کمر فوتبال به دست آقای نجیب شکسته می‌شود؟
۹۹۸۲۰۹
۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۹
۴۸۳۰ 
نتیجه نهایی شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران به زودی مشخص خواهد شد.

خبرآنلاین: نتیجه نهایی شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران به زودی مشخص خواهد شد.

ماجرای ویلموتس شاید آخرین پرونده فدراسیون تحت ریاست مهدی تاج بود. پرونده ای که البته از لحاظ سنگینی و میزان تبعاتی که می تواند برای فوتبال ایران داشته باشد قابل مقایسه با سایر خسارت ها و مشکلاتی که طی سالیان اخیر به وجود آمده نیست و بسیار کلان تر از چیزی است که تصور می شود.

داستان ویلموتس را تقریبا دیگر همه می دانند. ویلموتسی که در ترکیه بست نشست و به ایران نیامد تا 2 میلیون یورو نقد از فدراسیون بگیرد و بعد به فاصله سه روز تا بازی با عراق به تهران آمد تا با شکستی دیگر ایران را در دورترین نقطه ممکن به دور بعدی مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قرار دهد.

پس از بازی با عراق اما دو مسئله جدید به مرور مطرح شد. یکی اینکه ویلموتس اساسا قرارداد خود با فدراسیون را فسخ کرده بود و دیگر قرار نیست سرمربی تیم ملی باشد و دیگر اینکه فدراسیون این پول را از یکی شرکت های دولتی قرض گرفته و باید این پول را به زودی بازگرداند. پولی که به نظر نمی آید فدراسیون فوتبال توان پرداخت آن را داشته باشد و کما اینکه تاکنون هم این پول پس داده نشده و حالا در این شرایط بد از لحاظ اقتصادی، ویلموتس با سودای دریافت غرامت 6 میلیون یورویی راهی فیفا شده است. مبلغی که اگر ایران محکوم به پرداخت آن شود، مشخص نیست که از کجا باید تامین شود چون نه فدراسیون و نه وزارت ورزش قطعا توانایی چنین کاری را ندارند و بعید است دیگر دولت در شرایط کرونا و تحریم،در این حد برای فوتبال دست به جیب شود.

اوضاع پیچیده تر از همیشه است

نبرد حقوقی فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس شروع شده است. نبردی که به زودی نتیجه آن مشخص خواهد شد. نبردی که با شکایت ویلموتس به فیفا و طلب غرامت 6 میلیون یورویی از سوی او کلید خورده و حالا ایران باید از خودش در این زمینه دفاع کند. فدراسیون فوتبال پس از جنجال های انتخاب تیم وکلای خود و مواردی از این دست که آن ها را پشت سر گذاشته، ظاهرا لایحه دفاعی خود را قبل از آغاز سال 1399 به فیفا ارسال کرده و تلاش کرده از حق فوتبال ایران دفاع کند.

با این حال فیفا طی روزهای اخیر خبر بدی را در این خصوص اعلام کرد و آن هم این بود که لایحه دفاعی فدراسیون فوتبال مورد پذیرش قرار نگرفته و در واقع رد شده است. این خبر نشان می دهد که فدراسیون فوتبال ظاهرا چیز خاصی در دست ندارد و باید دید در مکاتبات بعدی با فیفا آیا دلیل محکمی از سوی فدراسیون برای رد ادعای ویلموتس ارائه خواهد شد یا فوتبال ایران باید منتظر بزرگترین خسارت مالی تاریخ خود باشد؟

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1399/03/04
باید دادگاهی شود رئیس فدراسیون آقای تاج.
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1399/03/04
باید از جیب تاج پرداخت بشه ....
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1399/03/04
عوامل این قراداد باید دادگاهی شوند
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1399/03/04
باید تاژ وباندش پرداخت کند اگر جریمه شدیم !؟
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1399/03/04
ما خیری از این فوتبال ایران ندیدیم همش هزینه ول
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1399/03/04
این دسته گلی هشتش که سلطانی فر و معاونینش به اب دادند شرم برتو سلطانی فر
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1399/03/04
یه نا "هم کنار نجیب بزنید خودشم میدونه چنان ر.......ده به فوتبال که از هیچ الکی هم رد نمیشه وکسی هم نیست ازش بازخواست کنه !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج