۱۰ سریال برای آن‌ها که ریک و مورتی را دوست دارند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۹۱۶۴
۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۲
۵۶۹۷
بدون شک Rick And Morty سریال انیمیشنی فوق‌العاده‌ای است، اما نباید فراموش کرد سریال‌های انیمیشنی فراوانی با سبک ریک و مورتی لیاقتِ دیده شدن دارند.

برترین‌ها - آرمان رمضانی: عصر طلاییِ تلویزیون همچنان در حال حرکت به جلو است و در این میان آثار غیر قابل پیشبینی و نا معمول و چالش برانگیزی، چون ریک و مورتی دلیل اصلیِ این پیشرفت است. ریک و مورتی همچنان دیده می‌شود و همچنان تحسین می‌شود، اما اگر از دوست‌داران این سریال هستید حتما به این فکر کرده‌اید که کاش ۵۰ فصل از این سریال در دسترستان بود.

برای برآورده کردن بخشی از این آرزو در این مقاله ۱۰ سریال انیمیشنی قابل احترام و تحسین شده به شما معرفی خواهیم کرد که مطمئنا هم طرفداران ریک و مورتی و هم بقیه شما از تماشای آن‌ها لذت خواهید برد.

۱۰. The Venture bros معجونی بی‌نقص از کتاب‌های کامیک و ابر قهرمان‌ها در ژانر علمی تخیلی

برای سینه‌چاکان ریک و مورتی

شاید تابحال این جمله را از هواداران دِ ونچر بروز شنیده باشید که این سریال، ریک و مورتی بود قبل از اینکه ریک و مورتی ساخته شود. سریال به شدت متواضع Adult Swim، درحالی ۷ فصل قدرتمند به مخاطبان هدیه کرد که پیوستگی و پیچیدگی داستان بار‌ها و بار‌ها شما را غافلگیر می‌کند.

این سریال همانند ریک و مورتی یک کمدی علمی تخیلی بی‌پرده است با این تفاوت که دِ ونچر بروز به مفاهیمی، چون شکست، انتظارات بین نسل‌ها و خط باریک میانِ قهرمان و شرور علاقه فراوانی نشان می‌دهد. د ونچر بروز در حقیقت زمانی هجوِ فرهنگ کامیک و ابرقهرمان‌ها را استارت زد که هنوز این سبک فیلم و سریال‌ها مثل امروز رایج نبود.


۹. Mary Shelley’s Frankenhole استفاده دیوانه‌وار از علم در کلیتی حتی دیوانه‌وارتر

برای سینه‌چاکان ریک و مورتی

دیگر سریال Adult swim، دستپخت یکی از همکاران قدیمی دن هارمون (یکی از خالقین Rick And Morty)، دینو استماتاپولس است و بار‌ها در هنگام تماشا زیاده روی‌ها و جنون ریک و مورتی را به یاد ما می‌آورد. مری شِلیز فرنکنهول روایت طنز زندگی دکتر فرنکشتاین است که با ایجاد کرم‌چاله‌ها می‌تواند به هر موجود متعلق به هر زمانی دسترسی داشته باشد و این دانشمند دیوانه و غیر قابل پیشبینی درست مانند ریک دوباره و دوباره شما را شگفت زده خواهد کرد. ساخته استاپ موشنِ دینو استماتاپولس البته تنها یک کمدی با شوخی‌های کلامی نیست و زیبایی بصری آن هم نظرتان را جلب خواهد کرد.


۸. Solar Opposites شبیه ریک و مورتی با آدم‌فضایی‌های حتی بیشتر

برای سینه‌چاکان ریک و مورتی

سولار آپوزیت قاعدتا باید احساس شباهت زیادی به ریک و مورتی داشته باشد چرا که سازندگانش، جاستین رویلند (دیگر خالق ریک و مورتی) و مایک مک‌ماهن دو تن از شناخته شده‌ترین سریال ساز‌های Adult swim محسوب می‌شوند.سولار آپوزیت داستان شبه‌خانواده‌ای از آدم فضایی‌ها را روایت می‌کند که قصد دارند از زمانشان روی زمین بیشترین استفاده را داشته باشند.

سازندگان این سریال به طرز هنرمندانه‌ای قوانین و مرز‌های کلاسیکِ سیتکام را ویران می‌کنند و پس از تماشای Solar Opposites حتما تایید خواهید کرد که تیزیِ تیغ کمدی در این اثر با ریک و مورتی برابری می‌کند.


۷. Futurama شاهکاری در دو ژانر علمی تخیلی و کمدی

برای سینه‌چاکان ریک و مورتی

در هنگام تماشای ریک و مورتی به دلیل امکان سفر به بعدها، زمان‌ها و مکان‌های عجیب و غریب، مخاطب احساس آزادی نامحدودی را تجربه می‌کند. در فیوچراما به این دلیل که داستان در قرن ۳۰ میلادی اتفاق می‌افتد تقریبا انرژی مشابهی وجود دارد و انگار تغییرات فراوان در هزار سال آینده مهماتی تمام نشدنی برای سرگرم کردن ما در اختیار سازندگان قرار می‌دهد.

فیوچراما نمونه نادری از یک اثر هوشمندانه در ژانر علمی تخیلی است که دقیقا مشابه ریک و مورتی در عینِ سرگرم کننده بودن ترسی از درگیر کردنِ ما با اتفاقات دراماتیک در بستر‌های مناسبِ داستانی ندارد.


۶. Hot Streets یک درام پلیسی پوچ‌گرایانه برای کسانی که ریک و مورتی را می‌پسندند

برای سینه‌چاکان ریک و مورتی

هرچند که Hot Streets تنها برای ۲ فصل در Adult Swim دوام آورد، اما در همان زمان کم آن‌قدر نظر منتقدان سخت‌گیر و مخاطبان را جلب کرد که ارزش معرفی داشته باشد. هات استریتس داستان شاخه‌ای از FBI را روایت می‌کند که وظیفه برخورد و حل و فصل اتفاقات و حوادث فراطبیعی را به عهده دارد.

هات استریتس هم از یکی دیگر از عوامل ریک و مورتی یعنی برایان وایسل بهره می‌برد و هر اپیزود آن پر است از شوخی‌های آشنا برای طرفداران کتاب‌های کامیک. همه کاراکتر‌ها در این سریال دیوانه‌هایی تمام عیار هستند و همه آن‌ها از جمله چابی وِبرز با صداپیشگی جاستین رویلند، استادانه روی خطی نازک بین سرگرم کننده یا نفرت‌انگیز بودن حرکت می‌کنند.


۵. Final Space سریال‌سازی با داستانی به وسعت کهکشان‌ها

برای سینه‌چاکان ریک و مورتی

اجازه بدهید اینطور شروع کنم که در سریال ریک و مورتی اگر مورتی همراه ریک نمی‌شد و خودش را دور از ماجرا‌های ریک مشغول زندگی و ماجراجویی‌های بین کهکشانی می‌کرد، چیزی شبیه به Final Space را شاهد بودیم. فاینال اسپِیس پر است از کاراکتر‌هایی به شدت متنوع و سرگرم کننده و با این وجود بار‌ها با نگاه جدی به مفاهیمی، چون مسئولیت و تعهد، رستگاری واستقلال شخصیتی غافلگیرمان می‌کند.

متاسفانه باید بگویم که ساخت این سریال همین اواخر پس از فصل سومش که بهترین فصل این سریال هم بود، لغو شد، با این وجود، اما همین سه فصل به شدت سرگرمتان خواهد کرد و لغو سریال لطمه‌ای به این موضوع نمی‌زند. در نهایت اگر از عاشقان سریال‌هایی با سفر‌های فضایی، شخصیت‌های پرداخته شده و ماموریت‌های مرموز هستید، از تماشای Final Space لذت خواهید برد.


۴. The Midnight Gospel یک رویای رنگارنگ پر از پرسش‌های سخت

برای سینه‌چاکان ریک و مورتی

این ساخته دانکن تروسل احتمالا یکی از خوش ظاهرترین سریال‌های انیمیشنی نت‌فلیکس است. خالقان The Midnight Gospel معجونی تحویل ما می‌دهند که در کمال تعجب هم افکار اگزیستنسیالیستی و پیچیده تروسل را در خود دارد و هم تصاویر رنگارنگ و خیره کننده‌ای که چشم هر بیننده‌ای را غلغلک خواهد داد.

در هر قسمت دِ میدنایت گوسپِل، کلنسی به عنوان spacecaster برای بحث درباره انگاره‌های فلسفی به دنیا‌های جدید سفر می‌کند و هرچند این سریال و سریال ریک و مورتی برادر دوقلو نیستند، اما هرکدام از بحث‌های سرسام‌آورِ د میدنایت گوسپل می‌توانست یکی از آن تک‌گویی‌های تلخ و تاریک ریک در ریک و مورتی باشد.


۳. Samurai Jack با ساختار و ژانری شبیه به ریک و مورتی

برای سینه‌چاکان ریک و مورتی

جندی تارتاکوفسکی بدون شک یکی از الهام بخش‌ترین نوآورانِ عرصه انیمیشن است و هرچند که سریال جدیدش با نام Primal هم شاهکاری در زمینه روایت داستان با تصاویر است، اما سامورای جک بود که نام این هنرمند را به روی زبان‌ها انداخت.

سامورای جک بسیاری از کهن الگو‌ها را در بستر ژانر علمی تخیلی دنبال می‌کند و با این وجود هنوز تماشای ماجراجویی‌های جک باعث سرگرمیتان خواهد شد. سامورای جک زمانی از همیشه بهتر است که بین ژانر‌های مختلف حرکت میکند و تاکید سازندگان این سریال روی ساختار و استایلِ مشخص ما را یاد سازندگان ریک و مورتی می‌اندازد.


۲. BoJack Horseman سلبریتی و شهرت به جای پرتال‌ها و فیزیک

برای سینه‌چاکان ریک و مورتی

بیشتر سریال‌های این مقاله دست‌کم تنه‌ای به ژانر علمی تخیلی می‌زنند و ساختار‌های دنیای واقعی را برهم می‌زند، اما Bojack Horseman این‌گونه نیست. داستان این سریال از درون دنیای بوجک روایت می‌شود، اسبی انسان‌مانند که ستاره سابق یک سیت‌کامِ پرطرفدار بوده است حالا یاس‌های فلسفی و انگیزه‌های خودویران‌گرش سرگرممان می‌کند.

بوجک در حقیقت داستان‌هایی را روایت می‌کند که با داستان‌های ریک و مورتی بسیار متفاوت است، اما هم بوجک و هم ریک در زمینه شجاعانه پذیرفتن حقیقتِ زندگی و البته درک ذاتِ پر نقصِ انسان شبیه هستند.


۱. star trek: lower decks

برای سینه‌چاکان ریک و مورتی

عموما تمام آثاری که با نام یا موضوع Star Trek ساخته شده است طرفداران پر و پا قرصی دارد و این یکی هم استثناء نیست. شباهت و تفاوتِ Star Trek: Lower Decks با بقیه این آثار، اما اینجاست که در این یکی هم از جهانِ غنی و رویاییِ جین رودنبری بهره خواهیم برد و در عین حال سراغ شخصیت‌هایی می‌رویم که تقریبا در تمام دیگر آثار نادیده گرفته شده‌اند.

استار ترک: لوئر دِکس برای ساختن کمدی، دوربین را به سمت پایین‌ترین سطح از کارگران در این دنیای آشنا می‌گیرد، یعنی همان‌هایی در استار ترک‌های درست و حسابی سیاهی لشگر بودند. این اثر هم البته از یکی از عوامل ریک و مورتی یعنی مایک مک‌ماهن بهره می‌برد و تاثیر این بهره‌گیری کاملا قابل مشاهده است.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
13:03 - 1400/07/16
ریک و مورتی خیلی عالیه.
سیمپسون ها و آبشار جاذبه هم همینطور.
Iran (Islamic Republic of)
13:05 - 1400/07/16
سلام
واقعاً ممنون بابت این گزارش جالب.
از این گزارش ها بیشتر بذارید.
ممنون
Iran (Islamic Republic of)
13:08 - 1400/07/16
ریک و مورتی خیلی جالبه ولی خُب کمی غیرمودبانه هست !!!
اما از لحاظ داستان، معلومه سازندگانش با نظریه های فضا زمان و ... آشنایی کامل داشته اند. گرچه جنبه ی طنزش خیلی بیشتر از جنبه ی علمی اونه.
Iran (Islamic Republic of)
13:15 - 1400/07/16
توی فصل ۱ ریک و مورتی، وقتی توی یه قسمتی، انفجار رخ میده و اونا کشته میشن، فوری یه کرمچاله باز میشه و یه ریک و مورتیِ جدید میان بیرون !!!
خُب آخه چطور ممکنه این ریک و مورتی ها در جهان های موازی اینقدر همدیگه رو کامل بشناسند ؟؟؟ یا اینکه چرا اون ریک و مورتی باید از یه جهان موازی دیگه بیان توی جهانی که ریک و مورتی مرده اند زندگی کنند ؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
خوب نگاه نکردی دیگه همه ریک ها ی مجمع بین بعدی دارن که با هموش ترینشون این ریک خط زمانی ماست بعد اونایی که مردن کلون بودن خودشون نیستن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
سلام ۱۴:۳۰
ممنون که منو از این ابهام نجات دادی.
من همیشه فکر می کردم اون دو تا که مردن، واقعیا بودن.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
خخخ هزاران ریک و مورتی مختلف در اون مجمع بین بُعدی !!!
مخصوصاً اون ریک که یه کمی خل و چل بود !!!!! خیلی طفلکی بود !!!
Iran (Islamic Republic of)
13:15 - 1400/07/16
ریک و مورتی از لحاظ علمی، خیلی ابهام داره و بیشتر به بحث طنزش پرداخته اند. مثلا، کرمچاله ها باید به صورت کروی باشند اما توی انیمیشن ریک و مورتی، شبیه دایره ی مسطح هستند !!!
Iran (Islamic Republic of)
14:13 - 1400/07/16
همه ی سریال های معرفی شده عالی هستند.
فقط حیف که اونقدر حجم اینترنت ندارم که دانلودشون کنم.
شاید بتونم از هر کدومشون یک قسمت دانلود کنم !!!!!
اینترنتم حجمش کمه هیچی، فیلمهای بیشتر از ۵۰۰ مگابایت رو که می خوام دانلود کنم، بعد از حدود ۲۰۰ مگابایت، یهو دانلود متوقف میشه. مثلاً اسمشم اینترنت 4G هست !!!!!
Iran (Islamic Republic of)
14:59 - 1400/07/16
طفلکی مورتی خیلی دلم براش میسوزه !!! همه اذیتش می کنن !!! حتی بهترین دوستش که همون ریک باشه، همش دنبال اهداف خودشه !!! البته یه جاهایی هم مورتی تبدیل به آدم بده میشه !!! اما به طور کلی، مورتی مجبوره هم به ریک کمک کنه هم دردسرهای خانواده ش رو درست کنه هم مدرسه رو تحمل کنه و ... .
Iran (Islamic Republic of)
15:04 - 1400/07/16
نکته ی جالب این کارتونها اینه که فقط کودکانه نیستن. ماجراهاشون جوریه که برای بزرگترا هم جالبه. البته بعضی از این سریالهای بالا دوبله دارند و متاسفانه بعضیهاشونم ندارند. کاش همه شون دوبله داشتند. آخه چشمام درد میگیره وقتی زیرنویس میخونم.
Iran (Islamic Republic of)
22:22 - 1400/07/16
ریک و مورتی به شدت جذاب و فوق العاده است.توصیه میکنم اگه تا حالا ندیده اید حتما حتما ببینید.
Iran (Islamic Republic of)
00:16 - 1400/07/17
یکی از نکات مرموزش اینه که هیچ وقت صحنه های پس از تیتراژ رو ادامه نمیدن
مثل دراکولا،اون غذا های چشمی و......
ولی دارک ترین قسمت اون قسمت بود که ریک مورتی ها رو شکنجه میداد و آخرش معلوم شد که اون ریک ربات بوده و توسط اون مورتی چشم بند دار کنترل میشه!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 3
عارفی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
ادیب_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تنورستان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر