تشریح وضعیت تیم هندبال برای حضور در مسابقات
۹۹۸۴۸۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
۵۲۶ 
مربی تیم هندبال جوانان از عقب افتادن تمرینات تیم به دنبال شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: امیدواریم با صدور مجوز اردوها، تیم تا مهرماه به آمادگی کامل برسد.

خبرگزاری مهر: مربی تیم هندبال جوانان از عقب افتادن تمرینات تیم به دنبال شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: امیدواریم با صدور مجوز اردوها، تیم تا مهرماه به آمادگی کامل برسد.

مهدی آزاد منجیری در مورد کادر فنی این تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، گفت: آقای ظهرابی سرمربی هستند من و علی مرادی کمک هستیم و آقای غلامی هم مدیر فنی و سرسنگی هم کادر درمان هستند و با همین کادر هم برای تیم برنامه ریزی می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که «کنفدراسیون هندبال آسیا مهرماه را به عنوان تاریخ برگزاری این رویداد اعلام کرده است با توجه به ادامه روند بیماری کرونا در کشور چه برنامه‌ای برای شروع تمرینات داریم؟»، گفت: ما برنامه خودمان را به فدراسیون هندبال ارائه کردیم و به دنبال برگزاری اردو در بهترین زمان هستیم و منتظر اعلام زمان از طرف فدراسیون هستیم تا ان‌شاالله اولین اردو را در سال جدید برگزار کنیم.

آزاد منجیری درباره شروع فعالیت‌های ورزشی بالخصوص در رشته‌های تیمی، ادامه داد: من احساس می‌کنم نه تنها هندبال بلکه همه رشته‌ها باید تمرینات را شروع کنند و تمرینات ورزشی به روال عادی بر می‌گردد همان طور که از ماه آینده به تدریج مسابقات و لیگ‌های فوتبال هم شروع می‌شود. تیم ما هم باید تمرینات را آغاز کند تا با صد درصد آمادگی در مسابقات مهرماه حاضر شویم.

وی افزود: قبل از عید شش اردو برگزار شد و خوب شروع کرده بودیم ولی همه گیری بیماری کرونا ما را عقب انداخت، امیدواریم با برنامه ریزی در فرصت سه چهار ماهه که پیش رو داریم تمرینات را شروع کنیم و کارهای آمادگی جسمانی و تکنیکی را انجام داده و بعد با تمرین تاکتیکی تیم را با آمادگی صد درصد به مسابقات قهرمانی آسیا در مهرماه برسانیم.

مربی تیم هندبال جوانان خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم بعد از اعلام مجوز وزارت بهداشت برای از سر گیری تمرینات رشته‌های تیمی در نهایت وزارت ورزش مجوز تمرین تیم‌های ملی را بگیرد و ابلاغ کند چون برخی مسابقات نزدیک است و نباید زمان را از دست بدهیم. البته در حال حاضر اعضای تیم هندبال در شهرهای خود تمرینات انفرادی را انجام می‌دهند. آمادگی جسمانی بچه‌ها خیلی هم پایین نیست ولی امیدوارم مجوزها صادر شود و ما اولین اردو را در سال جدید برگزار کنیم.

وی بیان کرد: ما تلاش می‌کنیم زمینه برگزاری اولین اردوی تیم را تا دهم خردادماه در یکی از شهرهای سفید و با خطر آلودگی کمتر مهیا کرده و برنامه ریزی کنیم. البته این یک پیش بینی است و باید مجوزهای لازم از سوی وزارت ورزش برای برگزاری این اردو گرفته شود.

در صورت دریافت این مجوز و قطعی شدن برپایی اردو، باید در ابتدای ورود از بچه‌ها تست‌های آمادگی بگیریم تا سنجشی از شرایط بازیکنان داشته باشیم. به احتمال زیاد اردوهای اول و دوم ما تنها به بحث بالا بردن آمادگی جسمانی بچه‌ها و تمرین در سالن خواهد گذشت چرا که چند ماهی است بازیکنان تمرین نکرده‌اند.

مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا مهرماه سال جاری در شیراز برگزار خواهد شد.