خوردبین: از شجاعت سازمان لیگ خوشم آمد
۹۹۶۷۱۶
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۲
۱۱۶۰ 
دل‌تان برای محمود خوردبین تنگ نشده؟ سرپرست قدیمی و مو سپید کرده فوتبال ایران که بابت سال‌ها فعالیت روی نیمکت سرخپوشان پایتخت قرار بود نامش در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت شود.

خبرآنلاین: دل‌تان برای محمود خوردبین تنگ نشده؟ سرپرست قدیمی و مو سپید کرده فوتبال ایران که بابت سال‌ها فعالیت روی نیمکت سرخپوشان پایتخت قرار بود نامش در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت شود. به هر حال خوردبین از جمله چهره های فراموش نشدنی تاریخ باشگاه پرسپولیس به حساب می آید که سال‌ها صاحب پیراهن این تیم بوده و در کنار علی پروین و سایر مربیان، سرپرستی سرخپوشان را بر عهده داشت.با او در آستانه شروع دوباره لیگ برتر گپ کوتاهی زدیم که می خوانید:


*گویا قرار است دوباره لیگ برتر آغاز شود. شما چه نظری در این مورد دارید؟

اگر خاطرتان باشد در مصاحبه قبلی هم گفتم که همه ما به فوتبال نیاز داریم. اصلا این فوتبال است که به جامعه نشاط می دهد. اگر کسی از کرونا می‌ترسد، همین فوتبال می‌تواند باعث از بین رفتن ترسش شود. خدا را شکر که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال با کمک وزارت بهداشت و سایر مسئولان کشوری یک تصمیم شجاعانه گرفتند که بابت این تصمیم، من به آنها تبریک می‌گویم.


*با این حال هنوز هم افرادی هستند که با برگزاری ادامه رقابت های لیگ مخالفت می کنند!

ببینید فوتبال که متعلق به یک عده خاص نیست. الان یک نظرسنجی عمومی بگذارید تا ببینید همه مردم علاقه دارند تا بازی ها دوباره آغاز شود. این طور هم نیست که اگر یک نفر گفت لیگ را تعطیل کنید، همه بگویند چشم! الان دیگر وضعیت با گذشته تفاوت کرده و همه باید تابع قانون باشند و به لیگ برگردند. کسی نباید خودش را فراتر از قانون ببیند.


*پس چرا همچنان اعتراض ها ادامه دارد؟

فقط من یک دلیل به ذهنم می رسد. آنهایی اعتراض می کنند که مصالح شخصی خودشان به خطر افتاده است. باشگاه ها نمی خواهند پول بازیکنان و مربیان خود را بدهند، می گویند لیگ را ادامه بدهیم یا برخی شان هم نمی خواهند پرسپولیس به قهرمانی چهارم خود برسد و از این رو، تلاش کردند که لیگ را تعطیل کنند ولی خوشم آمد که سازمان لیگ با شجاعت مقابل همه این مسائل ایستاد و حتی می بینیم که برنامه بازی ها هم اعلام شده است.


*با این حال فکر می‌کنید پرسپولیس بتواند به قهرمانی برسد؟

اصلا شما شک نکنید که پرسپولیس قهرمان لیگ می شود. ۱۰ امتیاز با سایر تیم ها فاصله دارد و بازی های پرسپولیس نسبت به باقی رقبایش سبک تر است. من معتقدم اگر فقط سه یا چهار هفته لیگ را برگزار کنند پرسپولیس قطعاً قهرمان خواهد شد.


*برخی نگران وضعیت مصدومیت بازیکنان و ریسک کرونا هم هستند. در این مورد هم صحبت می‌کنید؟

من این موضوع را کاملاً طبیعی می‌دانم. یک بازیکن ممکن است در طول فصل بارها مصدوم شود و یا روی یک برخورد برای ماه ها فوتبال را ببوسد و کنار بگذارد. این که دلیل نمی شود بگوییم چون لیگ شروع شده، همه مصدوم می‌شوند. از طرفی یکسری پروتکل های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا اعلام شده که من شک ندارم با رعایت این پروتکل و قوانین اجتماعی و امنیتی کسی به این سادگی کرونا بگیرد.


*با افشین پیروانی که صحبت می کردیم، می گفت ممکن است برخی برخی عنوان کنند دچار کرونا شده اند تا باعث لغو لیگ شوند. شما این موضوع را می پذیرید؟

در همین ابتدا باید ب‌گویم اگر افرادی هستند که به این مسائل فکر می‌کنند، اصلاً فوتبال را دوست ندارند و باید به سراغ مشاغل دیگری بروند اما شنیده‌ام که سازمان لیگ قصد دارد با چنین افرادی به شدت برخورد کند چون تجربه بسیار بدی در مورد سواستفاده از نام نوجوانی که دور از زمین فوتبال بابت کرونا فوت کرده بود وجود دارد. دیگر مسئولان هم نمی خواهند از نام فوتبال به این شکل سوء استفاده شود.


*یک موضوع دیگر هم مطرح است؛ اینکه می گویند در صورت شروع دوباره لیگ، از آنجا که بازی ها بدون تماشاگر برگزار می شود، لطف و هیجانی ندارد. شما هم به این موضوع اعتقاد دارید؟

من هم با این موضوع کاملا موافقم اما شما جواب این سوال را بدهید که آیا می‌توان گفت همین جور بدون تکلیف باقی بماند و بدون تعیین قهرمان به سراغ فصل آینده برویم. من بعید می دانم کسی این منطق را بپذیرد که لیگ بدون تعیین قهرمان یا بدون پایان یافتن بازی ها تمام شود. بهتر است که همه دست به دست هم بدهیم و لیگ را به اتمام برسانیم. شرایط آن شکل پیش نمی‌رود که بگوییم یک ماه یا دو ماه دیگر از بین می رود و آن وقت بهترین زمان برای شروع لیگ است. این بیماری حالا حالاها با ما می ماند و باید به زندگی با وجود کرونا عادت کنیم.


*باشگاه پرسپولیس هم توانسته با یک کارگزار اسپانسر عقد قرارداد کند. شما فکر می‌کنید این باشگاه می‌تواند با چنین قراردادهایی مشکلات مالی خود را ریشه‌کن کند؟

من مطالعه زیادی در مورد این قراردادها ندارم ولی فقط امیدوارم باشگاه به سرعت بدهی‌های خود ازجمله بدهی به برانکو را پرداخت کند تا به دردسر های بیشتری نیفتاد. البته خیلی ها از باشگاه طلبکار هستند، نمونه‌اش خود من که طلب نسبتاً سنگینی از پرسپولیس دارم ولی نمی‌خواهم از این باشگاه شکایت کنم. بالاخره ما هم در این باشگاه کار کردیم و حقی داریم. باید همه ما به حق مان برسیم. انشاالله با همین قراردادها پرسپولیس به لحاظ مالی هم تقویت می‌شود و مشکلی برای ادامه راه خود ندارد.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1399/02/31
منم بودم خوشم می اومد
بزور میخوان تیم حکومتی قهرمان بشه
اقای خوردبین جان انسانها بیشتر ارزش داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کیسه کش پرسپولیس همین الان هم قهرمان شده کافیه جدول رو ببینی ولی ادامه لیگ به سود مردم هست که شما فهمشو ندارید و فقط اونو فقط در پوکر سوزش میبینید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
به زور؟؟ با صدرنشینه تیم.. ده امتیاز بیشتر از همه داره.
شماها که مدافع جان انسان ها هستید خب بیایید مثل همه کشورهایی که لیگ رو تعطیل کردند و صدرنشین رو قهرمان، ما هم همین کار رو بکنیم..
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اگرواقعا خیلی دل برای مردم می تپه
وجیگرسوخته ملتی ترتیب بدیدهرکه پیشتازه قهرمان اعلام کنن ولیگ تعطیل کنن تافصل بعد.
اما اگر ذهنیتتون منفیه وفقط دنبال قهرمان نشدن پرسپولیسی.
این یک نوع خباثته وطول تاریخ خبیث وجود داشته وچون جنابعالی زیادن
زاهدی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
بیشترکشورها قهرمان رومشخص نکردن با انکه تفاوت امتیازیشون خیلی بیشتره اون اختلاف امتیازهم دستوری وبخشنامه ای نیست وتو زمین بازی مشخص شده...
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1399/02/31
باجان مردم میخوایند جام بگیربید بعد ازشجاعت سازمان لیگ میگید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دیگه حال به هم زن شدید با این حرفای دوزاری تون.. ارزش جواب دادن نداره دیگه فیلمتون
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1399/02/31
لیگ انگلیس چندتا کرونایی داشته.اصلا این به کنار استان خوزستان ک 3تا تیم داره الان اوج بیماریه یا استانهای دیگه
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1399/02/31
خوشت اومد چون تیم لنگی تون دوماهه مخفیانه تمرین میکنه!!
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1399/02/31
از وزیر ورزش چی خوشت میاد
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1399/02/31
دو کلام ازمادر عروس بشنوید!
پدربزرگ تیم حکومتی!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج