بازیگران همیشگی فیلم‌های خانوادگی!
۹۸۵۴۰۹
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
۷۳۱۳ 
کدام ستاره‌ها پای ثابت آثار پدر، برادر یا همسرشان هستند؟
بعضی بازیگران به واسطه نسبت خانوادگی که با یک کارگردان سینما و تلویزیون دارند، همیشه در گروه بازیگران آثار آن کارگردان دیده می‌شوند و معمولاً پای ثابت فیلم و سریال‌های آن فیلم ساز هستند.

روزنامه خراسان - مائده کاشیان: بعضی بازیگران به واسطه نسبت خانوادگی که با یک کارگردان سینما و تلویزیون دارند، همیشه در گروه بازیگران آثار آن کارگردان دیده می‌شوند و معمولاً پای ثابت فیلم و سریال‌های آن فیلم ساز هستند. دسته‌ای از این بازیگران پس از مدتی راه خودشان را پیدا می‌کنند و در فیلم و سریال‌های کارگردانان دیگر هم دیده می‌شوند، اما بعضی از آن‌ها تنها زمانی که همسر، برادر یا پدرشان فیلم یا سریالی می‌سازد، در سینما یا نمایش خانگی دیده می‌شوند. این گزارش به بهانه حضور یکتا ناصر در سریال «دل» به کارگردانی همسرش منوچهر هادی و بازی محسن کیایی در سریال «هم‌گناه» ساخته برادرش مصطفی کیایی، تهیه شده است.

سحر جعفری جوزانی

بازیگران همیشگی فیلم‌های خانوادگی!

سحر جعفری جوزانی با بازی در فیلم «شیر سنگی» به کارگردانی پدرش مسعود جعفری جوزانی وارد عرصه بازیگری شد و فعالیت خود را در سینما آغاز کرد. البته او در این فیلم محصول سال ۶۵ حضور کوتاهی داشت و پس از آن در سینما بیشتر در فیلم‌هایی که پدرش ساخته بود ایفای نقش کرد. از میان هشت فیلم سینمایی که این بازیگر در آن‌ها حضور داشته، پنج فیلم را پدرش ساخته است و از زمانی که فعالیت رسمی این بازیگر در عرصه بازیگری آغاز شده، پدر وی در همه آثارش نقشی برای او در نظر گرفته است.

سحر جعفری جوزانی در تلویزیون با کارگردانانی مانند مهران مدیری، مرضیه برومند و سعید سلطانی همکاری داشته و در تنها سریالی که پدرش ویژه تلویزیون ساخته نیز بازی کرده است. نمی‌توان گفت این بازیگر در نقش‌های تکراری و با ویژگی‌های مشخصی در کار‌های پدرش بازی کرده، اما نقش‌های او چندان متنوع هم نبوده است. سحر جعفری جوزانی در سال‌های اخیر بسیار کم‌کار بوده و فقط در فیلم‌های پدر بازی کرده است. او نتوانسته در طول این سال‌ها در سینما جای خودش را به عنوان یک بازیگر مستقل باز کند.


محسن کیایی

بازیگران همیشگی فیلم‌های خانوادگی!

محسن کیایی سال ۸۸، با بازی در فیلم «بعد از ظهر سگی سگی» به کارگردانی برادرش مصطفی کیایی وارد سینما شد و فعالیت اش را در عرصه بازیگری شروع کرد و با پنجمین ساخته برادرش یعنی «بارکد» شناخته شد. مصطفی کیایی تا به حال هفت فیلم سینمایی ساخته و سریال «هم‌گناه» را هم ویژه نمایش خانگی تولید کرده است، او در همه هشت اثر خود از حضور محسن کیایی استفاده کرده است. البته محسن کیایی در کنار بازیگری فیلم نامه‌نویسی را هم پیگیری کرده و تا به حال فیلم نامه دو سریال «مهمانان ویژه»، «خوب بد زشت» و فیلم «لونه زنبور» را نوشته است.

حضور او به عنوان بازیگر در سینما، تا سال ۹۴ تنها محدود به فیلم‌های برادرش بود، اما پس از آن در کنار فیلم‌های او، در آثار کارگردانان دیگری هم بازی کرد و نقش‌های خوب و بازی‌های موفقی در کارنامه‌اش دارد. شخصیت محسن کیایی در اکثر آثار برادرش یعنی «بارکد»، «چهارراه استانبول»، «مطرب» و اکنون «هم‌گناه» ویژگی‌های مشخص و یکسانی داشته است. او معمولاً نقش پسر جوان بی‌تعهد و شوخ‌طبعی را بازی کرده که چندان درگیر مسائل جدی اطرافش نمی‌شود و با جنس مخالف ارتباط دارد.


پولاد کیمیایی

بازیگران همیشگی فیلم‌های خانوادگی!

پولاد کیمیایی سال ۶۷ در کودکی با فیلم «سرب» به کارگردانی پدرش وارد سینما شد و پس از آن تا سال ۸۲، جز فیلم «شمعی در باد» فقط در فیلم‌های مسعود کیمیایی دیده شد. پولاد کیمیایی از سال ۷۵ تا ۹۵ به استثنای فیلم «مرسدس»، در هر ۱۰ فیلم سینمایی که پدرش ساخته بود، بازی کرده و بازیگر ثابت آثارش بوده. او سال ۹۸، پس از سال‌ها بازی در آثار پدر، در جدیدترین ساخته مسعود کیمیایی «خون شد» بازی نکرد و اولین فیلم سینمایی‌اش یعنی «معکوس» را ساخت که البته تهیه‌کننده این فیلم هم پدرش بود.

البته او در طول این مدت با کارگردانانی مانند فریدون جیرانی و سعید سهیلی نیز همکاری کرده، اما بیشتر فیلم‌هایی که در کارنامه‌اش دیده می‌شود را پدرش ساخته است. او به واسطه نام پدر، شناخته‌شده بود، اما با فیلم‌هایی مانند «حکم» و «جرم» که آثار پدرش بودند مشهورتر شد. پولاد کیمیایی در فیلم‌های پدر معمولا در نقش قهرمان قصه ظاهر شده، قهرمان‌هایی زخم‌خورده که غربت، تنهایی و سختی‌هایی را متحمل شده‎اند و فکر انتقام در سر دارند. پولاد کیمیایی تلاش کرده یاد قهرمانان به یادماندنی آثار پدر را زنده کند، اما در این تلاش به اندازه کافی موفق نبوده است.


یکتا ناصر

بازیگران همیشگی فیلم‌های خانوادگی!

یکتا ناصر اواخر دهه ۷۰ فعالیت خود را در عرصه بازیگری آغاز کرد و با سریال «با من بمان» اثر حمید لبخنده شناخته شد. او سال ۸۰ اولین فیلم سینمایی‌اش را بازی کرد و وارد سینما شد. یکتا ناصر پیش از ازدواج با منوچهر هادی پا به دنیای بازیگری گذاشته بود بنابراین تجربه همکاری با کارگردانان مختلفی را داشته. او سال ۹۴ با منوچهر هادی ازدواج کرد و قبل از آن در فیلم‌های «یکی می‌خواد باهات حرف بزنه» و «زندگی جای دیگری ا‌ست» ساخته او بازی کرده بود.

ناصر در آستانه ازدواج با منوچهر هادی در «کارگر ساده نیازمندیم» و «من سالوادور نیستم» بازی کرد و بعد از ازدواج با او، به بازیگر ثابت ساخته‌های همسرش تبدیل شد. یکتا ناصر در چهار سال گذشته در سه ساخته منوچهر هادی نقش مکمل را برعهده داشته و تنها در سریال «عاشقانه» بود که حضور بسیار کوتاهی داشت. این بازیگر در همان سال ۹۴ با سه کارگردان مختلف همکاری کرد و پس از آن تنها در ساخته‌های همسرش بازی کرده است. یکتا ناصر در این آثار نقش‌های چندان متنوعی نداشته، اما شخصیت‌هایی که در نقش آن‌ها ظاهر شده از لحاظ سن، طبقه اجتماعی و لهجه تفاوت‌هایی با یکدیگر داشته‌اند.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
France
10:10 - 1399/02/04
محمد رضا داود نژاد، سعید راه و نجمه شریعتی، سمت خدا
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1399/02/04
بازیگران و کارگردان ها جزئی از همین جامعه و سیستم هستند. توی ادارات دولتی و غیر دولتی و سازمان و ارگانها اولین شرط استخدام نسبت فامیلی با یکی از کارکنان با نفوذه( بند مهم معرف شما چه کسیه). وقتی هیچ جای جامعه شایسته سالاری نباشه طبیعیه ک سینما و تلویزیون هم همین شرایطو داره. چیزی حدود 70 درصد بازیگران ،پدر یا مادرشون کارگردان،تهیه کننده،نویسنده یا بازیگره. اکثرشون رو میشناسید. بعضیاشون هم قایم میکنن. همه باهم تواین سیستم مبتذل شدیم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
جرف شما درسته
فقط اون 70 درصد کاملا اشتباهه به نظرم . این آمار احتمال یه چیزی حدود 15 درصد هستش
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1399/02/04
گزینه اخر را دیدم اووغ زدم
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1399/02/04
به قول معرف اب از چشمه گل است ما فقط بلدیم حرفهای قشنگ بزنیم
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1399/02/04
ساعد سهیلی بازیگر پسر سعید سهیلی کارگردان
سام قریبیان بازیگر و کارگردان پسر فرامرز قریبیان بازیگر
باران کوثری بازیگر دختر رخشان بنی اعتماد کارگردان
پگاه آهنگرانی بازیگر دختر منیژه حکمت کارگردان
همه رو میشه به لیست افزود
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1399/02/04
چه گزارش ناقصی،انگارمیخواستین در مورد یکتاناصربنویسین گفتین دونفردیگه هم اضافه کنیم بهتره،این همه بازیگرفقط همین چهارنفرونوشتین،یکی مثل ماهورالوند و میبینم واقعا حس بدی بهم دست میده انگارالکی بازیگرشده چون خانواده اش تواین کارن هی تو فیلمها دیده میشه،یکتاناصرحداقل چندین سال زحمت و تجربه پشت کارهاشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
دختران محمدرضا شریفی نیا هم اصلا بازیشون خوب نیست و به واسطه اسم پدر و مادرشون بازیگر شدن، البته خود آزیتا حاجیان یکی از بهترین بازیگر زن ایرانیه که کلا یه سر و گردن از محمدرضا شریفی نیا هم بالاتره
Iran, Islamic Republic of
02:15 - 1399/02/15
دارندگی و برازندگی مثال قشنگیه. به واسطه والدین یا به واسطه چهره بودن. مهم اینه که معروف شدن .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج