پاپ خواستار دعا برای اتحادیه اروپا شد
۹۸۵۴۶۹
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
۴۷۶۷ 
رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (چهارشنبه) به اروپا تاکید کرد تا برای مقابله با تاثیرات کرونا همچنان متحد بمانند.

رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (چهارشنبه) به اروپا تاکید کرد تا برای مقابله با تاثیرات کرونا همچنان متحد بمانند.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارنظر از سوی پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان پیش از نشست اتحادیه اروپا برای بررسی بسته برزگ حمایتی اقتصادی مطرح شده است.

شیوع این بیماری ویروسی در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بار دیگر اختلاف بین کشورهای غنی در شمال و فقیر در جنوب قاره سبز را نمایان کرده است.

پاپ فرانسیس گفت: در این دوره از زمان که ما باید بیش از هر زمان دیگری متحد باشیم، بیایید برای اروپا دعا کنیم.

پاپ فرانسیس دعا کرد تا اروپا بتواند این وحدت را داشته باشد: "این وحدت و برادری که پدران بنیانگذار اتحادیه اروپا در آرزوی آن بودند."

این دومین بار در طول ۱۰ روز گذشته است که رهبر کاتولیک‌های جهان نگرانی خود را درباره اتحادیه اروپا مطرح می‌کند.

کشورهای شمالی اتحادیه اروپا همچنان به درخواست‌ها از سوی کشورهای فقیر جنوب برای یک صندوق بدهی مشترک به منظور تامین مالی برای مقابله با بحران مالی ناشی از کروناویروس بی اعتنا هستند.

کشورهای اتحادیه اروپا که قرار است رهبرانشان روز پنجشنبه نشستی به صورت ویدئو کنفرانس داشته باشند، مکررا بر سر واکنش‌های مالی به این بیماری همه گیر و مسائل مربوط به اشتراک تجهیزات پزشکی و آسیب‌های اقتصادی ناشی از آن درگیری دارند.

اتحادیه اروپا قوانین و محدودیت‌های کمک‌های دولتی را در زمینه هزینه‌های عمومی و همچنین ارائه یک برنامه نجات نیم تریلیون یورویی مطرح کرده است.

اما دولت‌های رم، مادرید، پاریس، لیسبون و سایر کشورها بر این باورند که این کارها کافی نیست و خواستار همبستگی بیشتر شده و این چالش را به عنوان گزینه‌ای برای موجودیت اتحادیه اروپا مطرح می‌کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:6
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج