نامزد خاشقچی: نیوکاسل را به قاتل نسپارید!
۹۹۴۲۷۹
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
۱۴۸۴ 
نامزد جمال خاشقچی نامه‌ای احساسی خطاب به هواداران نیوکاسل نوشته است.

ورزش سه: نامزد جمال خاشقچی نامه‌ای احساسی خطاب به هواداران نیوکاسل نوشته است.

حتیصه چنگیز نامه‌ای عاطفی برای هواداران نیوکاسل یونایتد نوشته و از آن‌ها خواسته که از مالکیت شیخ سلمان در باشگاه فوتبال مورد علاقه شان پشتیبانی نکنند. صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی به ریاست ولیعهد محمد بن سلمان در آستانه نهایی کردن خرید ۳۶۸ میلیون دلاری نیوکاسل بوده و این اتفاق باعث می‌شود ۸۰ درصد سهام این تیم لیگ برتری در انگلیس به این ارگان برسد.

حتیصه چنگیز نوشت: می‌دانم که بسیاری از شما از پیشنهاد محمد بن سلمان وسوسه شده اید تا از شر اوضاع وخیمی که سالهاست روند باشگاه شما را مختل کرده، راحت شوید. اما ولیعهد متهم است که دستور قتل جمال را صادر کرده است. همه تحقیقات قابل استناد اتهام او را ثابت می‌کنند.

شیخ سلمان در کشورش تحت محاکمه قرار نگرفته است، زیرا او آن کشور را با مشت آهنی کنترل می‌کند. خواهش من از شما این است که به این فکر کنید که آیا قبول پیشنهاد محمد بن سلمان واقعا مسیر درست برای رفع ناامیدی برای باشگاه و شهر شماست یا نه. چطور ممکن است باشگاه شما توسط شخصی که باید برای قتل محاکمه شود، اداره گردد، در شرایطی که ما به درستی انتظار محاکمه هر کسی که متهم به قتل یک انسان عزیز شده را داریم. آن‌ها به دنبال منافع خودشان هستند.

او ادامه داد: بار‌ها گزارش شده آن‌ها چندین مخالف و مبارز حقوق زن را زندانی و شکنجه کرده اند، در جنگ یمن تعداد بی شماری از غیرنظامیان را کشته و مورد آزار قرار داده و حتی اعضای خانواده خودشان را نیز تحت تعقیب قرار داده اند.

ما نباید اجازه دهیم فوتبال زیبا فوتبال توسط افرادی که شور و اشتیاقی نسبت به آن ندارند و فقط به دنبال استفاده از آن برای پنهان کردن اعمال تکان دهنده خود هستند اداره شود، زیرا اینگونه باعث شرمساری فوتبال می‌شویم. حالا لحظه‌ای است که برای فوتبال، باشگاه، شهر و کشورمان در کنار هم ایستاده تا جلوی نهایی شدن این توافق توهین آمیز را بگیریم.

مطالب مرتبط