود ظاهرا چنین اعتقادی نداشته و از بیان چنین حرف خلاف و نادرستی واهمه‌ای هم ندارند اما نگرانیم که برخی عملکردها و اولویت‌سنجی‌ها سبب شود که این سخن غیرمنصفانه برخی از سیاسیون در جبین این مجلس بماند که این مجلس، مجلسی است که خود نمی‌خواهد در رأس امور باشد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب طرح دوفوریتی برای اصلاح قانون انتخابات، خواهان مجازات‌هایی برای افرادی که گزارش‌های کذب درباره کاندیداهای انتخابات ارائه می‌کنند، شدند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:23
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1399/01/28
اکثرمشگلات مملکت بخاطرنماینده گان بی خاصیت است که برای تجارت به مجاس میروند
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1399/01/29
شما که نظرات را نمیذارید و گلچین میکنید چرا نظر خوانندگان و مردم را میخواید
Iran, Islamic Republic of
01:31 - 1399/01/29
اینها نمایندگانی هستند که شما به ملت معرفی کردید والا مردم کجا و این حرفها کجا. لطفا ادرس درست بدهید شاید راه برون رفتی از مشکلات توسط عقلای قوم پیدا شود
Iran, Islamic Republic of
02:25 - 1399/01/29
درحالیکه لاریجانی رییس شان ست ازمرءوسین چه توقعیست.خودحدیث مفصل بخوان!
Iran, Islamic Republic of
03:02 - 1399/01/29
اتفاقاریشه همه مشکل اقتصادی سیاسی اجتماعی ۰۰۰۰ از اجرای دلخواه سلیقه ای قانون اساسی برا منافع گروه خاص ومدیران لایق حدف و بله قربانگو جانشین و مدیریت مختل و سود گروهی برقرار؟تا قانون اساسی اصلاح و از اجرای سلیقه ای جلو گیره نشود هیچ مشکلی از ملت حل نمیشود ؟مطالب شما بیراهه بردن فکر مردم است نه دغدغه مشکل مردم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج