میرسلیم: از آمریکا خیری به ما نمی‌رسد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۰۰۱۲۸
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹
۷۵۷
مصطفی میرسلیم، سیاستمدار اصولگرا گفت: بی اعتمادی مردم به اصلاح طلبان قطعی است، ولی این به مفهوم رغبت بی، چون و چرا به سمت اصولگرایان نیست.

خبرآنلاین: «بی اعتمادی مردم به اصلاح طلبان قطعی است، ولی این به مفهوم رغبت بی، چون و چرا به سمت اصولگرایان نیست.» این جمله‌ای است که مصطفی میرسلیم، سیاستمدار اصولگرا مطرح می‌کند، براساس این نگاه هرچند اصولگرایان با پیروزی در انتخابات مجلس ۹۸، امید زیادی برای ورود به پاستور در سال آینده دارند، اما آن‌ها هم نگران‌اند و دغدغه بزرگی، چون وحدت دارند این وضعیت در حالی است که اصلاح‌طلبان نیز همچنان نگران ردصلاحیت‌های احتمالی و انتخابات غیررقابتی هستند.

اصولگرایان وارد رقابت تخریبی با هم شده اند

مصطفی میرسلیم که خود در انتخابات مجلس، به عنوان نماینده مردم تهران انتخاب شده و به عنوان یک چهره حزبی در فرایند به وحدت رسیدن اصولگرایان حضور داشته، می‌گوید: «اصولگرایان هر بار که رقیب ضعیف بوده یا در صحنه نبوده به رقابت درون جریانی رو آورده اند؛ به بیانی دیگر، این فرآیند شناخته شده‌ای است که هرگاه اقلیت، ضعیف باشد بین اکثریت تفرقه می‌افتد بنابراین از همین امروز شاهد بروز نوعی رقابت در میان اصولگرایان هستیم، رقابتی که جنبه تخریبی آن غلبه دارد. البته در بسیاری از این رقابت‌ها متاسفانه اصول زیر پا گذاشته می‌شود.»

در انتخابات قبلی رغبت مردم برای رأی دادن کاهش یافت

او در پاسخ به این سوال که در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ و اولین انتخابات قرن جدید هستیم، جزو معدود انتخاباتی است که پیش بینی روند آن برای تحلیلگران دشوار شده است، پیش بینی خود شما از این انتخابات در بعد مشارکت از یک سو و جناح پیروز از سوی دیگر چیست؟ گفت: «در سوال شما دو نکته نهفته است: یکی درباره مشارکت عمومی و دیگری درباره نتایج انتخابات. اما مشارکت مردم دقیقا متناسب است با سرمایه اعتماد عمومی. به طور متوسط مشارکت مردم در جمهوری اسلامی در انتخابات بیش از ۶۰% بوده و این رتبه خوبی در میان مردم سالاری‌ها است، ولی در انتخابات قبلی رغبت مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای با کاهش بی سابقه‌ای مواجه شد که ناشی از عملکرد ضعیف و فلاکت بار دولت است.»

امیدواریم غیرت انقلابی مردم بر لشگر یأس و حرمان غلبه کند

میرسلیم خاطرنشان کرد: از سال ۹۸ تا کنون روند عملکرد دولت تغییری نکرده است حتی با تشدید تورم و اوج گرفتن بی سابقه گرانی که به فلاکت دهک‌های اول جامعه منجر شده و علیرغم افزایش برنامه‌های تبلیغی دولت در ماه‌های اخیر، امکان دلسردی و بی رغبتی وجود دارد خصوصا با عملکرد غیر مدبرانه‌ای که دولت در مورد بورس از خود نشان داد و فرصت بسیار خوبی را به تهدید تبدیل کرد؛ مگر این که غیرت انقلابی مردم بر لشگر یأس و حرمان غلبه کند.

احتمال موفقیت اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده اندک است اما...

این چهره سیاسی اصولگرا ادامه داد:، اما نکته دوم که به پیش بینی جناح پیروز برمی گردد: در حال حاضر زمام دولت در اختیار اصلاح طلبان است و عملکرد نامناسب دولت به حیثیت آن‌ها لطمه زیادی زده است و شاهد آن، مطالبات فراوانی است که مردم از روی استیصال برای نمایندگانشان، تقریبا بدون استثنا، مطرح می‌کنند؛ بنابراین احتمال موفقیت اصلاح‌طلبان اندک است مگر این که تفرقه و تشتت شدید در بین اصولگرایان رخ بدهد. درصورتی که اصولگرایان اتحاد خود را حفظ کنند پیروزی شان قطعی است.

بی اعتمادی به اصلاح طلبان قطعی است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان پیروزی در انتخابات مجلس را مبنای پیروزی در ۱۴۰۰ گرفت یا خوش خیالی سیاسی است؟ عنوان کرد: البته هر انتخاباتی ویژگی‌های خود را دارد و نمی‌توان نتایج یک انتخابات را به دیگر انتخابات تعمیم داد، ولی یادآوری می‌کنم شرایطی که موجب پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس یازدهم شد، به صورت حادتری در سال جاری به ضرر اصلاح طلبان ادامه یافته است، بنابر این بی اعتمادی به اصلاح طلبان قطعی است، ولی این به مفهوم رغبت بی، چون و چرا به سمت اصولگرایان نیست.

از آمریکا خیری به ما نمی‌رسد

میرسلیم در پاسخ به این سوال که در دو انتخابات قبل شعار‌ها و وعده‌های دیپلماتیک، رأی آوری بیشتری داشت با توجه به شرایط ایران در فضای جهانی و وضعیت اقتصادی که کشور درگیر آن است فکر می‌کنید در انتخابات پیش رو برگ برنده شعار‌های دیپلماتیک است یا شعار‌های اقتصادی؟، اظهار کرد: برگ برنده در اختیار کسانی است که با علم و اشراف کامل بر مصیبت‌هایی که به مردم وارد شده و علل حقیقی آن، شعار‌های اصولی سر دهند و در عمل پایبندی بدان داشته باشند. امروز نباید دشمنان ما بتوانند با گزک گرفتن از ما، بر ما سوار شوند. هرکس تصور کند از آمریکا خیری می‌تواند به جمهوری اسلامی برسد جز حسرت چیزی نصیبش نخواهد شد و بعلاوه فرصت‌های طلایی پیشرفت را بر باد خواهد داد و مردم شریف ما را ذلیل خواهد کرد.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:96
Iran (Islamic Republic of)
10:46 - 1399/12/24
مملکت رو بدین ب همین امریکای کافر .هم دین مردم بهتر میشه هم دنیاشون .شماها مملکت داری رو بلد نیستین .برین از همسایه هاتون یاد بگیرین.
Iran (Islamic Republic of)
10:48 - 1399/12/24
اقای میر سلیم از شما و امثال شما بمردم خیری نمیرسد دیدی که بایدن پیروز شد دلار به زیر بیست هزار تومن سقوط کرد ولی شما و دوستانتون نگذاشتید شرم کن و حرف نزن
Iran (Islamic Republic of)
10:55 - 1399/12/24
آره ولی هر چه بدبختی وفلاکت هست از شما ها به ما میرسه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر