سفر سه ماهه به مریخ با موتور هسته‌ای جدید
۱۰۵۱۲۱۷
۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
۹۶۰
یک شرکت فناوری در سیاتل آمریکا از طراحی نمونه مفهومی یک موتور هسته‌ای خبر داده که ان تی پی نام دارد و سفر به مریخ را در سه ماه ممکن می‌کند.

خبرگزاری فارس: یک شرکت فناوری در سیاتل آمریکا از طراحی نمونه مفهومی یک موتور هسته‌ای خبر داده که ان تی پی نام دارد و سفر به مریخ را در سه ماه ممکن می‌کند.

سفر سه ماهه به مریخ با موتور هسته‌ای جدید

موتور هسته‌ای جدید ان تی پی که به ناسا تحویل داده شده، ایمن‌تر و مطمئن‌تر و قدرتمندتر از موتورهای هسته‌ای قدیمی تر توصیف شده و شرکت سازنده مدعی است بهره وری این موتور بیشتر از راکت های شیمیایی است.

موتور یادشده می تواند انقلابی در مسافرت های فضایی ایجاد کند و مدت زمان سفر به کره مریخ را به حدود تنها سه ماه کاهش دهد. راکت هایی که با سوخت شیمیایی کار می کنند در حال حاضر به حد نهایی محدودیت های فنی خود رسیده اند و سیستم های برقی آنها نیز کشش فشار بیشتری را ندارد. اما راکت های هسته ای در صورت طراحی مناسب می توانند تا چندین برابر راکت های شیمیایی کارآیی داشته باشند.

* نحوه غلبه بر چالش های سوخت هسته ای در فضا

در مقابل تولید موتورهای هسته ای به علت وزن بالای راکتورهای هسته ای یک چالش جدی است. از سوی دیگر این راکتورها امنیت کافی نیز ندارند و این مشکل به خصوص در خارج از جو کره زمین به حداکثر می رسد. در نهایت با تغییراتی در طراحی راکتورهای هسته ای مشکلات یادشده به حداقل رسیده اند.

همچنین سوخت مورد استفاده در این راکت ها موسوم به سوخت میکرو سرامیکی کپسولی، از اورانیوم با غنی سازی کم تهیه شده که که از سوخت هسته ای بازفرآوری شده غیرنظامی حاصل می شود و به میزانی بین 5 تا 20 درصد غنی شده است. این رقم بیشتر از راکتورهای غیرنظامی و کمتر از راکتورهای دریایی است. سپس سوخت مذکور در کپسول دارای ذرات کاربید زیرکونیوم (ZrC) ذخیره می شود. این سوخت در آینده در راکتورهای فضایی نیز قابل استفاده خواهد بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج