ترابی: بازیکن پرسپولیس هستم و به آن تعهد دارم
۱۰۲۸۶۴۴
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
۱۱۵۸
مهدی ترابی ستاره پرسپولیس در لیگ نوزدهم بود و تقابل او با تیم سابقش دیدنی خواهد بود.

خبرورزشی:  شاید ویژه‌ترین بازیکن جدال امروز پرسپولیس و سایپا در ورزشگاه آزادی تهران «مهدی ترابی» باشد. جوانی که محصول ناب باشگاه سایپاست و حالا باید برابر تیم سابق خود به میدان برود. مهدی ترابی البته مثل خیلی دیگر از ستاره‌های فوتبال، کم سختی نکشیده است. جوان‌تر که بود از اشتهارد به تمرین جوانان سایپا می‌رفت. مسیری در حدود دو ساعت که با اتوبوس طی می‌شد. افتخار اشتهارد بدون‌شک مهدی ترابی است.

ترابی: بازیکن پرسپولیس هستم و به آن تعهد دارم

تولد این ستاره در سایپا، همین چند سال قبل بود. او پیش از آن فوتسال بازی می‌کرد. در فوتسال هم البته پله‌های ترقی را طی کرد، او را برای تیم ملی جوانان انتخاب کردند، اما محمد سلطانی، مربی‌اش در جوانان سایپا گفت باید فوتسال را رها کند و تمرکزش را روی فوتبال بگذارد. دیگر هم سمت فوتسال نرفت، اما تکنیک بی‌بدیل امروز خود را مدیون فوتسال می‌داند. مهدی در تیم جوانان سایپا ابتدا با شاهین صمدیان کار کرد و بعد محمد سلطانی.

حضورش در تیم جوانان سایپا به یک فصل نرسیده بود که مجتبی تقوی از او خواست به تیم بزرگسالان برود. همان فصل با نظر تقوی در لیگ برتر بازی کرد، البته به‌عنوان هافبک راست و مقابل گهر دورود. بعد از آن کم‌کم در تیم بزرگسالان سایپا جا افتاد و در لیگ برتر بیشتر فرصت بازی به دست آورد. او خیلی زود مورد توجه کارلوس کی‌روش، سرمربی سختگیر و سابق تیم ملی قرار گرفت و ملی‌پوش شد. بازیکنی که در نخستین بازی ملی‌اش دروازه ازبکستان را باز کرد و نشان داد کی‌روش بیهوده به او اعتماد نکرده و تا زمان حضور کارلوس کی‌روش در ایران همواره جایی ثابت در لیست سرمربی پرتغالی داشت و...

مهدی ترابی در فصل جاری نیز ستاره پرسپولیس بود. او با ۱۱ گل زده و ۶ پاس گل نه تنها ستاره پرسپولیس بلکه بهترین بازیکن لیگ نوزدهم بوده است. مهدی ترابی کم‌حرف، اما فردا باید برابر تیم سابق خود سایپا بازی کند. او در این رابطه می‌گوید: «من فوتبالم را در رده حرفه‌ای از جوانان سایپا آغاز کردم و به این باشگاه مدیونم. خاطرات بسیار خوبی از دوران بازی در این تیم دارم، اما امروز پیراهن پرسپولیس را پوشیده‌ام و به این تیم تعهد دارم.»

مهدی ترابی ادامه می‌دهد: «پرسپولیس تیم محبوب دوران کودکی‌ام بوده و خیلی خوشحالم و افتخار می‌کنم به آرزوی قدیمی خودم رسیدم. امیدوارم توانسته باشم دل هواداران پرشمار پرسپولیس را شاد و اعتماد مربیان را جلب کنم.» این هافبک تکنیکی بازی با سایپا را بسیار سخت توصیف کرده و خاطرنشان می‌کند: «سایپا مربی جوانی به اسم ابراهیم صادقی دارد که به جوانان اعتقاد ویژه‌ای داشته و تیمش بسیار دونده و جنگنده بازی می‌کند. به طور حتم بازی سختی مقابل سایپا داریم، اما تلاش می‌کنیم در این بازی برنده شویم و باعث خوشحالی هواداران شویم.» مهدی ترابی در پاسخ به سؤالی در خصوص دربی حذفی خیلی خلاصه می‌گوید: «فعلاً با سایپا بازی داریم!»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج