دکوراسیون کم‌هزینه؛ خانه پُرماجرای مونا و چالاک
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۸۴۰۳۶
۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
۱۰۴۶۹
ما در این مطلب، دکوراسیون منزل به سبک تلفیقی مونا و چالاک را برای شما معرفی می‌کنیم، دکوراسیون کم هزینه آن‌ها در جهت بازیافت و کمک به محیط زیست، ایده‌های دکوراسیونی خوبی برای شما هم دارد.

وب‌سایت چیدانه - صدف حقیقت: دکوراسیون هر خانه بازتابی از روحیات و ویژگی‌های درونی افراد آن خانه است و از بروز این احساس درونی نباید ترسید و کلیشه‌های غالب را نیز باید کنار گذاشت. زمانی که به دنبال اجرا کردن علایق خود در فضای خانه بروید، مطمئن هستید که آنچه بر جای می‌ماند به شما آرامش بیشتری می‌دهد. ما در این مطلب، دکوراسیون منزل به سبک تلفیقی مونا و چالاک را برای شما معرفی می‌کنیم، دکوراسیون کم هزینه آن‌ها در جهت بازیافت و کمک به محیط زیست، ایده‌های دکوراسیونی خوبی برای شما هم دارد:

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

خانه مونا و چالاک در یک نگاه

تعداد افراد ساکن: ۲ نفر

شغل خانم خانه: مربی ورزش و طراح دست سازه‌های هنری

شغل همسر: مدرس دانشگاه (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی)

موقعیت شهر: کرج/ محله: گوهردشت

متراژ فضا: ۱۰۶ متر مربع

سال ساخت: ۱۳ سال

طبقه: دوم

ملک: استیجاری

تعداد اتاق خواب: ۲ خوابه

تعداد سرویس بهداشتی: ۱ حمام و یک دستشویی

سبک دکوراسیون: تلفیقی با تاکید بر المان‌های قدیمی

رنگ‌های غالب: یشمی، قهوه‌ای (تیره و روشن) و پیازی

ویژگی برجسته طراحی: فضای نوستالژیک و گرم

طراح: مونا و چالاک

هزینه دکوراسیون خانه: حدود ۱۴ میلیون تومان

«تعریف هر سبک دکوراسیون داخلی، بر اساس منابع مختلف، متفاوت است».

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

دکوراسیون به سبک تلفیقی، مراکشی و کلاسیک کنار هم

هر دوی ما تقریبا نظرات مشابهی در مورد تعریف خانه و فضای آرام بخش آن داشتیم، اما من بیشتر به سبک خانه‌های مراکشی علاقه مندم و همسرم سبک کلاسیک؛ بنابراین سعی کردیم چیدمان خانه تلفیقی از هر دو سبک باشد.

اغلب وسایل خانه ما اسم و شخصیت دارند و ما تک تک آن‌ها را عضوی از خانواده کوچک مان می‌دانیم. رنگ‌های موجود در طبیعت باعث شکوفایی حس درونی افراد می‌شوند و در عین زنده بودن و شادابی با خود آرامش به همراه دارند؛ به همین دلیل در خانه ما، المان‌های مدرن با رنگ‌های مات، روشن و سفید به ندرت دیده می‌شود.

فضای خانه ما از ۳ بخش کلی تشکیل شده است: پذیرایی و نشیمن، اتاق خواب و اتاق کار (که در اتاق کار قفسه وسایل کار‌های هنری خودم و میز تحریر همسرم قرار دارد).

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

دکوراسیون کم هزینه در پذیرایی ایرانی

در دکوراسیون کم هزینه پذیرایی و نشیمن از دو سری مبل راحتی و حصیری استفاده می‌کنیم، رنگ چوبی طبیعی این مبل‌های حصیری واقعا جذاب است و فضا را صمیمی‌تر نشان می‌دهد. از مبلمان راحتی بیشتر هنگام تماشای فیلم استفاده می‌کنیم که پرده نمایش پروژکتور دقیقا به موازات کاناپه سه نفره، کمی جلوتر از اپن آشپزخانه روی سقف نصب شده است.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

ما از تلویزیون استفاده نمی‌کنیم و به جای آن به وسیله پروژکتور برنامه‌هایی که فکر می‌کنیم مفید هستند را به صورت آنلاین یا آفلاین تماشا می‌کنیم و تنها یک تلویزیون قدیمی که محفظه آن چوبی است را برای دکور نزدیک به ورودی آشپزخانه گذاشته ایم.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

یک کنج خانه را به شکل سنتی چیدمان کرده ایم و تعدادی پادری که از بازار مشهد خریداری کرده بودیم را به شکل پشتی سفارش دادیم، یک گلیم کوچک دستباف خودم که نیمه کاره و از دار جدا نشده است در بین پشتی‌های سنتی قرار دارد، یک قالی کوچک و تعدادی گلدان این مجموعه را همراهی می‌کنند.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

هماهنگی رنگی در دکوراسیون کم هزینه اتاق خواب

در دکوراسیون کم هزینه اتاق خواب رنگ‌ها ملایم هستند و رنگ یشمی روتختی همبستگی خود را با دکوراسیون نشیمن به شکل واضحی اعلام می‌کند. یک صندلی تک حصیری هم برای نشستن و مطالعه قبل از خواب در کنار پنجره قرار داده ایم که یک پشتی مراکشی نیمه فوقانی آن را پوشش می‌دهد.

تابلو‌های نقاشی در دکوراسیون کم هزینه بیشترشان کار خودم هستند که با استفاده از تکنیک‌های مختلف مداد رنگی، رنگ روغن کار شده و نقاشی که در اتاق خواب نصب شده هم یک کار آبرنگی است.

علاقه زیاد من به گیاهان آپارتمانی باعث شده در جای جای خانه دسته گل‌های خشک شده زیادی به چشم بخورد. میز آرایش و آینه را که یک دراور چوبی قدیمی بود به وسیله کاغذ‌های طرح دار بازسازی کرده ام. علاقه‌مند بودم که تخت خواب هم چوبی و قدیمی باشد، اما به علت نقل مکان تصمیم گرفتیم تخت سبک و ارزان قیمت تهیه کنیم.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

برای داشتن دکوراسیون با هزینه کم پرده‌های خانه را همگی خودم با ساده‌ترین مدل دوخته ام و این امر به صورت کلی کمک بزرگی در چیدمان منزل است، چراکه زمانی که هزینه کمی برای هر قسمت دکوراسیون انجام می‌شود، تعویض و تغییر آن راحت‌تر است و با این روند همیشه می‌توان به فضا تنوع داد و از هزینه‌های گزاف دور ماند.

ما از قبل برای طراحی داخلی خانه، چیدمان خاصی در نظر نداشتیم، اما از زمانی که به این منزل اسباب کشی کردیم سعی شد لوازم و چیدمان را در طول زمان، متناسب با این متراژ و فضا تدارک ببینیم. به علت اینکه منزل اجاره‌ای است، امکان تغییرات و بازسازی وجود نداشت، ولی هر دوی ما علاقه‌مند به کاغذ دیواری بودیم تا فضا را به ایام قدیم مشابه کند.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

فضای مورد علاقه: بیشتر فضا‌های منزل مان را خیلی دوست داریم، اما یک تک مبل راحتی با یک رو انداز چهارخانه رنگی قدیمی که از مادربزرگ همسرم هدیه گرفته ایم و یک آشیانه پرنده با کتاب‌هایی که در کوتاه مدت در صف خواندن هستند (آشیانه در مفهوم خانه + کتاب= کتابخانه)، فضای مورد علاقه ما برای نشستن و مطالعه است که همسرم به آن کنج خلوت می‌گوید.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

اکثر وسایل و مبلمان دکوراسیون نشیمن کار دست خودشان است

هر دو سری از مبلمان را از دو دوست که در حال مهاجرت بودند به قیمت خیلی مناسب خریداری کردیم، ناگفته نماند که مبلمان حصیری در شمال سفارش داده شده بود و مبلمان راحتی ساخت داخل با پارچه خارجی است که هرکدام هنگام خرید حدود ۲ میلیون قیمت داشته اند.

کوسن‌های موجود همگی دستباف هستند و یکی دوتای آن‌ها سوزن دوزی‌های ترکمن هستند. دو نیمکت کوچک سرمه‌ای و سبز که از قرار دادن تعداد شانه‌های خالی تخم مرغ روی هم، یک دو ردیفه و دیگری تک ردیفه درست کردیم و رویه آن را هم موتیف بافته ام و به روکش محکمی متصل کردیم که از زیر نیمکت توسط کش فیکس شده است.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

میز جلو مبلی را از دو عدد پالت چوبی (که برای حمل بار در کارخانه‌ها استفاده می‌شود) به کمک همسرم آماده کردیم و روی آن یه شیشه با ضخامت متوسط قرار داده ایم. هزینه پالت‌ها و شیشه باهم حدود ۷۰ هزار تومان شد.

میز و صندلی غذاخوری در یک فروشگاه لوازم چوبی در کرج سفارش دادیم، به علت اینکه همسرم قد بلندی دارند میز‌های موجود در بازار ارتفاع مناسبی نداشتند و ما یک میز دو نفره با ارتفاع بلند سفارش دادیم.

دو عدد لوستر دست‌ساز در منزل داریم که یکی را با کنف و توپ درست کردیم و دیگری با یک جای آب مقطر بزرگ، مقداری پارچه و تعدادی صدف تزیین کرده ایم.

لوازم دکوری در خانه ما اغلب دست ساز هستند، در کنار تک مبل راحتی یک پالت را به شکل ایستاده قرار داده ایم و برای کف طبقات آن چوب نئوپان برش داده ایم و در طبقات آن کار‌های بافت، دکوپاژ روی چوب و فلز، ویترای روی کاشی و سفال و... قرار دادیم.

کتابخانه قدیمی چوب راش را از داخل سایت دیوار پیدا کردیم که مدل خاص قفسه‌های آن ما را به شدت ذوق زده کرد و حدود ۲۰۰ هزار تومان هزینه داشت. فرش‌ها در مجموع ۲ میلیون هزینه داشته اند.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

گیاهان خانه ما یک بن سای فیکوس به نام دیلان (یک اسم کردی)، چند گلدان قاشقی، بگونیا، گل سنگ و حسن یوسف هستند. بیشتر گلدان‌ها هم از ظروف پلاستیکی هستند که در آن‌ها مواد غذایی مانند ماست، حلیم و... بوده و به علت نگرانی‌های محیط زیستی مان تصمیم به بازیافت یک سری وسایل گرفتیم که گلدان‌ها یکی از آنهاست و با طرح گل دکوپاژ شده اند.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

وسایل و لوازم در دکوراسیون اتاق خواب

  • تخت و میز آرایش به صورت جداگانه خریداری و بازسازی شد.
  • فرش کوچک قیمت ۸۰ هزار تومان.
  • روتختی طرح چل تکه از بازار تهران با قیمت ۱۲۰ هزار تومان.
  • لوازم دکوری بیشتر دست ساز و قدیمی هستند (یک شیشه ویترای شده با طرح ارسی)، یک تلفن قدیمی سبز از جمعه بازار تهران به قیمت ۲۰ هزار تومان بازار و...

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

در دکوراسیون کم هزینه اتاق کار یک میز دایره‌ای حصیری و یک صندلی تک وجود دارد که از مجموعه مبل‌های حصیری است و یک رومیزی سوزن دوزی ترکمن قدیمی روی آن قرار دارد.

دیوار اتاق کار را با عکس‌های خانوادگی که قاب‌های آن‌ها اغلب بازیافتی و از جعبه‌های شکلات و شیرینی، مقوا و کاغذ کادو درست شده است، پوشانده شده که با این کار قصد داشتیم تصویر افراد خانواده و عزیزان مان را در طول روز بیشتر ببینیم و بیشتر به یادشان باشیم. سعی کردیم بیشترشان که مقوایی هستند را با چسب کاغذی به دیوار بزنیم که آسیبی به دیوار وارد نشود و از قبل نیز چندین جای میخ وجود داشت و قاب‌های سنگین‌تر را به آن‌ها آویزان کرده ایم.

عکس‌ها را روی مقوای گلاسه با هزینه خیلی کم چاپ کردیم. کار دیگری که انجام دادیم این بود که به جای خرید وایت برد یک کاغذ سفید رنگ بزرگ را برایمان لمینت کرده اند که همسرم برای یادداشت‌ها و تحلیل هایش از آن استفاده می‌کند. هزینه این وایت برد خود ساخته با ابعاد ۱ در ۱.۲ متر حدودا ۲۰ هزار تومان شد و تقریبا یک هشتم هزینه خرید یک وایت برد چوبی با این ابعاد بود.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

از محیط زیست حفاظت کنیم

از آنجایی که زندگی‌های امروزی مجال خود تولیدی را کمتر کرده و گاهی تخصص خاصی را برای اجرای شخصی آن می‌طلبد، ما سعی کردیم بازیافت و بازسازی را مورد توجه قرار دهیم و توجه به این مساله را نیز یکی از مسئولیت‌های نسل حاضر می‌دانیم، چرا که کره زمین زیبای ما را نابودی رو به افزایش، کاهش فضای سبز و قطع بی رویه درختان، انباشت انبوهی از فلزات، پلاستیک و غم انگیز‌تر از همه، مقدار زیادی پارچه و زباله‌های دیر زیست تخریب پذیر در معرض خطر شدیدی قرار داده است.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

توصیه مونا و چالاک: رنگ مناسب برای دکوراسیون کم هزینه

مساله دیگری که فکر می‌کنیم مهم است، انتخاب رنگ در دکوراسیون خانه است. برای اینکه فضا برای افراد زود تکراری نشود بهتر است کمتر از رنگ‌های خیلی گرم و خالص استفاده شود به همین علت ما بیشتر از رنگ‌های ترکیبی و سیر استفاده کرده ایم.

در آخر اینکه وسایل و لوازمی را بخرید که واقعا دوستشان دارید نه آنچه دیگران دارند و می‌پسندند. لزوما وسایل گران قیمت با خود زیبایی به همراه نمی‌آورند. باید سعی کرد در حد امکان با تغییر زاویه دید و جابجایی‌های کوچک تنوع و زیبایی را به خانه آورد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 37
در انتظار بررسی:5
Iran (Islamic Republic of)
15:09 - 1399/01/31
واقعا چطور میتونید به این وسایل بگید دکوراسیون مراکشی و کلاسیک. حداقل یک سرچ تو اینترنت بزنید و مردم را با اطلاعات غلط گمراه نکنید.
Iran (Islamic Republic of)
15:18 - 1399/01/31
کاش فقط فرش ها طرحداربودن بقیه وسایل ساده وبی طرح خیلی شلوغه وچیزی زیبایی خودشو نشون نمیده مخصوصا فرشها
Iran (Islamic Republic of)
15:25 - 1399/01/31
حالم بهم خورد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
داشتم فک میکردم چه حسی دارم که گفتی(((:
طراوت
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
15:26 - 1399/01/31
تازگیا بی سلیقگی مد شده.؟؟
Iran (Islamic Republic of)
15:39 - 1399/01/31
سلام این خونه آشیزخونه نداشت اگه عکس میذارید از همه جای خونه بذارید در کل چیز جالبی تو خونه وجود نداشت
Iran (Islamic Republic of)
15:42 - 1399/01/31
به دلخوشی و شادی انشالله، ببخشید مبل ها خیلی خوب نبودند.
Iran (Islamic Republic of)
16:06 - 1399/01/31
با احترام خوشم نیومد.سلیقه ها متفاوته اما من تلفیقی نمی پسندم اگر هم تلفیقی بخوام جایی کار کنم خونه رو مدرن می چینم و قسمت خاصی از خونه رو سنتی می چینم و در اون هیچ الِمان یا نماد مدرنی رو در اون قرار نمی دم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
منم دقیقا نظرشمارو دارم .
Iran (Islamic Republic of)
16:10 - 1399/01/31
واقعا لذت بردم از اینهمه هنرتون دست مريزاد.اینکه زندگیتون آسان گرفته شده و برای زیباتر کردن هرچه که دارین خودتون تلاش کردین و ایده های مختلفتون رو اجرا کردین واقعا جای آفرین گفتن داره.از ایده ی پاف هایی که ساختین واقعا خوشم اومد.درسته رنگ بعضی از لوازم از نظر من جالب نبود یااز ایده ی عکس هایی که داخل اتاق کار بود البته باحجم زیاد مورد علاقه من نیست ولی مهم اینه که خودتون لذت ببرین و گرنه به غیر از خودتون همه در حاشیه زندگی شما قرار دارن.آرزو میکنم همیشه شاد باشید و به آرزو های قشنگت ون برسین
پاسخ ها
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
خیلی عالی بود
Iran (Islamic Republic of)
16:12 - 1399/01/31
یه خواهش بزرگ از عکاس دارم لطفا از یک محیط ده تا عکس نگیرین.این انتقادیه که اکثر مخاطب هاتون دارن حتما حتما یه عکس کلی بگیرین تا بهتر ببینیم شکل خونه هارو بعد شروع کنین به گرفتن عکس از جزئیات
Iran (Islamic Republic of)
16:28 - 1399/01/31
با اینکه دکوراسیون خونه کاملا شخصیه و سلیقه ای است،به نظرم قشنگ نبود ولی صاحبان این خونه حتما این سبک رو دوست دارند. مبارکشون باشه
Finland
17:25 - 1399/01/31
افتضاح فقط پذیرایی رو نشون دادید بقیه هم که هیچییییییی،افتضاح
Germany
19:32 - 1399/01/31
خخخخ لنگه جوراب بالای س خانم به دیوار زدند به نظر من همه دکورها را دور بریزند و روی مبلها ملافه کرم بیندازند بهتر است
Iran (Islamic Republic of)
21:10 - 1399/01/31
با این که اقتصاد رو در نظر گرفتند ولی شیک و قشنگ نبود من در چنین خونه ای احساس خفگی بهم دست میده
Iran (Islamic Republic of)
22:04 - 1399/01/31
چه خوب که محیط زندگیشون رو با توجه به اصول و دیدگاه خودشون طراحی کردن. مخصوصا تو این زمونه که مصرف گرایی بیداد میکنه. خوشحالم که به محیط زیست اهمیت میدن. براشون آرزوی خوشبختی دارم
Iran (Islamic Republic of)
00:16 - 1399/02/01
آقای خونه رو انگار به زور آورده بودن بشینه عکس بگیره با شلوار راحتی و بدون کفش یا صندل...
Iran (Islamic Republic of)
00:24 - 1399/02/01
سلام
چقدر خوب از رنگهای شاد وزنده استفاده کردید خیلی فضای خونه رو امید بخش کرده وچقدر عالی که با قناعت و کمترین هزینه اینقدرزیبایی به منزلتون بخشیدید بر عکس خیلی از جوونهای الان که زیبایی رو در تجمل گرایی میبینن
در ضمن این سلیقه شماست و مطمئنا ازش لذت میبرید وبه حرف دیگران هم کار نداشته باشید چون شما دراین خونه زندگی میکنید
Iran (Islamic Republic of)
13:02 - 1399/02/01
با آرزو خوشبختي واقعا افتضاح بود
Germany
13:31 - 1399/02/01
بنظرم دوستان باید یاد بگیریم به سلایق و نظرات هم احترام بزاریم . موادبانه تر هست اگر نظر منفی ما تاثیری مثبت در زندگی کسی نداره اون رو بیان نکنیم یا موادبانه تر بیان کنیم- این ها فقط جهت ایده و سرگرمی هست و کسی مجبور نیست اجرا کنه . بعضی کامنت ها واقعا بد هستن متاسفانه
Iran (Islamic Republic of)
00:15 - 1399/02/02
مهم دله و باهم خوش باشن بقیه چیزا دیده نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
09:13 - 1399/02/02
این خونه شاید مدرن و شیک نیست
اما مشخصه ذوق زندگی درش هست
اینکه کمر همت ببندی و فارغ از قضاوت دیگری اونچه که ازت برمیاد رو به اجرا بگزاری یعنی ذوق زندگی داری
خیلی خونه ها همه چی سرجاشه ولی هیچ المان شخصی و اختصاصی صاحب خونه درش نیست
ولی اینجا همه جاش معلومه بهش فکر شده و شخصی سازی شده و نه صرفا تقلید...
Iran (Islamic Republic of)
10:15 - 1399/02/02
ساده گرفتن 14 ملیون هزینه کردن؟!!! اون لحاف زیر تلویزیون خفم کرد. حیف خونه به این دلبازی روخراب کردن با اون همه وسیله و رنگ تند
Iran (Islamic Republic of)
13:50 - 1399/02/02
اینکه وسایل زیادی رو خودشون ساختن و باهزینه ی کم زندگیشون و شروع کردن قابل تحسین هست ولی خواهشا هرسلیقه ای و الکی با عنوان مراکشی و...بیان نکنید،یا واسه توجیه یه سری مسائل اسم کمک به محیط زیست و ...نیارین،بگین با توجه به شرایط و سلیقمون اینطوری خونمون و چیدیم همین
Iran (Islamic Republic of)
09:23 - 1399/02/03
یه دست راحتی تو هال. دو تا صندلی حصیری تو هال. تک مبل مادر بزرگ تو هال. پشتی ها تو هال. چه خبره بابا. بازار سیداسماعیل درست کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر