حمله کیهان به برادر آیت‌الله هاشمی
۹۹۸۸۰۹
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴
۸۲۱۳
روزنامه کیهان در مطلبی به انتقادات اخیر محمد هاشمی پاسخ داده است.

روزنامه کیهان در مطلبی به انتقادات اخیر محمد هاشمی پاسخ داده است.

در این یادداشت آمده است؛

آقای محمد هاشمی در مصاحبه‌ای گفته است: «تفاوت اساسی زمان ریاست من بر صدا و سیما با الان این است که آن موقع ما رسانه ملی بودیم ولی الان ما رسانه ملی نداریم. مردم صدا و سیما را با روزنامه «کیهان» یکی می‌دانند. یعنی مردم تفاوتی بین این دو قائل نیستند»! درباره اظهارات ایشان باید گفت:

1- کاش آقای هاشمی به‌جای کلی‌گویی، به نمونه‌هایی از مواضع و عملکرد کیهان ‌اشاره کرده و به نقد آن می‌پرداختند و سپس درباره این روزنامه به قضاوت می‌نشستند! مثلاً می‌فرمودند که کدامیک از مواضع کیهان مردمی و انقلابی نبوده و از نگاه ایشان قابل انتقاد بوده است؟! و یا ‌اشاره می‌کردند که کدامیک از پیش‌بینی‌های کیهان درباره جریان غربگرا و خیانت آگاهانه و یا خسارت ناخودآگاه آنان به مردم و نظام و انقلاب نادرست از آب درآمده است؟! و یا توضیح می‌دادند کدامیک از هشدارهای پیشاپیش کیهان درباره غارت بیت‌المال از سوی مفسدان حرام‌خوار، واقعیت نداشته است؟! برای کیهان برخلاف بعضی‌ها، دیوار حاشا بلند نیست چرا که تمامی مواضع و عملکرد آن مکتوب و مضبوط و برای همگان قابل مراجعه است. بنابراین اگر جناب محمد هاشمی در این زمینه مطالعه و تحقیقی دارند چرا مطرح نمی‌کنند و نظر خود را به قضاوت عموم نمی‌گذارند؟! و اگر مطالعه‌ای ندارند و یا بیان حقایق را به زیان خود می‌دانند، چرا زبان به خلاف می‌گشایند؟!

۲- درباره عملکرد صدا و سیما باید گفت که ما هم انتقادات فراوانی به آن داشته و داریم که بسیاری از آنها را مطرح کرده و می‌کنیم، ولی انتقادات ما به صدا و سیما یکصد و هشتاد درجه با انتقادات آقای هاشمی و دوستان مدعی اصلاحات ایشان تفاوت دارد و در برخی از موارد آنچه را مدعیان اصلاحات در اعتراض به صدا و سیما مطرح می‌کنند، نقطه قوت این سازمان می‌دانیم. اما، در همین زمینه ‌اشاره به نکته‌ای از اظهارات آقای محمد هاشمی را رمزگشا می‌دانیم. ایشان می‌گوید؛ «متاسفانه صدا و سیمای کنونی ما از آن سیاست‌ها عدول کرده است و الان به‌عنوان یک رسانه ملی شناخته نمی‌شود بلکه بیشتر رسانه جناحی به حساب می‌آید. به‌طور مثال در گذشته در انتخابات، صدا و سیما در هر انتخاباتی ورود پیدا می‌کرد و به نحوی فرد یا جریانی را تایید می‌کرد، آن فرد برنده مطلق انتخابات بود. یعنی مردم تا این اندازه نگاهشان به صدا و سیما بود. اما الان در انتخابات می‌بینیم که صدا و سیما خودش را می‌کُشد که مسیر انتخابات را به نوعی عوض کند، نمی‌تواند».

یک‌بار دیگر سخن ایشان را مرور کنید! به صراحت اعتراف می‌کند که در زمان ریاستش بر صدا و سیما جناحی عمل می‌کرده است! می‌گوید: «به‌طور مثال در گذشته در انتخابات، صدا و سیما در هر انتخاباتی ورود پیدا می‌کرد و به نحوی فرد یا جریانی را تایید می‌کرد، آن فرد برنده مطلق انتخابات بود»! یعنی ایشان در دوران ریاست خود بر صدا و سیما از نامزد مورد نظر حزب و جناح خود حمایت می‌کرد و افتخار هم می‌کند! که این حمایت باعث می‌شد نامزد مورد نظر جناح ایشان «برنده مطلق» انتخابات باشد!

۳- ایشان در ادامه مصاحبه می‌گویند: «این انقلاب ساده و آسان به دست نیامده، برای این انقلاب خون‌ها ریخته شده و خانواده‌ها فدا شده است. کمی فکر کنیم که چگونه به دست ما رسیده است»! این بخش از سخنان ایشان سخنی به‌جا و شایسته تقدیر است ولی کاش این پرسش را بی‌پاسخ نمی‌گذاشتند که وقتی در روزهای بد حادثه مثلاً در فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ جماعتی از درون دست به وطن‌فروشی زده بودند.

بدیهی است که برخی از خدمات آقای محمد هاشمی قابل انکار نیست ولی انتظار آن بود که سنجیده سخن بگویند و بیرون از مناسبات حزبی و گروهی به مسائل نگاه کنند

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:43
United States
07:16 - 1399/03/06
درود وقلم فرسای درموردکیهان:
همیکه روزنامه ای باان همه اعتبار به ورق پاره ای برای نظافت واریز کردن شیشه های ساختمان شده رنگ رخسارزردش حکایت ازسردرونش میکند
پاسخ ها
سارا...
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
خخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1399/03/06
مرحبا هاشمی خوب گفتی
Iran, Islamic Republic of
07:20 - 1399/03/06
الان مردم نه صدا و سیمای میلی رو و نه کیهان رو هیچی حساب نمیکنن
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1399/03/06
حالا دعوا نکنید کسی تلویزیون نگاه نمی کندو روزنامه نمی خواند فقط یک گوشی و اینترنت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
حرفهای آقای هاشمی کاملا منطقی است کیهان حرف حساب که ناراحتی ندارد
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1399/03/06
کاش بودجه کیهان از بیت المال قطع بشه ببینیم چقدر دوام میاره.
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1399/03/06
واقعا کیهان این نظرها رو میبین بازم چاپ میشه .واقعا روزنامه افتضاحی.فقط حرف صدمن یه قاض
United Kingdom
11:25 - 1399/03/06
عده ای بدون هیچ استدلالی همین کار هاشمی رو تکرار و توهین می کنند
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1399/03/06
آقای محمد هاشمی شما در مورد حساب های خانواده هاشمی در لندن وکانادا ویلا های لاکچری در شمال تهران وچگونه بدست این خانواده افتاد هم صحبت بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1399/03/06
محمد هاشمی فکر کرده کسانیکه در دهه پنجاه عمرشان هستند دچار آلزایمر شدند خفقانی که زمان ایشان بر صدا و سیما حاکم بود قابل وصف نیست.
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1399/03/06
کیهان خاری تو چشم دلار بگیران و خائن ها و وطن فروشان
مردم حتما شما وطن فروشان هستند که تلوزیون نگاه نمیکنن
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1399/03/07
هاشمی ها همه از یه قماشند ......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج