افغانستان، زندانیان طالبان را آزاد کرد
۹۹۸۶۹۵
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
۴۱۸۰ 
شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که نخستین گروه ۱۰۰ نفری از زندانیان طالبان بر اساس فرمان اخیر رئیس جمهوری این کشور آزاد شدند.

خبرگزاری ایسنا: شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که نخستین گروه ۱۰۰ نفری از زندانیان طالبان بر اساس فرمان اخیر رئیس جمهوری این کشور آزاد شدند.

 انتظار خادم، رئیس بخش "صلح و ممانعت از تلفات غیرنظامیان" در دفتر شورای امنیت ملی افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که روند رهایی زندانیان روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت و در هر روز ۱۰۰ زندانی آزاد خواهند شد.

او از طالبان هم می‌خواهد که برای نشان دادن حسن نیت این گروه، آتش‌بس را تمدید، مذاکرات بین‌الافغانی را آغاز و زندانیان بیشتر دولتی را آزاد کند.

جاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان نیز توییت کرد، دولت امروز ۱۰۰ زندانی طالبان را به منظور نشان دادن حسن نیت خود برای تقویت تلاش‌های صلح از جمله تمدید سیستم آتش‌بس و شروع مذاکرات مستقیم آزاد کرد.

شبکه طلوع نیوز نیز به نقل از این سخنگو گزارش داد، این زندانیان از زندان بگرام آزاد شدند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان روز گذشته در نخستین روز عید فطر، در استقبال از اعلام آتش بس سه روزه از سوی طالبان، برای نشان دادن حسن نیت دولت افغانستان فرمان آزادی ۲۰۰۰ زندانی طالبان را امضا کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط