بیشترین موارد استفاده از اینترنت در ایران
۲۳۹۵۱۵
۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۳
۲۱۱۶۳
وزیر کار گفت: بر اساس تحقیقات زمانی بیشترین استفاده از فضای مجازی به چت مربوط می‌شد اما اکنون بالاترین میزان استفاده به بخشهای اقتصادی و علمی اختصاص پیدا کرده است.
خبرگزاری ایسنا: علی ربیعی - وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی - امروز در مراسم ارتقای پروانه اپراتور سوم ارتباطی به نسل چهارم با بیان اینکه دولت را بابت برخی کارهایی که انجام نداده باید ستود، اظهار کرد: کارهای بسیاری را نظیر دروغ نگفتن به مردم و احترام به آنها انجام دادیم و از این طریق شباهتهای بسیاری به دولت شهید رجائی داریم.

وی عنوان کرد: روزی که ما آمدیم برروی کار، عده‌ای پیشنهاداتی با رقم‌های نازل برای خرید رایتل دادند اما امروز نشان داده شده که این مجموعه لیاقت نسل چهارم ارتباطات را هم داراست. رایتل واقعا یک نمونه است و البته تمام شرکتهای سرمایه گذاری ما همین گونه عمل می‌کنند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه صحبتهای خود ابراز کرد: ما در سازمان تامین اجتماعی تلاش بر استقلال این سازمان داریم و رئیس جمهوری نیز همواه بر این نکته تاکید دارند. نکته مهم‌تر آنکه صاحبان رایتل و کل شرکت‌های سرمایه گذاری ما این را با گوشت و پوست درک می‌کنند که ما کارفرمای مستمری‌بگیران هستیم. صاحبان ما افرادی هستند که زبان فریاد کشیدن ندارند.

وی همچنین متذکر شد: در دهه 1970 میلادی پیش بینی شده بود که بیشترین اشتغال در میکروپروسسورها ایجاد خواهد شد اما متاسفانه ما بر اساس پیش بینی‌های بلند مدت برنامه ریزی نکردیم. امروز هم دیر نیست و اکنون کشورهای مختلفی مثل هند درآمدهای قابل توجهی در این بخش دارند و ما هم باید تلاش کنیم این درآمدها را جایگزین درآمدهای نفتی کنیم.

وزیر کار در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت: در سالهای گذشته تحقیقات متعددی در حوزه فضای مجازی از جمله "اخلاق و اینترنت" یا "روابط دختران و پسران" انجام دادم و بر این اساس زمانی، بیشترین مصرف چت بود، اما چندی پیش در تحقیق یکی از دانشجوهای خود به این رسیدم که اکنون بالاترین مصرف به اقتصاد و بعد علمی رسیده است که البته ما امیدواریم علمی جای اقتصادی را بگیرد. در این میان هم نسل‌های چهار و پنج بی شک کمک خواهد کرد که حتی در فضای فرهنگی تاثیرات مثبت برجا گذاریم.

وی در ادامه ضمن انتقاد از روند کند پیشرفت کارها در ایران متذکر شد: یکی از مشکلات ما کند بودن ماست. سرعتمان کم است و به زمان توجه چندانی نمی‌کنیم و این موارد از موانع توسعه کشور به شمار می رود که ارائه خدمات نسل‌های بالاتر می تواند در تسریع این روند کمک بسزایی کند.

ربیعی در بخش پایانی صحبتهای خود هم به اینترنت اشیا و تاثیر آن در استحکام خانواده اشاره کرد و به طنز گفت: به تمام خانم ها توصیه می‌کنم نسل چهار را برای چک کردن همسر و فرزندان خود مورد استفاده قرار دهند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1394/06/10
ولی آمار گوگل یه چیز دیگه میگه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج