کلید روشن و خاموش کردن درد در مغز کشف شد
۹۹۶۴۶۹
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
۱۱۶۹۴
محققان منطقه ای در مغز موش ها کشف کرده اند که مانند کلید برق، احساس درد را خاموش می کند. چنین کشفی به توسعه موج تازه ای از داروهای مسکن برای انسان ها کمک می کند.

خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل: محققان ادعا می کنند منطقه کوچکی در مغز موش ها یافته اند که می تواند مانند کلید برق احساس درد را در آنها خاموش کند.

محققان آمریکایی ادعا می کنند آمیگدال(amygdala)، یک خوشه بادامی شکل از اعصاب است که در هر طرف مغز وجود دارد و می تواند بخش های مختلفی که درد را پردازش می کنند، روشن کند.

کلید روشن و خاموش کردن درد در مغز کشف شد

در آزمایش ها فعال کردن اعصابCeAga به طور قابل توجهی سیگنال های ناراحتی در موش هایی را کاهش داد که برای ایجاد احساس درد تحریک شده بودند.

هرچند آمیگدال در مغز موش ها در مقایسه با انسان بسیار بزرگتر است اما احتمال دارد سیستم کنترل درد انسان ها نیز مشابه باشد.

این کشف به توسعه موج تازه ای از داروهای مسکن برای انسان ها کمک می کند.

فان وانگ استاد دانشگاه دوک در کارولینای شمالی می گوید: درد یک واکنش پیچیده در مغز است. درمان درد به تمام فرایندهای مغزی بستگی دارد که در مناطق مختلفی از آن قرار دارند و دسترسی به آنها کار مشکلی است.

اما فعال سازی یک غده کلیدی که به طور طبیعی سیگنال هایی به مناطق پردازش درد ارسال می کند، احتمالا روش قدرتمندتری است.

به گفته وانگ بیشتر مطالعات پیشین روی مناطقی از مغز تمرکز کرده اند که با درد روشن می شوند.

این تحقیق ادعا می کند آمیگدال در منطقه ای از مغز قرار دارد که افراد کمی آن را به عنوان مرکز ضد درد بدن بررسی کرده اند. زیرا این منطقه اصولا مکان وجود احساسات و واکنش های منفی مانند اضطراب است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج