۲۱۴ اوباش‌گرِ پایتخت نقره‌داغ شدند
۱۰۷۲۷۰۵
۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
۱۴۱۴
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۲۱۴ تن از اراذل و اوباش پایتخت خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۲۱۴ تن از اراذل و اوباش پایتخت خبر داد.

سردار حسین رحیمی در اجرای طرح "اقتدار" که با حضور جانشین فرمانده ناجا برگزار شد، گفت: در اجرای این مرحله از طرح اقتدار ۱۹۱ پرونده به اجرا درآمد که در جریان آن ۲۱۴ نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند.

رحیمی با بیان اینکه ۸۷ نفر از دستگیرشدگان جزو اراذل و اوباش سطح دار بودند، تصریح کرد: ۶۶ نفر نیز جزو مزاحمان نوامیس و ۲۶ نفر نیز به دلیل حمل و قاچاق سلاح دستگیر شدند.

رحیمی با بیان اینکه این طرح در ۸۷ محله از پایتخت و در سطح اماکن، پارک ها و بوستان ها و... به مرحله اجرا درآمد، گفت: در مجموع از این افراد ۳۱۶۹ فشنگ، ۴۷ قبضه سلاح جنگی و شکاری و چندین دستگاه خودرو و موتورسیکلت کشف و توقیف شد.

رحیمی به متخلفان در حوزه اماکن و صنوف نیز هشدار داد و افزود: بارها گفته ایم و باز هم تکرار می کنیم که اگر اماکن و واحدهای صنفی اعم از سفره خانه ها، باشگاه ها و ... به محلی برای حضور اراذل و اوباش تبدیل شود به جد با آنان برخورد می کنیم. کما اینکه در اجرای این طرح نیز ۴۶۰ واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفته و از این تعداد ۳۳ واحد پلمب شدند.

رحیمی در مورد فعالیت اراذل و اوباش در فضای مجازی نیز تصریح کرد: مبارزه و مقابله با اراذل و اوباش محدود به فضای حقیقی نیست و در فضای مجازی نیز اجرا می شود. هیچ کس حق ندارد چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بیندازد.

رحیمی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح ها در آینده نیز ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: پلیس مقتدرانه و قاطعانه و بدون اغماض با اراذل و اوباش برخورد خواهد کرد.

رحیمی همچنین در حاشیه این طرح نیز با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا باز هم اقدام به گرداندن اراذل و اوباش در سطح منطقه خواهند کرد گفت: تمام آنچه که پلیس انجام داده با دستور و مجوز مقام قضایی بوده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج