عادل، مرد موفق دوشنبه‌ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۹۴
۲۵ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۶
۳۲۱۸۲
بررسی زبان بدن عادل فردوسی‌پور محبوب ترین چهره فوتبال ایران
عادل فردوسي‌پور را مي‌توان یكي از موفق‌ترين برنامه‌سازان تلويزيون در 30سال اخير معرفی کرد. راز موفقیت عادل فردوسی‌پور چیست؟ روانشناس ما را با زبان بدن عادل فردوسي‌پور و عوامل موفقيتش در 90 آشنا مي‌كند.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: عادل فردوسي‌پور را مي‌توان یكي از موفق‌ترين برنامه‌سازان تلويزيون در 30سال اخير معرفی کرد. او در میان افراد تاثیرگذار در ایران به انتخاب مجله معتبر نیوزویک در رده 19 قرار دارد. بعد از نزديك به 15سال‌، هنوز برنامه‌اش آنقدر جالب هست كه مردم هر دوشنبه‌شب پاي تلويزيون بنشینند، تا ساعت‌ها بيدار بمانند و میلیون‌ها پيامك -رکوردی دست نیافتنی در تلویزیون ایران- برای عادل و برنامه‌اش ارسال کنند! راز موفقیت عادل فردوسی‌پور چیست؟ زبان بدن او چه حرف‌هایی با مخاطبانش می‌زند که این همه گیراست؟ 90 همان عادل است و البته عادل فراتر از 90. در اين مطلب سيدعلي درباني،  روانشناس ما را با زبان بدن عادل فردوسي‌پور و عوامل موفقيتش در 90 آشنا مي‌كند.  

صداقت در کلام و رفتار

عادل فردوسي‌پور گزارشگري مسلط به زبان انگلیسی، خلاق، کم‌رو و خجالتی، سر به زیر، کم‌حرف، طرفدار انتقاد، نوگرا و فرزند خانواده‌ای اصیل و معتقد به اصول، صادق، رك، بي‌كلك، متفكر، باهوش، شجاع و بااعتماد به نفس است. در تحليل زبان بدن او نكات بسيار زيادي مشهود است كه مي‌توان چند نمونه کلیدی را مورد بررسی قرار داد.

مرد موفق دوشنبه‌ها

لبخند‌هاي خاص و كودكانه

چهره عادل كه در اصطلاح انگليسي كمي baby face است. خنده‌هاي دلنشين، صحبت سريع، نگاه‌هاي همراه با خنده و حافظه قوی‌اش ناخودآگاه باعث مي‌شود بيننده‌ها او را فردي زيرك و راستگوي برنامه‌اي ورزشي حس کرده و راحت‌تر به او اعتماد کنند. همچنين باعث مي‌شود محیط خیلی پرتنش نشود. برای رسیدن به توافقی موفق که به مدت زیادی پایدار بماند راهی وجود ندارد جز اینکه هر دو طرف با هم دوستانه برخورد کرده و خنده را چاشني كار كنند. البته خنده‌هاي معنادار او نيز خالي از لطف نيست؛ او گاهي با خنده‌هاي خاص خود و نگاه یک منتقد، قضاوت را برعهده مردم مي‌گذارد و با سكوتي معنادار به بحث‌ها پايان مي‌دهد. اين يک مهارت جالب و کاملا غيرکلامي است که هنگام صحبت کردن با نگاهي پرسشگر از عوامل حاضر در صحنه و متعاقبش بيننده‌هایش تاييد چشمي مي‌گيرد.

مردي با گارد باز

كمتر مي‌بينيد عادل دست به سينه نشسته باشد و معمولا گارد او باز است. وقتی در حال مذاکره هستید مطمئن باشید که دستان‌تان اعتمادبه‌نفس و ثبات را مخابره می‌کند. بی‌قراری یا قفل کردن دست‌ها به هم، نشان می‌دهد که شما عصبی هستید. طرف مقابل ممکن است از این نکته استفاده کند. وقتی می‌خواهید با اعتماد به نفس نکته‌ای را بگویید، سعی کنید دستان‌تان را کمی زیر سینه خود قرار داده و انگشتان‌تان را به هم نزدیک کنید. كمتر می بینید عادل دست به سينه حرف زده یا شل و وارفته یا با ترس و تردید حرف بزند.

مرد موفق دوشنبه‌ها

به من اعتماد کن


تكان دادن سر به علامت تایید. او حتی وقتی درگیر بحث انتقادی یا مخالفت شدید با طرف مقابل است، سرش را تکان داده و تماس چشمی‌اش را با طرف مقابل حفظ می‌کند. انجام این کار در مذاکرات تنش را از بین برده و حتی حین بحث‌های شدید باعث همگرایی می‌شود.

مرد موفق دوشنبه‌ها

عادل هم فردي موفق است و هم محبوب و علت اينكه او توانسته هر 2 اين ويژگي‌ها را داشته باشد، عواملي مثل صداقت در كار، راحتي در بيان كلام و بي‌استرس بودن، جسارت و اعتماد به نفس و عزت نفس بالا، خلاقيت و تفكرات چند بعدي اوست كه البته تمام اينها در كنار هم شكل نمي‌گيرند، مگر در يك خانواده خوب. از ديگر عوامل موفقيت او عشق به كار و پشتكارش است. عادل در بيشتر برنامه‌هايش آنچنان با ذوق و لذت‌كار مي‌كند كه بيننده ناخودآگاه به پيگيري برنامه‌هايش تشويق می‌شود. وقتي فردي از كارش لذت ببرد، تمام توانش را در بهبود و پيشرفت به كار مي‌گيرد.

مرد موفق دوشنبه‌ها

حركات زياد و تند صحبت كردن

گاهي حركات زياد و تند حرف زدن عادل روي صندلي بيننده را عصبي مي‌كند. بهتر است، حین مذاکره بی‌قرار نباشیم البته در مقاله‌هاي متفاوتي از او خوانده‌ایم كه روي تند صحبت كردنش كار كرده و سعي مي‌كند آرام‌تر و ريلكس‌تر روي صندلي باشد. هر نشانه‌ای که شما را عصبی یا مضطرب نشان دهد، می‌تواند برای شما پرچم قرمز باشد. تكان دادن پاها و گاه خط خطي كردن‌هاي كاغذ به شكل افراطي نشان از استرس يا خشم نيز هست. به ياد داشته باشيم ما می‌خواهیم در مقابل طرف مذاکره‌مان آرام و با اعتماد به نفس به نظر برسیم.

مرد موفق دوشنبه‌ها

كف دستان عادل

شايد يكي از نكات مهم در زبان بدن كه عادل را عادل جلوه مي‌دهد، همين نشان دادن كف دست او باشد! گاه وقتي از فردي انتقاد كرده و فرد شروع به دفاع از خود مي‌كند يا شروع به كوبيدن او مي‌كند، عادل كف دست‌هاي خود را به سمت دوربين نشان مي‌دهد. کف دستان او رو به بالا بوده و انگشتان معمولا کشیده‌اند؛ این حالت دست، نشان‌دهنده صداقت و علاقه به دیگران است. این یک حرکت پذیرا و استقبال‌کننده از شما و نظرهای شماست. نشان دادن کف دست همچنین علامتی است که شما را برای دیگری حساس‌تر می‌کند. در طرف مقابل، فردی که پشت دستش را نشان می‌دهد، معمولا پذیرا و گشاده‌رو نیست و ارتباطات خوبی ندارد! كمتر مي‌بينيم عادل پشت دستش را به كسي نشان بدهد.

مرد موفق دوشنبه‌ها

هم با سواد، هم خلاق

از نكات ديگر او استفاده از تركيب دانش و مهارت و خلاقيت است. اين سه عامل در كنار هم هركس را مي‌تواند به يك فرد موفق تبديل كند. حرف از خلاقيت عادل شد، باید به این هم اشاره کنیم؛ از خصوصيات يك آدم خلاق چند بعدي بودن اوست.

مرد موفق دوشنبه‌ها

از نقاط قوت ديگر او پذيرش و توان معذرت‌خواهي‌اش است. يكي از خصوصيات افراد موفق اين است كه توانایی پذیرش اشتباه را داشته باشند و معذرت‌خواهي كنند. با اينكه عادل در جايگاهي است كه دستش براي انتقاد باز است ولي هرگاه اشتباه مي‌كند يا حس مي‌كند كسي را ناراحت كرده از او معذرت‌خواهي مي‌كند كه نشان از شعور، شكيبايي و فروتني او دارد. و نکته آخر که در زندگی تمام افراد موفق جهان دیده می‌شود اينكه كساني بوده‌اند كه از موفقيت‌هاي اوليه خود پله‌ای ساختند براي پيشرفت.

مرد موفق دوشنبه‌ها

تکیه بر صندلی قدرت

خيلي راحت و ريلكس بر صندلي‌اش تكيه مي‌زند. از نكات جالب عادل نحوه ريلكس نشستن او روي صندلي است. مذاکره می‌تواند تنش‌زا باشد، عادل این زبان بدن را با نرم و دوستانه صحبت کردن تکمیل مي‌كند. این به ساختن اعتماد بین دو طرف کمک کرده و به مذاکرات موثرتر می‌انجامد. فردوسي‌پور با تکيه دادن راحت در صندلي‌اش اين موضوع را ناخودآگاه القا مي‌کند که در برنامه من، دروغ ممنوع است، پس صادق باش. او با این پیام، اعتماد به نفس خود را به رخ بيننده‌هاي تلويزيوني و فرد مقابل مي‌كشاند.
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1393/04/25
اصلآمجری خوب و توانمند یعنی عادل خان درود و خدا قوت به عادل عزیز....من جای صدا وسیما یا بهتر بگم اقای ضرغامی بودم بعد خودم ایشون رو برای ریاست سازمان ا نتخابش میکردم
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1393/04/25
اينقدر ازين بت نسازين تحفه اي نيست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۶
از هیچ آدمی بت نسازید
نه برا خودش خوبه نه واس بقیه
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1393/04/26
همش زبان بدن .. اینقدر اااااااا میگه گاهی رو مخه... خوشم میاد که همیشه با همه کل میندازه...مرد موفقیه
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1393/04/26
عادل مرد موفقی که بی تعارف معمول ایرانیها با افراد صحبت می کنه در پیشرفت فوتبال ایران نقش زیادی داره با تحصیلات خوبی که داره و با امار و ارقامی که نشون مردم میده داره فوتبال ما رو بسمت علمی شدن و پیشرفت می ببره...کاشکی در فصل جدید از نرم افزار های جام جهانی هم استفاده می شد تا ما بدونیم یه تیم چند پاس صحیح داده و یا چند کیلومتر دویده...ارزوی موفقیت دارم برای عادل گرامی.
Iran, Islamic Republic of
01:47 - 1393/04/27
رمز ماندگاری عدل سالم بودنشه.
Iran, Islamic Republic of
02:03 - 1393/04/27
جدا از همه ی خوبیا و توانمندیها و تسلطی که رو کارش داره چیزیکه اون رو اینقدر محبوب و دوست داشتنی کرده اینه که اون زبان گویای مردمه و همیشه در شرایط و روزهای سخت این مردم همراهشون بوده توی روزای خاصی که تجربه کردیم و .... روزایی که یادمون نرفته، و صادقانه فشارهایی که به خودشو برنامش آوردن همه رو رک و راست به مردم گفت
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1393/04/27
خوش تیپ و خوش لباس هم هست
Canada
17:57 - 1393/04/30
برجسته ترین ویژگی فردوسی پور که تا این اندازه باعث محبوبیتش شده اینه که تنها مجری است که هیچ گاه نخواسته ، خودش نباشه. با سفارش و توصیه هیچ کس حرفی نمیزنه یا تظاهر به آدم دیگه بودن نمی کنه . کاری که همه مجری ها و گزارشگرای دیگه صدا و سیما می کنند .
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1393/04/31
برجسته ترین ویژگی فردوسی پور که تا این اندازه باعث محبوبیتش شده اینه که تنها مجری است که هیچ گاه نخواسته ، خودش نباشه. با سفارش و توصیه هیچ کس حرفی نمیزنه یا تظاهر به آدم دیگه بودن نمی کنه . کاری که همه مجری ها و گزارشگرای دیگه صدا و سیما می کنند .
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1393/05/01
برجسته ترین ویژگی فردوسی پور که تا این اندازه باعث محبوبیتش شده اینه که تنها مجری است که هیچ گاه نخواسته ، خودش نباشه. با سفارش و توصیه هیچ کس حرفی نمیزنه یا تظاهر به آدم دیگه بودن نمی کنه . کاری که همه مجری ها و گزارشگرای دیگه صدا و سیما می کنند .
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1393/05/04
حالا چرا دوشنبه هاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

اخه چه روز مهمی برای این اقا عادل هست

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
محمدجواد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۰
ای وا... منم نمیدونم؛چرا؟جمعه که بهتره/تعطیلم هست.هرهرهرهرهر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر