«تیک‌تاک» چگونه از اینستاگرام پیشی گرفت؟
۹۹۲۴۷۷
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
۷۰۲۱
هرچند سال یکبار، اپلیکیشنی جدید تحولاتی در زندگی مجازی ما ایجاد می‌کند. امسال این وظیفه برعهده‌ی تیک تاک بود. اپلیکیشنی که هرچند بسیاری معتقدند که بچه‌گانه است و فقط وقت را هدر می‌دهد، ولی این شهرتی که این اپلیکیشن اخیرا بدست آورده غیر قابل انکار است.

برترین‌ها: هرچند سال یکبار، اپلیکیشنی جدید تحولاتی در زندگی مجازی ما ایجاد می‌کند. امسال این وظیفه برعهده‌ی تیک‌تاک بود. اپلیکیشنی که هرچند بسیاری معتقدند که بچه‌گانه است و فقط وقت را هدر می‌دهد، ولی این شهرتی که این اپلیکیشن اخیرا بدست آورده غیر قابل انکار است.

اپلیکیشن چینی تیک‌تاک حالا با کنار زدن قدرتمندترین اپلیکیشن‌های شبکه مجازی، مانند فیسبوک و اینستاگرام موفق شده در رتبه نخست پردانلودترین اپلیکیشن‌های جهان جای گیرد. حتی اگر نپذیرید هم به‌هرحال این اپلیکیشن با داشتن جدیدترین راه‌ها برای برقرای ارتباط و البته سرگرمی، محبوب‌ترین اپلیکیشن امسال شناخته شده و کوچ عظیمی از اینستاگرام و سایر اپلیکیشن‌ها به تیک‌تاک را شاهد هستیم.

«تیک‌تاک» چگونه از اینستاگرام پیشی گرفت؟

چرخه‌ی کوچ از یک فضا به فضای مجازی دیگر همواره برقرار بوده است. کوچ به MySpace در سال ۲۰۰۵، سپس facebook در سال ۲۰۰۸ و سپس اینستاگرام، به فاصله‌ای کوتاه از اسنپ‌چت، در سال ۲۰۱۴ و حالا هم تیک‌تاک. رفتن از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر معمولا با بی‌میلی شروع می‌شود، ولی محبوبیت آن نهایتا ما را وادار به کوچ می‌کند.

تیک‌تاک چیست؟

تیک‌تاک یک شبکه اجتماعی چینی است که از طریق اپلیکیشن‌های آی‌آواس و اندروید قابل دسترس می‌باشد. این اپلیکیشن ابتدا با عنوان دوئین در سپتامبر ۲۰۱۶ در چین عرضه شد و عرضه آن برای خارج از چین، با عنوان تیک‌تاک در سال ۲۰۱۷ صورت گرفت. تیک‌تاک به کاربران اجازه می‌دهد که موزیک‌ویدئو‌های بسیار کوتاه ۳ تا ۶۰ ثانیه‌ای بسازند.

تیک‌تاک در سال ۲۰۱۷ با اپلیکیشن محبوب musical.ly تلفیق شد و به محبوبیت فراوانی رسید. این محبوبیت به‌خصوص بین نوجوانان بسیار مشهود بود و تا سال ۲۰۱۹ توانست ۸۰۰ میلیون کاربر را جذب کند و این رقم امسال از مرز یک میلیارد کاربر نیز عبور کرده است و اکنون با فرگیر شدن محبوبیت آن علاوه بر نوجوانان، بسیاری از چهره‌های معروف دنیای هنر و سرگرمی به استفاده از آن روی آورده‌اند.‌

«تیک‌تاک» چگونه از اینستاگرام پیشی گرفت؟

می‌توان گفت تیک تاک اولین اپلیکیشن چینی به حساب می‌آید که تا این حد در سطح بین‌الملل موفق بوده است.

کاربران تیک تاک بیشتر از کدام کشور هستند؟

این اپلیکیشن چینی برای ۱۵۴ کشور مختلف در سطح وب قابل دسترس می‌باشد و ۴۰ درصد از کاربران آن غیر چینی می‌باشند. کشور هند یکی از پرکاربرترین کشور‌ها در این اپلیکیشن به حساب می‌آید. تا به امروز تقریبا ۲۵ درصد کاربران از هند این برنامه را دانلود کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۹، کاربران اینترنتی در چین بیشتر از ۶۰۰ میلیون ساعت در روز را صرف تماشای ویدیو‌های کوتاه این اپلیکیشن کردند؛ که البته عدد بالایی به حساب می‌آید و می‌توان از همین اعداد و ارقام به میزان محبوبیت تیک تاک پی برد.

تیک تاک، یک سرگرمی کوتاه

وقتی اپلیکیشن تیک تاک را باز می‌کنید، با هجوم ویدیو‌هایی از افراد معمولی سراسر کشور مواجه می‌شوید. بیشتر این ویدیو‌ها لب‌همگامی‌های نوجوانان روی موسیقی‌ها یا ویدیویی خنده‌دار از آن‌ها می‌باشند و به همین خاطر افراد بالای ۲۰ سال چندان با این ویدیو‌ها ارتباط برقرار نمی‌کنند، اما همین ویدیو‌ها موفق می‌شوند میلیون‌ها فالوور درو کنند.

«تیک‌تاک» چگونه از اینستاگرام پیشی گرفت؟

شاید یکی از دلایلی که تیک تاک برای برخی قابل درک نیست، کوتاه بودن ویدیو‌ها باشد. تیک تاک اصولا ویدیو‌های ۱۵ ثانیه‌ای را به نمایش می‌گذارد. البته امکان اشتراک‌گذاری ویدیو‌های یک دقیقه‌ای هم در این اپلیکیشن وجود دارد، ولی ویدیو‌های یک دقیقه‌ای هم کوتاه به حساب می‌آیند و همین موضوع باعث می‌شود شما در روز‌های ابتدایی استفاده از این اپلیکیشن، چندان ارتباطی با آن برقرار نکنید.

سلبریتی‌ها در تیک تاک

گفته می‌شود مسئولین تیک تاک با سلبریتی‌ها و افرادی که فالور زیادی در اینستاگرام دارند، مستقیما تماس می‌گیرند و از آن‌ها دعوت می‌کنند که به این شبکه اجتماعی بپیوندند.

ویل اسمیث، بازیگر مشهور هالیوود یکی از افرادیست که در سال ۲۰۱۹ به جمع کاربران این اپلیکیشن پیوست و در طول چند هفته موفق شد بیشتر از میلیون فالوور جذب کند.

«تیک‌تاک» چگونه از اینستاگرام پیشی گرفت؟

جنیفر لوپز، مایلی سایرس، جسیکا آلبا، جاستین بیبر، آلیشا کیز و آریانا گراند از دیگر سلبریتی‌هایی هستند که حضوری پررنگ در تیک‌تاک داشته‌اند و باعث محبوبیت هرچه بیشتر این اپلیکیشن در میان مردم شده‌اند.

حقایقی از تیک تاک

  • اپلیکیشن تیک‌تاک تاکنون توسط بیش از ۱.۵ میلیارد نفر در سطح دنیا دانلود شده است.
  • ۴۶۶ میلیون از کاربران تیک‌تاک از هند هستند، ۱۷۳ میلیون نفر از چین و ۱۲۳ میلیون نفر از آمریکا.
  • کاربران تیک‌تاک به‌طور میانگین ۵۲ دقیقه از روز را در تیک تاک سپری می‌کنند.
  • ماهانه ۶۰ میلیون نفر از آمریکا وارد تیک‌تاک می‌شوند که ۶۰ درصد آن‌ها زن و ۴۰ درصدشان مرد هستند.
  • از ۲۱ مهر ۹۸ دسترسی کاربران ایرانی به این اپلیکیشن قطع شده است و استفاده از آن با فیلترشکن صورت می‌گیرد.

تیک تاک چه هدفی را پیش گرفته است؟

زمانی که یک اپلیکیشن جدید سر از مارکت‌ها در می‌آورد و به سرعت میان مردم به مجبوبیت می‌رسد، درک این موضوع که چرا به این اپلیکیشن نیاز داریم کمی دشوار می‌شود.

از اپلیکیشن اینستاگرام تا مدت‌ها به عنوان اپلیکیشنی برای افزودن فیلتر روی عکس‌ها، استفاده می‌شد، اما پس از مدتی تبدیل به یک رسانه اجتماعی محبوب و فضایی برای انجام مارکتینگ شد. استوری‌های اسنپ چت در ابتدا مضحک به نظر می‌رسیدند، اما با محبوب شدن آن‌ها، اینستاگرام ایده‌ی استوری را از اسنپ چت دزدید و همین استوری‌ها حالا فضای مارکتینگ را فراهم می‌کنند.

«تیک‌تاک» چگونه از اینستاگرام پیشی گرفت؟

میلیون‌ها انسان دقایقی از روز را برای سرگرمی در تیک‌تاک می‌گذرانند و همین جمعیت می‌تواند منجر به شکل‌گیری کسب و کار‌های اینترنتی در این اپلیکیشن شوند. سیر تکاملی اپلیکیشن‌هایی با امکان مارکتینگ، مانند اینستاگرام و اسنپ چت، ثابت کرده است که هرچیزی با وجود کاربران فعال در شبکه اجتماعی امکان‌پذیر است.

منبع: brandastic

المیرا فلاحیان
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1399/02/20
نیومده تو ایران فیلترشده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
خدا رو شکر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
آره منم نتونستم بازش کنم
ناخدا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
تلگرام هم فیلتره ولی همه دارن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
این فیلترش خیلی سختگیرانه تر از تلگرامه بعضی اوقات باید سیم کارت رو بیرون بیارید تا بتونید وارد برنامه بشید
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1399/02/20
این اپلیکیشین چینیه و محبوبیتی در غرب نداره. اکثر کاربرهاشم هم چینی و هندی هستن
کلا اپلیکیشن های چینی قابل اعتماد نیستن و احتمال جاسوسیشون بالاست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
آره،جالبیش اینجاست که تو حالیت نیست که حتی امریکایی ها هم میدونن که حتی کامنت هاشون تو فیسبوک و اینستاگرام از طرف اف بی آی بررسی میشه ولی خب تو از کجا باید بدونی
قلقلی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
حالا نیس اروپایی و آمریکایی ها خیلی امنیت دارن
نونا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
دوستان اینو فیلتر کردن لاییکی اومد نصب کنید بقیه که میگن بده و خارجیه ببخشیدا مثلا برنامه های ایرانی خیلی امنیت دارن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
کاربر 18:47
آخه بزرگوار.شما که معلومه تا به حال پات رو تو کشورهای غربی نذاشتی و مفهوم امنیت رو نمیدنی چی داری میگی؟تو کشورای غربی کسی رو به خاطر اعتقادات سیاسی یا مذهبیش بازخواست نمیکنن و نمیفرستن زندان و... . بنابراین برای مردم اهمیتی نداره حتی اگه کسی اطلاعاتشون رو داشته باشه . ولی ایران چی؟یه ذره فکر کن
چین همکاری نزدیک با دولت ایران داره و اطلاعات مردم رو میده به دولت و امنیت مردم به خطر می افته
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1399/02/20
تیک تاک از ۲۰۱۸ فیلتره کجا مهر ۹۸
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1399/02/20
اینکه مال برادر چین است این دیگه چرا فیلتر شده؟؟؟؟
پاسخ ها
قلقلی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
بیگ لایک
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1399/02/20
likee خوبه.فیلترم نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
اونم فیلتر شد
بدون نام
United States
۰۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
تو خود متن نوشته فیلتره باز تو میای میگی فیلتر نیس؟
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1399/02/21
تیک تاک هیچ محبو بیتی نداره.
چون اینستا برای دولت قابل کنترل نیست .
میخواد مخاطبا از اینستا برن به سمت تیک تاک تا بتونن کنترلشون کنن
Iran, Islamic Republic of
03:51 - 1399/02/22
والا هیچ پیشی نگرفت فقط یه مشت نوجوون توش کلیپای دوزاری درست میکنن و ادای اهنگ خوندن درمیارن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج