واگذاری مسکن به بازنشستگان
۲۵۳۳۲۴
۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۱
۱۸۸۳۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته برای بازنشستگان فاقد مسکن تأمین اجتماعی با ارائه تسهیلات مسکن‌هایی واگذار می‌شود.
خبرگزاری فارس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته برای بازنشستگان فاقد مسکن تأمین اجتماعی با ارائه تسهیلات مسکن‌هایی واگذار می‌شود.

علی ربیعی در مراسم تقدیر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی، اظهار داشت: امروز 7 هزار ساعت دیگر وقت دارم به عنوان  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بازنشستگان خدمت‌رسانی کنم.

وی ادامه داد: 7 هزار ساعت پیش بنده به وزارتخانه آمدم و تاکنون در این زمینه نیز اقداماتی صورت گرفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: در زمانی که بنده به عنوان وزیر انتخاب شدم زمینی به ارزش 1300 میلیارد تومان به قیمت بسیار پایین به یک دانشگاه قرار بود فروخته شود که بنده جلوی آن را گرفتم.

وی ادامه داد: شرکت‌هایی را به آقایی که این روزها در دادگاه‌ها محاکمه می‌شود فروخته بودند و نامه‌ای نیز از بانک سنگاپور آوردند که پول تأمین اجتماعی در حساب آن بانک است و شرکت‌ها را واگذار کنند.

ربیعی خاطرنشان کرد: ارزش این شرکت‌ها 13 هزار میلیارد تومان برآورد شده بود که البته ارزش آن شرکت‌ها بیشتر بود و 16 هزار میلیارد تومان نیز تأمین اجتماعی چک به این فرد داده بود که پس از یک ماه اعلام کردند پولی در بانک در کار نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در 8 سال دولت قبل هر سال یک مدیرعامل تغییر پیدا کرده است و ما سعی کردیم با آغاز کار دولت مدیری از داخل سازمان انتخاب کنیم و این اتفاق افتاد.

وی افزود: امروز یقین دارم که تأمین اجتماعی سالمی را افراد تحت پوشش تجربه می‌کنند.

ربیعی گفت: بنده حق 500 استخدام داشتم که این سهمیه را لغو کردم و امروز هر کسی می‌خواهد در تأمین اجتماعی شاغل شود باید از طریق آزمون اقدام کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به درمان بازنشستگان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: امروز 16هزار و 500 میلیارد تومان برای درمان تأمین اجتماعی اختصاص یافته است و 4 بیمارستان به وسعت بیمارستان میلاد در 4 استان کشور ساخته شده است.

وی تأکید کرد: باید کرامت بازنشستگان حفظ شود و نباید در بیمارستان‌ها و دیگر مراکز نسبت به بی‌احترامی با این افراد برخورد شود.

ربیعی به ساخت بیمارستانی جدید در جنوب غرب استان تهران اشاره کرد و گفت: بیمارستان اسلامشهر  در حال ساخت است که خدماتی به وسعت بیمارستان میلاد ارائه خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: سفرهای زیارتی و سیاحتی برای بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفته شده است و تاکنون نیز 18 هزار نفر از بازنشستگان را به این سفرها اعزام کرده‌ایم و در آینده نیز سفر عتبات عالیات برای این قشر اجرایی می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مسکن بازنشستگان اظهار داشت: تا پایان سال جاری مسکن برای بازنشستگان و مستمری‌بگیرانی که فاقد مسکن هستند با تسهیلاتی که در نظر گرفته شده واگذار می‌شود.

وی گفت: در این رابطه با وزیر راه و شهرسازی نیز مذاکراتی صورت گرفته و تلاش می‌شود هر چه سریعتر خدمات بهتری به بازنشستگان داده شود.

وی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه سعی شده است همسان‌سازی حقوق برای بازنشستگان را اجرایی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در خانه‌های امیدی که در سراسر احداث شده است بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز می‌توانند حضور پیدا کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج