خوش مصرف‌ها منتظر تشویق باشند
۹۹۰۴۲۶
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
۴۲۹۸ 
سخنگوی صنعت برق از پرداخت ۱۰۶ میلیارد پاداش به مشترکان خانگی خوش مصرف برق در سال گذشته خبر داد و گفت: اجرای مصوبه دولت درباره تعرفه‌های تشویقی، ویژه مشترکان خوش مصرف خانگی، امسال نیز تداوم خواهد یافت.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی صنعت برق از پرداخت ۱۰۶ میلیارد پاداش به مشترکان خانگی خوش مصرف برق در سال گذشته خبر داد و گفت: اجرای مصوبه دولت درباره تعرفه‌های تشویقی، ویژه مشترکان خوش مصرف خانگی، امسال نیز تداوم خواهد یافت.

 مصطفی رجبی مشهدی با بیان این که در سال ۹۸ تجربه موفقی در نحوه اعمال تعرفه‌های تشویقی برق به دست آمد، اضافه کرد: در سال گذشته براساس مصوبه دولت، تعرفه‌های تشویقی که برای اصلاح مدل مصرف مشترکان خانگی تدوین شده بود، نتایج بسیار خوبی داشت.

وی در این زمینه با بیان این که سال گذشته ۲۴ میلیون مشترک خانگی الگوی مصرف را رعایت و تنها مشمول ۷ درصد افزایش بهای مصرف برق شدند، تصریح کرد: با این حال ۵ میلیون مشترک نیز بودند که مصارف آن‌ها بیش از الگوهای تعیین شده قرار داشت و در رده مشترکان پرمصرف قرار گرفتند.

بر اساس اعلام توانیر، سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه براساس مصوبه دولت و با هدف ایجاد انگیزه برای کاهش مصرف، به تعرفه برق این دسته از مشترکان پرمصرف، ۱۶ درصد دیگر اضافه شد، اظهار کرد: در عین حال گروهی از مشترکان علاوه بر رعایت الگوی مصرف، در دوره تابستان، نسبت به کاهش مصرف برق خود نیز اقدام کرده بودند.

رجبی با بیان اینکه سال گذشته ۸ میلیون مشترک خانگی نه تنها الگوهای تعیین شده را رعایت کردند، بلکه در فصل تابستان، مصرف برق خود را کاهش دادند، گفت: به این گروه از مشترکان ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش اختصاص یافت که در قبوض برق آنها لحاظ و در عمل از هزینه برق آنها کاسته شد.

رجبی همچنین گفت: با توجه به تجربه موفق سال گذشته، مصوبه دولت امسال نیز اجرایی خواهد شد و مشترکانی که الگوی تعیین شده را رعایت کنند تنها مشمول ۷ درصد افزایش تعرفه خواهند شد و به بهای برق مشترکان پرمصرف ۱۶ درصد دیگر نیز اضافه می شود.

سخنگوی برق خاطرنشان کرد: آمارهای صنعت برق نشانگر آن است که حدود ۸۵ درصد از مشترکان خانگی در رده مشترکانی هستند که براساس الگوهای تعیین شده برق مصرف می کنند و صرفا مشمول ۷ درصد افزایش بهای برق مصرفی خواهند شد.

وی افزود: مشترکان پرمصرف نیز می توانند با رعایت راهکارهای ساده ای که توسط شرکت های برق اعلام می شود، مصرف برق خود را کاهش و در رده مشترکان خوش مصرف قرار گیرند و حتی از پاداش همکاری نیز بهره مند شوند.

رجبی یاداور شد: از جمله راهکارهای ساده کاهش مصرف می توان به تنظیم درجه کولرهای گازی در دمای ۲۴ تا ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی، بهره گیری از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ های اضافی در طی روز اشاره کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1399/02/15
۱۰۶ میلیارد دزدیدن حالا گذاشتن پای مردم، کدوم تشویق کدوم بساط؟؟؟ تو جیب ما رو نزن...
پاسخ ها
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
شما جیب مارو نزنیید
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1399/02/15
پول نیست.خوش گلدین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
تا برق هست ما مصرف برق را کم نمی کنیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
تا شما برق را صادر کنید و پول برق را نمی دهند
پس چه بهتر که ما تا می توانیم مصرف برق را کم نمی کنیم
که شما نتوانید برق صادر کنید کنید
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1399/02/15
دروغ میگن قبض های برق من موجوده !!!!!یک کیلووات هم مصرف کنی اینقدر آیتم بستن بهش میشه 100 کیلووات!!!!!
Iran, Islamic Republic of
06:43 - 1399/02/16
با بیت المال از این بخشش ها نکنید. من یادم نمیاد چیزی الکی به مردم بدن،شاید پولو اختلاس کردن...اونی که کم‌مصرفه بخاطر تخفیفش این کارو نکرده...یا کلا استفادش کمتر بوده یا نخواسته پول بیشتری بده که کم‌مصرف کرده.
Iran, Islamic Republic of
07:00 - 1399/02/16
بله در زمستان واسه خانواده ی ۲ نفری ۲۰۰ میاد فیش این عالیه...بعد میای ی ۲ تمن جایزه ی خوش حسابی میدی بهش تو اوج تابستان و گرمای ۵۰ درجه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج