حمله تند داوود اوغلو به اردوغان
۹۹۱۸۲۹
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
۹۳۶۲ 
نخست وزیر پیشین ترکیه در حملاتی شدید به رئیس جمهور این کشور، ادعا کرد که اردوغان، 45 روز است که در آنکارا حضور ندارد.

خبرگزاری فارس: «احمد داوود اوغلو» نخست وزیر پیشین ترکیه که ریاست حزب معارض «آینده» این کشور را بر عهده دارد، به شدت به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه حمله کرد.

اوغلو در یک مصاحبه تلویزیونی خبر داد که اردوغان، 45 روز است که در آنکارا پایتخت ترکیه حضور ندارد و علت این مسئله را ترس وی از ویروس کرونا عنوان کرد.

حمله تند داوود اوغلو به اردوغان

نخست وزیر پیشین ترکیه تأکید کرد: «حتی به بهانه ویروس کرونا، صحیح نیست که رئیس جمهور به مدت 45 روز از پایتخت دور باشد».

شبکه خبری العربیه به نقل از اوغلو گزارش داد: «جای مسائل دشوار حکومتی، در نشستهایی نیست که به صورت اینترنتی و بدون اینکه هیچ کس، امنیت آن را به صورت کامل تأمین کند، برگزار می‌شود».

وی با بیان اینکه چنین نشستهایی باید به صورت رودررو و در پایتخت ترکیه برگزار شود، خاطر نشان کرد: «اگر ترکیه کشوری است که فکر می‌کند احتمال کودتا در آن وجود دارد، نمی‌توان با توئیت مانع از این کودتا شد».

این دیپلمات تُرکیه‌ای ادامه داد: «ممانعت از آن (کودتا) از رهگذر بازگشت رئیس جمهور به پایتخت صورت می‌گیرد...اگر همچنان خطر کودتا ترکیه را تهدید می‌کند، باید با مکانیزمهای حقوقی کشور، با کودتاگران مقابله کرد، نه با پیام در شبکه‌های اجتماعی».

داوود اوغلو با تأکید بر لزوم مدیریت جدی ترکیه و نه از طریق شبکه‌های اجتماعی، تصریح کرد: «می‌توان کشور را با برنامه واقعی، اداره کرد، نه با فیلم... حکومت باید به جای ترساندن ملت، با ترس خود مقابله کند».

وی با بیان اینکه حاکمیت ترکیه از مشکلات اقتصادی، دموکراسی، عدالت هراس دارد، مدعی شد: «آنان (دولتمردان ترکیه) از ملت خود می‌ترسند و بیم آن دارند که حمایت آنان را از دست بدهند. به خاطر ترسشان نیز نمی‌خواهند هیچ صدای مخالفی را بشنوند».

این دیپلمات تُرکیه‌ای در پایان گفت: «راه حل مبارزه با کودتا، حقوق، دموکراسی و شفافیت بیشتر است».

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج