پاهاي متناسب با این 8 حرکت
۹۸۷۵
۰۹ مهر ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۰
۳۵۲۸۱
مشكل چاقي موضعي را با ورزش حل كنيد
بعد از چاقي شكم، چاقي ران‌ها دومين گلايه اصلي خانم‌هايي است كه از نداشتن تناسب اندام رنج مي‌برند. البته اين چاقي موضعي فقط مخصوص افراد با وزن بالا نيست و حتي برخي افراد كه اندامي تقريبا لاغر دارند نيز ممكن است از چاقي موضعي ران‌ها گله‌مند باشند.
برترین مجله اینترنتی ایران
بعد از چاقي شكم، چاقي ران‌ها دومين گلايه اصلي خانم‌هايي است كه از نداشتن تناسب اندام رنج مي‌برند. البته اين چاقي موضعي فقط مخصوص افراد با وزن بالا نيست و حتي برخي افراد كه اندامي تقريبا لاغر دارند نيز ممكن است از چاقي موضعي ران‌ها گله‌مند باشند. خوشبختانه ران‌ها خيلي زودتر از ساير اعضاي بدن به ورزش جواب مي‌دهند. پس خوشحال باشيد اگر شما هم مي‌خواهيد از ران‌هاي خوش‌فرم بهره‌مند شويد اين 8 حركت ساده ورزشي را انجام دهيد.

حركت شماره يك

مطابق تصوير يك صندلي را پشت خود قرار داده دست‌ها را به گوش‌ها چسبانده شبيه عمل نشستن را انجام دهيد با اين تفاوت كه شما روي صندلي نمي‌نشينيد و تنها باسن شما تماس كوچكي با صندلي دارد و پس از آن مجدد به حالت ايستاده برگرديد. اين حركت را در 4 ست 25 تا 30 تايي انجام دهيد.

اگر وزن بالايي داريد و قادر نيستيد اين حركات را در 4 ست 25 تا 30 تايي انجام دهيد به خود فشار زيادي وارد نكنيد و تمرينات را تا حدي انجام دهيد كه توان  داريد

حركت شماره 2

صاف بايستيد يك پا را در سمت عقب قرار دهيد و يك پا را در سمت جلو و بعد زانوهاي خود را به سمت جلو خم كنيد و مجدد به حالت ايستاده برگرديد. دقت داشته باشيد موقع خم كردن زانوها پاي عقبي بايد روي پنجه قرار بگيرد. در اين حركت فشار را روي عضلات جلو و پشت ران‌ها احساس مي‌كنيد. اين تمرين را در 4 ست 25تا 30 تايي انجام دهيد.

براي داشتن انرژي و نشاط بيشتر هنگام ورزش در خانه يك موزيك مناسب براي خود بگذاريد و با گوش دادن به آن  تمرينات را انجام دهيد، مطمئن باشيد شور و نشاط شما دوبرابر مي‌شود و خستگي را كمتر احساس مي‌كنيد

حركت شماره 3

روي شكم برسطح زمين دراز بكشيد  و پاها را صاف و دست‌ها را به سمت جلو دراز كنيد. در هر نوبت يكي از پاها را به سمت بالا بياوريد و مجدد به حالت اول برگردانيد. موقع برگشت پاها به سمت پايين دقت كنيد پا را آرام و بدون برخورد شديد به زمين بگذاريد، اين حركت باعث ايجاد فشار در پشت ران‌ها مي‌شود.

اين تمرين را در 4 ست 25 تا 30 تايي انجام دهيد.

 افرادي كه دچار ناراحتي درد يا مصدوميت در پاها هستند فقط بايد زيرنظر پزشك خود ورزش كرده و از انجام خودسرانه حركات ورزشي خودداري كنند

حركت شماره 4

پاها را 2برابر عرض شانه باز كنيد، سرپنجه هردو پا به سمت بيرون بدن قرار بگيرد، بعد زانوها را خم كرده و باسن را كمي به سمت پايين مي‌آوريم و دوباره به حالت اول برمي‌گرديم. اين حركت فشار زيادي را به پشت و داخل ران‌ها وارد مي‌كند. اين تمرين را در 4 ست 25 تا 30 تايي انجام دهيد.

همه تمرينات را يكدفعه و پشت‌سر هم انجام ندهيد. در بين آن‌ها مي‌توانيد استراحتي كوتاه كنيد؛ شروع دوباره حركات ورزشي نتيجه بهتري خواهد داشت

حركت شماره 5

يك پا را روي زمين قرار داده و پاي ديگر را روي يك ميز بگذاريد تا آنجا كه مي‌توانيد باسن خود را به سمت پايين بياوريد تا حدي كه فشار وارده به بدن را احساس كنيد و مجدد به حالت اول برگرديد با پاي ديگر نيز اين حركت را انجام دهيد. در اين حركت فشار وارده به داخل و خارج ران‌ها و باسن را به خوبي احساس خواهيد كرد. اين تمرين را در 4 ست 25 تا 30تايي انجام دهيد.

حركت شماره 6

به پشت روي زمين دراز بكشيد، هر2پا را به سمت بالاآورده و درخلاف جهت همديگر حركت دهيد به گونه‌اي كه پاي سمت چپ به سمت راست بدن حركت كند و پاي سمت راست به سمت چپ بدن. در اين حركت به پشت ران‌ها و داخل ران‌ها فشار وارد مي‌شود. اين تمرين را در 4ست 25 تا 30 تايي انجام دهيد.

حركت شماره 7

به حالت نيمه نشسته روي زمين بنشينيد. دست‌ها را زيركمر به عنوان تكيه‌گاه بدن قرار دهيد و هر2پا را چسبيده به هم به سمت شكم آورده و دوباره به حالت اول برگردانيد. در اين حركت علاوه بر ران‌ها به زيرشكم نيز فشار وارد مي‌شود. اين تمرين را در 4 ست 25 تا 30 تايي انجام دهيد.
 
حركت شماره 8

يك پا را روي زمين و پاي ديگر را روي استپ يا پله قرار دهيد و شروع به عوض كردن جاي 2پا با هم كنيد به اين صورت كه پاي روي استپ را روي زمين قرار داده و پاي روي زمين روي استپ قرار گيرد به‌طور پياپي اين تعويض پا را روي استپ انجام دهيد در اين حركت روي ران و قسمت بالاي پشت ران فشار وارد مي‌شود. اين تمرين را در 4 ست 25 تا 30 تايي انجام دهيد.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1390/07/13
مرسد خیلی مفید بود
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1390/07/15
مرسی مطلب جالب و کاربردی خوبی هست که برای همه در تمام سنین مفید است .
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1392/07/23
عالی بود ... مرسی...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج