رازهایی از خفن‌ترین گروه‌های مافیاییِ دنیا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۸۲۹۱
۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۱
۶۰۱۱
انسان‌ها دوست دارند که در طول زندگی‌شان، از امکانات و پول و دستاورد‌ها و نفوذ و اعتبار بیشتری برخوردار باشند. قاعده‌اش این است که از طریق منطقی و قانونی به این خواسته‌های خودمان جامه عمل بپوشانیم.

روزنامه همشهری: انسان‌ها دوست دارند که در طول زندگی‌شان، از امکانات و پول و دستاورد‌ها و نفوذ و اعتبار بیشتری برخوردار باشند. قاعده‌اش این است که از طریق منطقی و قانونی به این خواسته‌های خودمان جامه عمل بپوشانیم. اما بعضی‌ها هم هستند که می‌خواهند راه میان‌بر را بروند و حال و حوصله راه‌های قانونی را ندارند. اینجاست که تبهکاری به‌صورت فردی یا جمعی شکل می‌گیرد.

آن‌ها جنایت را زندگی می‌کنند

تبهکاری‌های جمعی، می‌تواند حالت سازمان‌یافته هم به‌خودش بگیرد که در این صورت با سازمان‌های تبهکاری روبه‌رو هستیم؛ سازمان‌هایی که تلویحا نام مافیا را هم برایشان انتخاب می‌کنند. گاهی پلیس و دولت‌ها موفق می‌شوند با این سازمان‌ها مقابله کنند و گاهی نیز موفق به انجام این کار نمی‌شوند. با هم، نگاهی به چند تا از سازمان‌های تبهکاری معروف دنیا می‌اندازیم تا در این‌باره بیشتر بدانیم؛ گروه‌هایی که گاهی سعی می‌کنند با رابین‌هود بازی در‌آوردن و رسیدگی به محله‌های فقیرنشین و دادن پول و وام به کسب‌وکار‌های در آستانه ورشکستگی، نفوذشان را گسترده‌تر کنند.

موتورسواران سرخ و سفید/ خشونت روی موتور‌ها

آن‌ها جنایت را زندگی می‌کنند

موتورسیکلت‌های هارلی دیویدسون را که دیده‌اید؟ در دنیا، خلافکارانی هستند که ابزار و شناسه اصلی شان، همین موتورسیکلت‌ها هستند. اگر در انتخابات اخیر آمریکا هم دقت کرده باشید، برخی از طرفداران ترامپ از این دست موتور‌ها داشتند و قیافه‌های عبوس و جدی. این گروه‌های تبهکاری در کشور‌های مختلف پخش شده‌اند؛ از آمریکا بگیرید تا آلمان و حتی تایلند. اولین‌بار هم در سال ۱۹۴۸ میلادی بود که توسط خانواده بیشاپ در آمریکا و از نتیجه ادغام چند مرکز موتورسیکلت‌سواری کارشان را شروع کردند؛ در کل مواد‌مخدر توزیع می‌کنند و درگیر قاچاق انسان و زورگیری و... هستند. اما کسانی که می‌خواهند در باند موتورسیکلت‌سواران سرخ و سفید عضو شوند، باید گواهی معتبر موتور، یک عدد از این موتور‌ها با ظرفیت بالا و البته قیافه‌ای خشن داشته باشند.


یاکوزاها/ وحشی‌های سرزمین آفتاب تابان

آن‌ها جنایت را زندگی می‌کنند

این سازمان‌های تبهکاری هم از معروف‌ترین‌های جهانی هستند. در ژاپن متولد شده‌اند؛ هرچند ممکن است که عرصه فعالیت‌شان به کشور‌های دیگر جنوب شرقی آسیا هم گسترش پیدا کند. آن‌ها را غالبا با انگشت‌های کوچک قطع شده و خالکوبی‌های‌شان می‌شناسند. این انگشت‌ها در عذرخواهی نسبت به اشتباهی که صورت گرفته، قطع می‌شود. خالکوبی‌ها هم نشانه‌ای از خشونت و مردانگی این گروه‌های محسوب می‌شود. گفته می‌شود که پیشینه این سازمان‌های تبهکاری به قرن هفدهم میلادی بازمی‌گردد و غالبا هم در زمینه مواد‌مخدر فعالیت می‌کنند. گاهی نیز درگیری درونی آن‌ها باعث می‌شود تا برخی از خیابان‌های ژاپن، عرصه تقابل مسلحانه‌شان شود.


کریپس و بلادز/ جنایت در ینگه دنیا

آن‌ها جنایت را زندگی می‌کنند

از دیگر سازمان‌های تبهکاری معروف جهان، باید به سازمان کریپس اشاره کرد. این گروه نیم‌قرن پیش در لس‌آنجلس و توسط ریموند واشینگتن و استنلی ویلیامز شکل گرفت. آن‌ها را خشن‌ترین مافیای خیابانی ینگه دنیا می‌دانند. ما که ندیده‌ایم، ولی می‌گویند نزدیک به ۴۰ هزار نفر هم عضو آن هستند. رنگ رسمی لباس‌شان، آبی است که البته امروزه به‌خاطر تحت تعقیب پلیس قرار‌نگرفتن نمی‌پوشند. آدم‌ربایی و کشتن اعضای مافیا‌های دیگر آن هم به شکل‌های هولناک از فعالیت‌های این گروه است. رقیب این گروه در خیابان‌های آمریکا را بلادز می‌دانند و سال‌هاست رقابت خیابانی این گروه‌های تبهکاری در آمریکا ادامه دارد.


لس‌زتا/ تبهکاری نظامیان بازنشسته

آن‌ها جنایت را زندگی می‌کنند

تصور کنید که ژنرال‌ها و نظامیان بازنشسته یک کشور، تصمیم بگیرند که یک گروه تبهکاری بسازند، چه می‌شود؟ آن وقت است که یک باند خلافکاری به اسم لس‌زتا در مکزیک شکل می‌گیرد. امضای این گروه تبهکاری هم این است که علاقه شدیدی دارند تا به‌صورت رسمی، خلاف‌ها و تبهکاری‌های‌شان را در روز روشن انجام دهند تا نشان دهند چقدر شجاعت دارند. این مافیا، غالبا درگیر قاچاق اسلحه، مواد‌مخدر و فحشا در دنیاست. زمان شکل‌گیری این باند ۲۶ سال قبل بوده است. گفته می‌شود که ۱۰ هزار نفر عضو این مافیا هستند؛ سازمان تبهکاری‌ای که اعضایش از دستگیری و شکنجه اعضای مافیا‌های رقیب به‌شدت لذت می‌برند.


کارتل مدلین/ پدرخوانده‌ای به نام اسکوبار

آن‌ها جنایت را زندگی می‌کنند

این سازمان جنایتکار را بزرگ‌ترین کارتل کوکائین تاریخ هم دانسته‌اند. برای اینکه اهمیت این گروه تبهکاری را درک کنید، باید عرض کنیم که پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا یا همان اسکوبار معروف، رئیس این باند مخوف بوده است؛ باندی که یک‌تنه کلمبیا و آمریکای لاتین را به‌هم ریخته بود. می‌گویند که ثروت اسکوبار در زمان اوج فعالیتش به ۳۰ میلیارد دلار هم رسیده و در سال ۱۹۸۰، ۸۰ درصد کوکائین قاچاق‌شده به آمریکا را تأمین می‌کرده. او را در کلمبیا به نام‌های پدرخوانده، رئیس، لرد و رابین‌هود هم می‌شناختند. سعی می‌کرد با ساخت خانه و ایجاد شغل و کارخانه و... حسابی خودش را بین مردم جا بیندازد. به همین دلیل هم برخی دوستش داشتند. این مافیا با قتل اسکوبار، دیگر وجود ندارد، اما همیشه جزو سازمان‌های معروف تبهکاری ذکر می‌شود.


مافیای سیسیل/ پدرخوانده‌ای برای پدرخوانده‌ها

آن‌ها جنایت را زندگی می‌کنند

همانطور که در مطلب اصلی این صفحه هم مطالعه کرده‌اید، سیسیل، زادگاه یکی از گروه‌های مافیایی معروف دنیاست. در واقع مافیای سیسیل را باید پدرخوانده مافیا‌ها بدانیم. جالب اینکه اعضای این مافیا بسیار کمتر از اعضای دیگر گروه‌های مافیایی است. با این‌حال نفوذ و قدرت بسیار بیشتری دارند. آن‌ها سعی می‌کنند با نفوذ میان سیاسیون ایتالیایی، پولشویی کنند و به ثروت کلان برسند. از طریق گرفتن پول زور برای محافظت از کسب‌وکار‌ها نیز بخشی دیگر از نیاز‌های مالی خود را رفع می‌کنند. بحث مواد‌مخدر و قاچاق انسان و... هم که روی دیگر این سکه است. از شاخصه‌های این گروه تبهکاری، خانوادگی‌بودن آن است.


گروه آل‌کاپون/ معروف‌ترین تبهکار

آن‌ها جنایت را زندگی می‌کنند

این یکی، خودش معروف‌تر از گروهش است؛ خلافکاری به نام آل‌کاپون. او نماد خلافکاری لجام‌گسیخته در آمریکای دهه‌های ۲۰ و ۳۰ بود و ده‌ها پلیس برای دستگیری‌اش مأمور شده بودند. در ابتدای شروع به کارش، صورت او توسط یک تبهکار دیگر در یک درگیری زخمی شده و برای همیشه عنوان صورت‌زخمی برایش باقی ماند. او را متهم به مواردی، چون فرار مالیاتی، مدیریت باند آدم‌کشی، تجارت اسلحه و قاچاق مواد‌مخدر کرده‌اند. شاید بیراه نباشد که شهرت او را در آمریکا، همپای پابلو اسکوبار در آمریکای لاتین بدانیم. این گانگستر آمریکایی، اما اصالت ناپلی داشت. او مدت‌ها در فهرست سیاه پلیس آمریکا بود و صحنه درگیری او و پلیس، هنوز از صحنه‌های ماندگار نیویورک دهه ۳۰ محسوب می‌شود.


آپاچی‌ها/ پاریس‌نشین‌های خلافکار

آن‌ها جنایت را زندگی می‌کنند

از دیگر گروه‌های تبهکار معروفی که امروزه خبری از آن‌ها نیست، آپاچی‌ها بودند. آن‌ها در اوایل قرن نوزدهم میلادی در فرانسه متولد شدند. اما چرا آپاچی؟ چون به قدری در جنایت‌های خود خشونت می‌ورزیدند که عملا آن‌ها را شبیه اقوام آپاچی در آمریکای شمالی می‌دانستند؛ سریع و خشن و بی‌باک. اعضای این گروه مافیایی، لباس‌ها و پوشش خاصی داشتند و حتی برای خودشان یک نوع خاص از ورزش‌های رزمی را هم ساخته بودند تا موقع درگیری‌ها استفاده کنند. این تبهکاران البته سلاح‌های دیگری هم داشتند؛ ازجمله سلاحی گرم که هم نوعی هفت‌تیر بود، هم نوعی چاقو و هم وقتی جمع می‌شد، تبدیل به نوعی پنجه‌بوکس می‌شد.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
07:39 - 1400/05/07
هرچقدر زور داشته باشن به محافل مخفی نمیرسن!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
حالا با این همه قدرت جنايت ظلم‌ زورگویی و ثروت فراوان آخرش کجا هستن؟ زیر خروارها خاک خوابیدن بیایید خشونت‌ کنار بگذاریم و با هم مهربان باشیم
Iran (Islamic Republic of)
09:17 - 1400/05/07
مافیا تو کشورمون کم نیست
مطمعنن اگه قرار بر شناسایی بود
سه رتبه ی اول
با اختلاف نقدیم
مافیاهای داخلی میشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
به اونا مافیا نمیگن میگن زالو
Iran (Islamic Republic of)
10:35 - 1400/05/07
کارتل مدلین شبیه فرهاد اصلانی خودمون نیست ؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2