روزنامه فرهخیتگان: تلویزیون، ماه‌عسل لازم است!
۹۸۵۲۱۶
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۶
۴۳۰۴ 
شاید وقتی ماه عسل را شروع کردند، گمان نمی‌کردند آنقدر مخاطب پیدا کند که چندین سال برنامه را ادامه دهند و مردم هر سال منتظر باشند ماه رمضان بیاید و برنامه محبوب‌شان را ببینند.

روزنامه فرهخیتگان نوشت: شاید وقتی ماه عسل را شروع کردند، گمان نمی‌کردند آنقدر مخاطب پیدا کند که چندین سال برنامه را ادامه دهند و مردم هر سال منتظر باشند ماه رمضان بیاید و برنامه محبوب‌شان را ببینند.

سس

بعد از ماه رمضان سال 97 که احسان علیخانی برنامه عصر جدید را کلید زد و باز هم با استقبال مخاطبان مواجه شد، خیلی‌‌ها از سرنوشت ماه‌عسل می‌پرسیدند، اما خود علیخانی اعتقاد دیگری داشت، او می‌گفت: «زمانی که ماه‌عسل شروع شد، یک ایده جدید و نو بود، اما الان و در سال 97 تلویزیون پر از تاک‌شو‌هایی شده است که مانند ماه‌عسل اجرا می‌شوند. حالا که عصر جدید را شروع کرده‎ام با وجود تمایل تلویزیون که می‌خواهد ماه‌عسل را هم داشته باشم ولی معتقدم که عصرجدید خودش دریایی است که طبیعتا به آن برنامه نمی‌رسم، اما اگر روزی باز هم تلویزیون از عصرجدید‌ها پر شود، این برنامه را هم دیگر ادامه نخواهم داد.»

همین حرف‌‌ها باعث شد آنتن تلویزیون از ماه‌عسل خالی شود و امسال در رمضان 99 و با وجود محدودیت‌‌هایی که برای مردم هم وجود دارد، باز هم این برنامه را نخواهیم داشت. برنامه‌‌های تلویزیون را که برای ماه رمضان امسال نگاه کنید، متوجه می شوید همان تکرار‌ی‌ها مانند سال گذشته وجود دارد و هیچ خلاقیتی نیست.

وقتی برنامه ماه‌عسل تمام شد خیلی‌‌ها معتقد بودند حالا فرصتی می‌تواند باشد برای برنامه‌سازان که با خلاقیت بتوانند یک برنامه جدید را برای شب‌‌های رمضان تدارک ببینند. برنامه‌ای که با سبک و سیاق متفاوت بتواند نظر مخاطبان را جلب کند. اما در سال 98 که این اتفاق نیفتاد و دقیقا برنامه‌‌هایی پخش شد که کپی‌ای از ماه‌عسل بود و حتی دعوت از میهمانان و نوع صحبت مجری همانی بود که سال‌‌ها در ماه‌عسل دیده بودیم.

درست است که جای خالی ماه‌عسل در تلویزیون وجود دارد، اما مطمئنا این برنامه و نوع ساختش فقط می‌تواند در همان قالب برای مخاطب جذاب باشد و اگر قرار به تکرار باشد، مخاطب همیشه درحال مقایسه با روز‌های اوج برنامه‌‌های ماه‌عسل است. تلویزیون برای دومین سال متوالی خالی از این برنامه است و شاید هم روزی علیخانی و تیمش با برنامه دیگری به شب‌‌های رمضان تلویزیون بازگردند و مخاطب را غافلگیر کنند.

برچسب ها: