جواد جوادی در ۳ فصل
۹۹۳۵۸۵
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
۵۱۷۳
یکی از سریا‌ل‌هایی که در شب‌های رمضان از شبکه ۲ روی آنتن می‌رود، فصل سوم «بچه مهندس» است، سریالی که ۲ فصل قبلی آن سال‌های۹۷ و ۹۸ پخش شد. در شب‌های رمضان امسال نیز فصل سوم آن پخش می‌شود که قرار است تا ۳۵ قسمت ادامه داشته باشد.

روزنامه همشهری - فهیمه پناه‌آذر: یکی از سریا‌ل‌هایی که در شب‌های رمضان از شبکه ۲ روی آنتن می‌رود، فصل سوم «بچه مهندس» است، سریالی که ۲ فصل قبلی آن سال‌های۹۷ و ۹۸ پخش شد. در شب‌های رمضان امسال نیز فصل سوم آن پخش می‌شود که قرار است تا ۳۵ قسمت ادامه داشته باشد.

حسن وارسته، نویسنده این مجموعه تلویزیونی معتقد است که از همان ابتدا تصمیم بر این بود که «بچه مهندس» در ۳ فصل ساخته شود و البته ادامه آن نیز امکان‌پذیر است با این تفاوت که این بار باید مدیران تلویزیونی بخواهند یا استقبال مخاطبان این زمینه را ایجاد کند.

جواد جوادی در ۳ فصل

موفقیت سریال‌های ادامه‌دار

خیلی کم پیش می‌آید که سریال تلویزیونی در شبکه‌های سیما موفق به ادامه ساخت و پخش آن در فصل‌های بعدی باشد. البته در میان استثنا‌ها مجموعه «پایتخت» سیروس مقدم است که توانست تا فصل ششم پیش برود. بعدا پایتخت بیشتر سریال‌ها نهایت در ۲ یا ۳فصل ساخته شدند که استقبال عمومی از آن‌ها نشان داده فصل اول موفق‌تر و پرمخاطب‌تر از فصل دوم بوده است. «دردسر‌های عظیم یک و۲»، «ستایش یک‌و‌۲‌و‌۳»، «دیوار به دیوار یک و ۲»، «لیسانسه‌ها یک‌و‌۲» و در ادامه «فوق‌لیسانسه‌ها» نمونه‌های این سریال‌ها هستند. «بچه مهندس» ازجمله سریال‌های پر بازیگری است که علی غفاری آن را کارگردانی کرده است؛ فصل اول این مجموعه را سجاد ابوالحسنی نوشته و نگارش ۲ فصل بعدی توسط حسن وارسته و تیمش بود.

قرار بود بچه مهندس ۳ فصل داشته باشد

وارسته درباره ادامه‌دار شدن این سریال و اینکه تا چه حد مورد استقبال عمومی قرار گرفته به همشهری می‌گوید: «بچه مهندس از معدود سریال‌هایی است که از قبل ساخت فصل‌های بعدی‌اش طراحی شده بود. معمولا زمانی فصل دوم یا سوم آن ساخته می‌شود که یا استقبال از آن زیاد باشد و یا مدیران سازمان تصمیم بگیرند که فصل‌های بعدی را بسازند.»

جواد جوادی؛ نمونه یکی از مردمان

نویسنده سریال «علی‌البدل» ادامه می‌دهد: «طرح و نگارش اولیه برعهده سجاد ابوالحسنی بود و قصه از یک پرورشگاه آغاز شد و هنگامی که به سریال ورود کردیم، قرار شد ۲ فصل بعدی یعنی دوران نوجوانی و جوانی شخصیت اصلی داستان (جواد جوادی) نوشته و جلوی دوربین برود. فصل دوم کار نویسندگی سخت‌تر بود، وقتی نوشتن سریال را آغاز کردیم هدفمان این بود که فقط نظر مردم مدنظرمان باشد. مردمی که در طول سال‌ها زندگی‌شان دچار فراز و فرود شده و جواد جوادی نیز جوانی است که زندگی‌اش از موشک‌باران شروع شده و تمام سختی‌ها را از سر می‌گذراند و در نهایت از دل مصیبت‌ها به هدف بزرگش می‌رسد. سعی‌مان این بود که از شعارزدگی دوری کنیم و در تصویر، داستان یکی از جوانان این کشور را به مردم نشان دهیم.»

جواد جوادی در ۳ فصل

عشق؛ چاشنی بچه مهندس

نویسنده سریال «دودکش» در ادامه به باورپذیری داستان اشاره می‌کند: «برای اینکه نقش شخصیت اصلی باورپذیر باشد، تلاش کردیم از یک جوان شایسته و کاربلد بنویسیم نه جوان فرمایشی و سعی بر این بود که الگو‌های قهرمان‌سازی را رعایت کنیم و در کنارش چاشنی عشق و درام را قرار دادیم و داستان در ۳ فصل تمام می‌شود و مخاطب به نتیجه خواهد رسید.» وارسته معتقد است که داستان بچه‌مهندس باز هم ظرفیت پردازش و تولید دارد و می‌تواند در فصل بعدی خود به سال‌های۱۴۰۰ به بعد برود، اما نکته این است که ادامه آن بستگی به تصمیم مدیران سازمان و استقبال مردم دارد.

تأثیر کرونا بر بچه مهندس

نویسنده «پایتخت» در ادامه می‌گوید: «در زمان طراحی قصه، تصمیم گرفتیم جوان نخبه شهرستانی را هم به‌کار اضافه کنیم، چون سیستان و بلوچستان را کلیشه‌ای دیدیم به سراغ بیرجند رفتیم. فرهاد قائمیان به‌خوبی از پس نقش برآمد و بازی خوب او را در کنار روزبه حصاری و چند بازیگر گمنام دیدیم.»، اما این نویسنده از تأثیر کرونا بر روند نگارش داستان و تولید سریال هم می‌گوید: «قرار بود ۲ قسمت از سریال در بیرجند باشد، اما به دلیل شرایط کرونا مقدور نبود و درنهایت فیلمنامه را بازنویسی کردم. گاهی نیز با توجه به اینکه در اکثر اوقات سعی داشتم سر صحنه باشم تغییراتی در دیالوگ‌ها به فراخور حال و تصمیم‌گیری با کارگردان می‌دادیم و خوشحال بودم در طول تولید با یک گروه کار می‌کنم که به تصمیمات هم احترام گذاشته و آن را قبول می‌کنند.»

جواد جوادی در ۳ فصل

حاشیه‌های فصل دوم جواد جوادی

هرچند شروع این سریال هم مانند اکثر سریال‌ها با حاشیه همراه بود و در روز‌های اول نمایش سریال خیلی‌ها به نوع طراحی صحنه و عدم‌رعایت برخی از نکات به کارگردان و گروهش ایراد می‌گرفتند، اما با پایان فصل اول، فصل دوم سریال که بخش نوجوانی شخصیت جواد جوادی را نشان می‌داد با حاشیه‌هایی همراه شد. داستان به عشق نوجوانی پرداخت و تابوی نشان دادن روابط عاطفی ۲ نوجوان بود که خیلی‌ها از کودک‌همسری سخن گفتند و آن زمان عوامل سازنده سریال ازجمله نویسنده عنوان کرد که چنین قصدی را نداشته و این نوع عشق در نوجوانان دیده و وجود دارد و معمولا کوتاه و زودگذر است.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1399/02/23
فیلم لوسی هست دیالوگ های فیلم خیلی مصنوعی توی دنیای واقعی کی اینقدر مصنوعی و کتابی حرف میزنه ؟؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
اکثر فیلما همینن با همین دیالوگ ها تازه این که خوبه
من که خوشم میاد ازش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
نبین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
ببین چقدر بدبخت شدیم که واسه همچین سریال بیخودی خبر ویژه کار میکنن
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1399/02/23
خیلی بی نمکه همش نقل قول از استاد جواد جوادی میشه ،فصل دومش که تهوع آور بود
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1399/02/23
فیلم خوب؟خیلی مصنوعی هستن تو یکی از دیالگوگ های فیلم گفت چه جای باصفایی جون میده واسه کار کردن!!! این حرف خیلی چرته چون کسی اینو نمیگه!
Iran, Islamic Republic of
19:15 - 1399/02/23
به معنی واقعی کلمه بیخود
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1399/02/23
اونا پیکی بلایندرز و فرار از زندان و خانه کاغذی و بریکینگ بد و .... میسازن ماام بچه مهندس.این موضوع هم مسخرست هم خنده دار.بعد میگن چرا تلویزیون نمیبینید
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1399/02/24
من فیلم رو خیلی دوست دارم اما ماجرای مژگان چرا معلوم نمیشه حتما میخواهید دو قسمت اخر مژگان بیاد الان ۱۹قسمت میگذره و خبری از مومو نیست
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1399/02/24
سریال خوبیه ولی از روزبه حصاری خیلی خوشم میاد چون هم خیلی متینه وخیلی خوب بازی میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
دقیقا.جواد جوادی بسیار محجوب و متین‌
کاشکی پسران سرزمینم مانند این پسر بودند...
-
12:22 - 1399/02/26
یعنی واقعا تعجب میکنم چطور کشورای خارجی این آثار طبیعی و فاخر مارو نمیخرن و پخش نمیکنند بس که دشمن داریم من که میبینم مو به تنم سیخ میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج